Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Zeynep Akdilli Oral kimdir?

SAF GYO Genel Müdürü Zeynep Akdilli Oral, MIPIM 2013’te aldığı ödül ve Akmerkez Genel Müdürü iken düzenlendiği sanatsal faaliyetlerle hatırlanır. Zeynep Akdilli Oral, Ekonomist dergisinin 2012 yılında çıkardığı “En güçlü 50 kadın CEO” listesinde 17. Sırada yer aldı.Zeynep Akdilli Oral kimdir?
SAF GYO Genel Müdürü Zeynep Akdilli OralZeynep Akdilli Oral nereden mezun?SAF Gayrimenkul ve Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü Zeynep Akdilli Oral 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.Zeynep Akdilli Oral kariyerine nerede başladı?İş yaşamına 1983-1988 yılları arasında proje mühendisi olarak Çilingiroğlu Mühendislik ve Müşavirlik LTD. ŞTİ. ’de başlayan Zeynep Akdilli Oral, 1989-1990 yılları arasında Trans Klima İzzet Nasi firmasında teklif hazırlama ve satış mühendisi olarak görev yaptı.Zeynep Akdilli Oral, Akmerkez’deki görevine ne zaman başladı?1990-2012 yılları arasında Akmerkez GYO A.Ş.’de sırasıyla kontrol mühendisliği, teknik müdür, genel müdür yardımcısı ve genel müdür görevlerini üstlendi. Zeynep Akdilli Oral ne zamandır SAF GYO Genel Müdürü?2012 yılından bugüne SAF GYO A.Ş.’de genel müdür olarak görev yapıyor. Zeynep Akdilli Oral, 14-24 Kasım 2012 tarihli Ekonomist Dergisi’nin “En güçlü 50 kadın CEO” listesinde 17. sıradaydı.Zeynep Akdilli Oral hangi haberlere konu oldu?Akasya Acıbadem MIPIM'de People’s Choice Awards ödülünü aldı! (Emlakkulisi.com, 15 Mart 2013)


MIPIM Ödülleri’nde Anadolu yakasının en gözde yaşam merkezi olan Akasya Acıbadem’in, 50 bin kişinin oy kullandığı “People’s Choice Awards” kategorisinde yapılan halk oylamaları sonucu 32 proje arasından birinci seçildi


Bu yıl 23’üncü kez dünyanın en iyi gayrimenkul projelerinin taçlandırıldığı MIPIM Ödülleri’nde Anadolu yakasının en gözde yaşam merkezi olan Akasya Acıbadem’in, Danimarka’dan Azebeycan’a, dünyanın dört bir yanından finale kalan tüm projelerin yer aldığı ve 50 bin kişinin oy kullandığı “People’s Choice Awards” kategorisinde yapılan halk oylamaları sonucu 32 proje arasından birinci seçildi. Törende ödülü projenin mimarı Mehpare Evrenol ve SAF GYO Genel Müdürü Zeynep Akdilli Oral birlikte aldı. 


Dünyanın en büyük gayrimenkul buluşmalarından biri olarak gösterilen ve gayrimenkul alanında en prestijli fuar olarak kabul edilen MIPIM kapsamında düzenlenen MIPIM Ödülleri’nin sonuçları, Fransa’nın Cannes kentinde yapılan MIPIM kapsamında 14 Mart 2013 tarihinde düzenlenen ödül töreninde açıklandı. Akasya Acıbadem, finale kalan 32 projenin yer aldığı “People’s Choice Awards” kategorisinde birinci seçildi.Akmerkez iç tasarımıyla ödül aldı! (Emlakkulisi.com, 6 Ekim 2010)


Misafirlerini ışıl ışıl bir ortamda ağırlamaya hazırlanan Akmerkez'in ödülü,24 Eylül'de Londra'da düzenlenen gala ve ödül töreninde Genel Müdür Zeynep Akdilli Oral'a takdim edildi


Misafirlerini ışıl ışıl bir ortamda ağırlamaya hazırlanan Akmerkez"in ödülü, 24 Eylül"de Londra"da düzenlenen gala ve ödül töreninde Genel Müdür Zeynep Akdilli Oral"a takdim edildi. œDünyanın ve Avrupa"nın en iyi alışveriş merkezi unvanlarına sahip olan Akmerkez, yenileme çalışmaları kapsamındaki iç mekan tasarım projesi ile dünyanın en prestijli mimarlık ödüllerinden biri olan Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri kapsamında, Avrupa ve Asya Gayrimenkul Ödülleri yarışmasında iç mimari kategorisinde ödüle kazandı.


Londra Sheraton Otel"de düzenlenen törende ödülü teslim alan Akmerkez Genel Müdürü Zeynep Akdilli Oral, œAkmerkez olarak bugüne kadar birçok organizasyonda ödüle değer bulunduk. Misafirlerimizi yepyeni bir Akmerkez"de ağırlamak amacıyla büyük özenle hayata geçirdiğimiz iç mekan tasarım projemizin de böyle seçkin bir ödüle layık görülmesi bizi çok mutlu etti. Avrupa Kültür Başkenti olan İstanbul"umuza yakışır bir projeye imza attığımıza inanıyoruz. İstanbul"un adının bir kez daha uluslararası platformda başarıyla anılmasına vesile olduğumuz için gurur duyuyoruz diye konuştu.


Yenileme çalışmaları kapsamında Akmerkez"in iç mimarisinde gerçekleştirilen projenin konsepti, merkezi Bangkok'da bulunan ve kendi alanında sayısız mimari ödüller kazanan tasarım stüdyosu Concept-i Corporate tarafından hazırlandı. Teknolojinin ön plana çıktığı yeni proje, Akmerkez Teknik Ekibi ve Renovasyon Departmanı tarafından yönetildi.112 sanatçının 2.5 milyon dolar değerindeki eserlerini 1.5 milyon kişi görecek (Cahit Akyol / Hürriyet Gazetesi, 09 Eylül 2005)


Akmerkez’de 112 sanatçının katılımı ile gerçekleşecek dev bir sergi düzenleniyor. Fikret Mualla, Abidin Dino, Özdemir Altan, Mehmet Aksoy, Ferruh Başağa gibi sanatçıların eserlerinden oluşacak sergi, 12 Eylül’de açılacak. Açılışta Hollywood’daki film galalarını andıran bin kişilik özel bir parti düzenlenecek.

Ünlü konuklar davete limuzinlerle gelecek, bir vincin sepetinde ikinci kattaki terasa çıkacak. Bir ay sürecek sergiyi yaklaşık 1.5 milyon kişinin görmesi bekleniyor.


Günde ortalama 50 bin kişinin gezdiği alışveriş merkezi Akmerkez’de, 12 Eylül-12 Ekim tarihleri arasında ‘Sanat Akmerkez’de’ başlıklı dev bir sergi düzenleniyor.


Bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek sergiye 112 sanatçı 12 enstalasyon, 42 heykel ve 58 resimle katılacak. Eserler binanın dış cephesinde, koridorlarda ve mağaza vitrinlerinde sergilenecek. Özdemir Altan, Mehmet Aksoy, Ferruh Başağa, Ergin İnan, Ömer Uluç, Bedri Baykam, Devrim Erbil, İlhan Berk gibi günümüz sanatçılarının yanı sıra, geçmişte Türk sanatına yön veren Fikret Mualla, Cihat Burak, Hamit Görele, Abidin Dino, Selim Turan, Sabri Berkel gibi isimlerin eserlerine de yer verilecek.


HER VİTRİNE BİR ESER


Akmerkez Genel Müdürü Zeynep Akdilli Oral, Sanat Akmerkez’de sergisinin, sanatı geniş kitlelerle buluşturmayı amaçladığını söylüyor. Prof. Tomur Atagök, Bubi, Server Demirtaş ve Erhan Ersöz’den oluşan bir danışma kurulunun görüşleri doğrultusunda hazırlanan sergiyi şöyle anlatıyor: ‘Sergileme yöntemi açısından yenilik yaptık. Alışveriş mekanı öğeleri kullanılarak her mağaza vitrini bir galeriye dönüşüyor. Dış cephe ile koridorlarımız heykel ve enstalasyonlara ev sahipliği yapıyor.’


Bu arada serginin danışma kurulundan David Hayon’un verdiği bilgiye göre sergi, 2.5 milyon dolara sigortalandı. Geçen yıllarda alışveriş merkezinde düzenlenen sergilere katılan sanatçıların sayısı 70’i geçmezken, bu yıl katılım, rekor sayıya ulaştı. Hayon, ‘Türkiye’de sanat eserlerinin sergilendiği mekanlar çok kısıtlı sayıda kişi tarafından geziliyor. Akmerkez’i ayda yaklaşık 1.5 milyon kişinin ziyaret etmesi, bu sergiye katılımı artıracak’ diyor. Sergi süresince sanatçılar değişik etkinlikler ve performanslar da gerçekleştirecek. Ayrıca çocuklara yönelik dersler verilecek. 


HANGİ SANATÇILAR KATILIYOR?


Abidin Dino, Adem Genç, Ahmet Oran, Ahu Aydemir, Ali Abayoğlu, Ali Atmaca, Asım İşler, Ayçe Tufan, Ayşegül İzer, Bahar Kocaman, Bedri Baykam, Berna Erkün, Bubi, Bülent Çınar, Bünyamin Özgültekin, Can Özal, Cihat Burak, Derya Özşen, Devrim Erbil, Doğan Paksoy, Ebru Fırıl, Ebru Uygun, Ekrem Kahraman, Emre Başoğlu, Ender Güzey, Ercan Yılmaz, Ergin İnan, Ergün Akgül, Erkan Özdilek, Ertuğ Atlı, Ertuğrul Ateş, Eyüp Öz, Fatma Ceyişakar Akyürek, Ferit Özşen, Ferit Yazıcı, Ferruh Başağa, Fikret Mualla, Fortune Aseo, Fuat Acaroğlu, Gönül Nuhoğlu, Görkem Ünal, Gülsün Orhon, Gülveli Kaya, Güngör Taner, Hakan Onur, Hakan Uzuner, Halil Akdeniz, Hamit Görele, Harun Özdemir, Hüsamettin Koçan, Hüsnü İyidoğan, İbrahim Çiftçioğlu, İlhan Berk, İrfan Önürmen, Işık Özçelik, Kadir Reisli, Kazım Karakaya, Kemal Tufan, Kezban Arca Batıbeki, Koray Ariş, Maria Kılıçoğlu, Mehmet Aksoy, Mehmet Çetiner, Mehmet Güler, Muammer Bozkurt, Mustafa Altıntaş, Mustafa Ata, Mustafa Karyağdı, Mustafa Kemal Pehlivan, Mustafa Yıldırım, Nalan Yerlibucak, Nehviz Tanyeli, Neslihan Pala, Nevin Esen Rodoplu, Nilay Kan, Nilgün Bilge, Nuray Sevindik, Oğuz Tunçözcan, Onay Akbaş, Orhan Benli, Ömer Uluç, Özdemir Altan, Özgün Büyükışık, Özlem Uzun, Resul Aytemur, Rüçhan Şahinoğlu, Sabri Berkel, Seçkin Pirim, Selim Turan, Senta Urgan, Serhan Yıldız, Serkan Yüksel, Server Demirtaş, Süleyman Saim Tekcan, Şahin Paksoy, Şeref Erol, Şükrü Karakuş, Tanju Demirci, Tomur Atagök, Tülin Onat, Utku Varlık, Ümit Öztürk, Vicdan Nalbur Taşdemir, Yaşam Şaşmazer, Yiğit Yazıcı, Zahit Büyükişleyen, Zekai Ormancı, Zeki Arslan, Zeki Faik İzer, Zeynep Çetiner, Ziyatin Nuriev, Züleyha Altıntaş.Zeynep Akdilli Oral ve SAF GYO iletişim bilgileri nelerdir?AKASYA


Adres: Ankara Devlet Yolu Haydarpaşa yönü 4.km Çeçen Sokak Acıbadem, Üsküdar 34660 İstanbul / Türkiye


Telefon: 216 325 0372


Faks: 216 340 6996


e-Posta: info@safgyo.com


Web Adresi: www.safgyo.comÖnerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları