Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

41. Yapı Fuarı 8-12 Mayıs'ta!

Dünyada 5 büyük yapı fuarından biri olan Yapı Fuarı'nın 41.'si 8 Mayıs'ta başlıyor. Fuar, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek..


Balkanlar, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan geniş bölgedeki en büyük, dünyada ise 5 büyük yapı fuarından biri olan yapı, inşaat malzemeleri ve teknolojileri fuarı Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 8 Mayıs’ta başlayacak. 


Ülke ekonomisine de yadsınamaz bir katkı sağlayan Yapı Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 8-12 Mayıs tarihleri arasında devam edecek.


Geçtiğimiz yıl 17 ülkeden 850 katılımcı ve 82.427 ziyaretçiyi ağırlayan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, bu sene 11 hall ve açık alanda 900’ün üzerinde katılımcıyı 90 bin ziyaretçi ile buluşturmaya hazırlanıyor.


ITE Turkey Yapı Fuarı Direktörü Kaan Soyubol: “İnşaat malzemelerinde yerli ürün kullanımı artıyor, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul katılımcıların iş hacmini geliştirmeye devam ediyor”


İnşaat malzemelerinde yerli ürün kullanımının arttığını vurgulayan ITE Turkey Yapı Fuarı Direktörü Kaan Soyubol sektörle ilgili rakamsal bilgiler de paylaştı. Soyubol: “İnşaat sektöründe büyüme üçüncü çeyrekte hızlanmış ve 2017 yılı üçüncü çeyreğinde yüzde 18,7 olmuştur. Yılın ilk ve ikinci çeyreğinde büyümeler yüzde 5,6 ve 5,5 olarak revize edilmiştir. Böylece yılın ilk dokuz ayında inşaat sektörü yüzde 9,9 büyümüştür. Gayrimenkul sektöründe büyüme 2017 yılı üçüncü çeyreğinde yüzde 1,5 olmuştur. Yılın ilk ve ikinci çeyreğinde büyümeler yüzde 1,5 ve yüzde 1,4 olarak revize edilmiştir. Böylece yılın ilk dokuz ayında gayrimenkul sektörü yüzde 1,5 büyümüştür.”