Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Acarkent

Acarlar’ın Beykoz’da orman içine kurduğu ve yıllarca mahkemelik olduğu sitedir. Acarkent’teki villaların satış fiyatları 675 bin dolardan başlıyor, 5 milyon dolara kadar çıkıyor.Acarkent

AcarkentAcarkent sitesinin genel özellikleri nelerdir? Acarkent Saip Molla özel Orman alanı içersinde 2.291.220 m2 bir alanda kurulmuş Türkiye’nin tek parsel üzerinde en büyük projesi olup, toplam 1452 adet villa, 80 adet boğaz manzaralı daire, 64 adet Acarlife Apart Daire, 72 adet Acarsize Stüdyo Daire ve Ticari Birimler ile Sosyal Spor Alanlarından oluşmaktadır.Acarkent’i yapan Acar Şirketler Topluluğu ne zaman kuruldu? 1983 tarihinde İsmet ACAR ve ailesi tarafından kurulan Acarlar Şirketler Topluluğu, değişik alanlara yayılmış çalışmalarıyla birlikte, ana faaliyet dalı olarak inşaat üzerinde yoğunlaşmıştır. Acarlar, Acarkent’i nasıl anlatıyor?Acarlar Şirketler Grubu’nun internet sitesinde firma şöyle ifade ediliyor; 


“Acarlar Şirketler Topluluğu tarafından gerçekleştirilen “Acarkent” villa projesi, İstanbul’daki bu tip projeler içinde önemli bir yere sahiptir. Gerek konum ve ulaşım avantajı gerekse kentsel donatı alanlarının çeşitliliği ve dengeli dağılımı açısından rakip projeler arasından kolayca sıyrılmakta, özellikle son üç yılda sağladığı %300’lere varan reel getirisi ile ön plana çıkmaktadır.


926.983 m2’lik kapalı alanı bulunan 2.291.280 m2’lik alan, çevre tanzimi, peyzaj, yol, yaya yolu, açık rekreasyon alanları, her tür elektrik, su, doğalgaz, drenaj, kanalizasyon altyapısına sahiptir. Türkiye’nin en büyük tek parsel projesi olan Acarkent, bittiğinde 2.747 adet bağımsız bölüm içeren, ortalama 12.000 nüfuslu modern bir kent haline gelecektir. Tamamlanmış haliyle projenin yaklaşık değerinin, arazisiyle birlikte 1 Milyar dolar olacağı tahmin edilmektedir.


Yaklaşık 2300 dönümlük bir alana kurulmuş olan Acarkent, onaylı son vaziyet planı ve mimari projelerine göre;


117 adeti A tipi, 764 adeti B tipi, 500 adeti de C tipi olmak üzere 1452 adet müstakil bahçeli villa,


Boğazüstü Evleri toplam 80 daire,


Acarkent Recidence 1 ve 2 bloklarında toplam 830 stüdyo daire ve 2 adet sosyal ve ticari tesis,


Acarkent merkezinde 73 stüdyo daire, 10 dükkân,


Diğer sosyal ve ticari tesislerle birlikte toplam 2747 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır.


Konum: Saip Molla özel orman alanı içinde yer alan proje, 2.291.280 m2’lik alanı ile orta büyüklükteki bir Anadolu şehrine eş ve çevresini saran ormanlarla, gecekondulaşma ve hava kirliliğinden tümüyle uzaktır.


Ulaşım: Projenin ana ulaşımı geliş yönüne göre Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden önce veya sonra karşılaşılan ilk kavşak olan Beykoz kavşağından otobanla sağlanmıştır. Köprüye olan uzaklığı yaklaşık 6km. 'dir.


Jeolojik Yapı: 3 vadi ve 3 tepeden oluşan arazi eğimli, jeolojik açıdan yaklaşık 5.000 m’ye kadar tümüyle bazalt kaplı, deprem açısından en sağlam zemin üzerindedir. İstanbul’un deprem kuşağında bulunduğu dikkate alınırsa, 

Acarkent’in jeolojik yapı itibariyle muhtemel bir depremden etkilenme riski, İstanbul’un diğer yerleri ile karşılaştırıldığında yok denecek kadar azdır.”Acarkent hakkındaki detaylar neler?Acarkent Residence: Acarkent içerisinde yer alacak olan 2 adet residence projesi Acarkent Residence 1 ve Acarkent Residence 2 olarak adlandırılmaktadır. İki bloktan oluşan Acarkent Residence 1 projesi toplam 36 kat olup, toplam inşaat alanı 110.000 m2 'dir. Yine iki bloktan oluşan Acarkent Residence 2 projesi ise toplam 35 kat olup, toplam inşaat alanı 95.500 m2 'dir.


Acarkent Residence – 1


Daireler /1.Bodrum kat - 26 . Katlar


Acarkent Residence' ın normal katlarında her bir blokta 7 adet daire olmak üzere toplam 14 daire yer almaktadır. İç kullanım alanları farklı dizayn edilmiş olan bu odalar 3 odalı, 2 odalı ve suit daire olmak üzere kullanıcılara alternatifli seçenekler sunmaktadır. Her bir blok katında toplam 4 adet 2 odalı daire, 2 adet 3 odalı daire ve 1 adet suit daire yer almaktadır. 3 odalı dairenin toplam brüt alanı 135.83 m2, 2 odalı dairenin toplam brüt alanı 107.80 m2 ve suit odanın toplam brüt alanı ise 87.05 m2' dir. 


Özel Daireler/27 .Kat


Acarkent Residence' ın en üst katının bir bloğu özel olarak projelendirilmiş olup, bir katta toplam 3 adet daire yer almaktadır. Bu kattaki bir daire 4 odalı, diğer 2 daire ise 3 odalı olarak tasarlanmıştır. 4 odalı dairenin toplam brüt alanı 305.70 m2, 3 odalı dairelerin toplam brüt alanı ise 241.90 m2' dir. 


Ortak Yaşam Alanları


Acarkent Residence'ın giriş katında; 14 adet daireye ilave olarak, resepsiyon ve günlük ihtiyaçların karşılanabileceği olanaklara sahip 3 adet dükkan yer almaktadır.


Giriş katının altında yer alan asma katta ise toplantı salonu, idari ofisler ve depo alanları, açık-kapalı yüzme havuzu, güneşleme terasları, SPA bölümü (bayan-erkek sauna, buhar odası, jakuzi, masaj odaları, soyunma odaları, wc-duşlar), açık teraslar, 14 adet ticari birim, otopark, su depoları şeklinde projelendirilmiş, çatı katının bir bloğu ise; sakinler ve konuklarının hizmetine sunulmak üzere çatı restaurant-cafe bar olarak tasarlanmıştır. 


AcarkentA Tipi villa: Müstakil bahçe, özel havuz, müstakil bir yaşam! 1000-2000 m2 arasında değişen büyüklükte bahçeler, sadece ailenizle ve yakınlarınızla paylaşacağınız özel kapalı ve açık havuz, kapalı garaj. Toplam 117 adet A tipi villa. Brüt Villa Alanı: 770 m2     Brüt Arsa Payı: 2000 m2


B Tipi villa: 1000-2000 m2 arasında değişen büyüklükte bahçeler, kapalı ya da açık otopark. Toplam 835 adet B tipi villa. Brüt Villa Alanı: 593 m2     Brüt Arsa Payı: 1500 m2


C Tipi villa: 1000-1500 m2 arasında değişen büyüklükte bahçeler, arazi yapısına göre kapalı ve açık otoparklar. Toplam 500 adet C tipi villa. Brüt Villa Alanı: 481 m2     Brüt Arsa Payı: 1500 m2


Alt-üst dubleks: 300m2 ile 700m2 arasında değişen arsa büyüklükleri.


Acar studio: Acarkent'in 48.000 m2'lik yaşam alanı imkanları ve Coliseum'un sosyal etkinlik avantajları ile, depreme dayanıklı, 24 saat güvenlikli ve doğaya saygılı peyzaja sahip, 72 adet çağdaş stüdyo daireden oluşmaktadır.


Ticari birimler: Organik gıdadan kırtasiyeye, aydınlatma armatürlerinden hediyelik eşyaya, eczaneden elektronik eşyaya, kuyumcudan terziye kadar çok geniş bir yelpaze alışveriş seçenekleriniz arasında bulunmaktadır.


Acarlife Daireler: İster küçük isterseniz büyük metrekarelik daire seçenekleri, lüks dekorasyonu ve Acarlar güvencesi ile an güzel anılarınızı geçireceğiniz renkli bir yaşama kapılarını açıyor. Toplam 64 adet daire.


Acarkent

Acarlife


Boğazüstü Evleri: Acarkent'in en yüksek noktasına yerleştirilen Boğazüstü Evleri, size günün her saatinde İstanbul Boğazı'nın ihtişamını yaşama olanağı veriyor.


5 blok halinde 80 modern daireden oluşan Boğazüstü Evleri'nde, mimarisinden kullanılan malzemenin kalitesine, çevre düzenlemesinden sahip olduğu altyapıya kadar çağdaş yaşamın tüm ayrıcalıklarını bulacaksınız. Üstelik Acarkent'in tüm sosyal olanakları sizinle.


Coliseum: Tüm yaş gruplarına ve her türlü ilgi alanına hitap eden Coliseum, kent yaşamının karmaşasından sıkılan herkesi özel dünyasına davet ediyor. Sinemadan spora, cafe ve restoranlardan fitness salonuna kadar her türlü spor, sağlık ve sosyal yaşam olanaklarına sahip bir "Yaşam Merkezi" olan Coliseum, 48000 m2'lik açık ve kapalı alanıyla Avrupa'nın en büyük spor ve sosyal tesislerinden biri. Coliseum dünyası Acarkent'te yaşamı seçen herkesin hizmetinde...


Kent hizmetleri: Acarkent kendi içerisinde sunduğu hizmetlerle sizi kent hayatının bir parçası yapıyor. Gelişmiş kentlerde bulunan tüm hizmetler Acarkent içerisinde de mevcut bulunmaktadır. Acarkentliler kent hayatını eksiksiz yaşıyor...


Özel Sağlık Merkezi: Acarkent'te sağlık ihtiyaclarınıza karşılık verecek teknolojinin getirdikleriyle modern donanımlı Active24 özel sağlık merkezi yer almaktadır.


Acart Havuz: Acart Havuz, düşlediğiniz boyut ve şekillerdeki havuzunuzu size bir hafta içinde teslim ediyor. Üstelik önde gelen Fransız havuz markası Desjoyaux kalitesi ve farkıyla.


Acart Yeşil Dünya: Müstakil bahçenizi, kendinize özel bir şekilde düzenlemek istiyorsanız, Acart Yeşil Dünya hizmetinizde. Profesyonel peyzaj mimarlarının danışmanlığıyla bahçenizi bir cennete dönüştürebilirsiniz.


Akro Hizmet: Acarkent ile ilgili her tür yönetim, güvenlik, temizlik ve teknik servis hizmetlerini profesyonel kadrosuyla Acarkent'lilere sunan Akro Hizmet, sorunsuz bir kent yaşamı için hizmetinizde. Bir kentli her şeyden önce güvenlikte olmayı ister. Acarkent'liler kendilerini her an güvende hissediyorlar. Kenti, 5 ana giriş kapısının yer aldığı taş duvarlar çepeçevre sarıyor. Acarkent Özel Güvenlik Birimi 24 saat boyunca kesintisiz görev başında. Ayrıca her villa, isteğe bağlı olarak, Alarm İzleme Merkezi'ne bağlı elektronik donanımla 24 saat izlenebiliyor.


Güvenlik


PTT (ADSL internet erişimi)


Veteriner: Sevimli dostlarımızın sağlığını önemsiyoruz. Acarkent'in içinde bulunan Veteriner Kliniği sizlerin hizmetinde.


Eczane: Sağlık reçeteniz Acarkent'te, yanı başınızda. Acarkent Eczanesi, uzağa gitmenize gerek kalmadan, tam donanımlı olarak sağlık ihtiyaçlarınızı karşılıyor.Acarkent hangi konularda haber oldu? Emlak vergisinde yeni değerler belli oldu, Keban’daki gecekondu Boğaz’ın 6 yalısına bedel çıktı (Hürriyet Gazetesi, Aralık 2009)


Emlak vergisinde 2010 başından itibaren geçerli olacak metrekare birim değerler belirlendi. İstanbul ve İzmir’in de aralarında bulunduğu illerde 2006 değerlerinin bazıları 3’e, 4’e katlandı. Elazığ-Keban’da Baraj Mahallesi’nde 10 bin lira olan metrekare birim değerin, İstanbul’da Boğaz’a nazır yalılarda 1.600 lirada kalması dikkat çekti.


Baraj Mahallesi Boğaz’ı nasıl geçti


Son tespitlerde Elazığ-Keban’daki Baraj Mahallesi’nin metrekare birim değeri 10 bin lira olarak belirlenirken, İstanbul’da Boğaza nazır yalıların sıralandığı Yeniköy Mahallesi Yalı Sokağına 1.600 lira değer biçildi. Aynı şekilde Beylerbeyi’nde Yalı Boyu Caddesinin metrekare birim değeri de 2 bin 400 lirada kaldı. İstanbul’da 1 villanın 1.5-2 milyon liraya satıldığı Zekeriyaköy’de de metrekare birim değeri 1, 2, 3, 4 ve 5’inci caddelerde 430 lira olarak tespit edildi. Ev için 850-900 bin, hatta milyon dolarların telaffuz edildiği Acarkent ve Beykoz Konakları’nda da birim değer 180 lira gibi oldukça düşük tutuldu. Birim değerlerin tespitinde, coğrafi durum, sosyoekonomik düzey ve gelişmişlik gibi ölçütler gözardı edildi. Bu nedenle de iller arasında büyük dengesizlikler meydana geldi. En yüksek birim değer, İstanbul’da 25 bin 500 lira, Bursa’da 10 bin lira, Ankara ve Antalya’da 6 bin lira ve İzmir’de 4 bin 76 lira düzeyinde oldu.Acarkent’te yıkıma ‘ret’ ormana ‘evet’ (Hürriyet Gazetesi, Temmuz 2009)


2006 yılında Beykoz 1’inci Asliye Mahkemesi’nde Orman Genel Müdürlüğü’nce açılan ve Acarkent villalarının kat mülkiyeti tapularının tamamının iptaline ilişkin dava, Acarkentliler lehine sonuçlandı.


Mahkeme, Orman Genel Müdürlüğü’nün yüzde 6’lık izin sahası dışındaki kısımların özel orman olarak tescil edilmesini istemesine karşın, arazinin tamamının özel orman olarak kalmasına karar verdi. Orman Bakanlığı, Acarkent’te yapıların yıkılmasını, devam eden inşaatların durdurulmasını ve tapuların iptalini istemişti. Dünkü duruşmaya, davacı Orman Genel Müdürlüğü Kanlıca İşletme Şefliği avukatları ile bazı davalılar ve davalılara vekaleten 100’e yakın avukat katıldı. Mahkeme Acarkent’in bulunduğu Beykoz İlçesi, Çavuşbaşı, 1/2 Pafta, 6 Parsel sayılı Saip Molla Çiftliği’nin tamamının özel orman olarak belirlenmesine karar vererek, yıkımın ve diğer isteklerin reddine karar verdi. Yani, 6831 Sayılı Yasasının 52’nci Maddesine aykırı olarak tapu sicil kayıtlarında özel ormanın tamamı üzerinde kurulan kat mülkiyetine yönelik işlemin iptali için açılan dava reddedilerek, hak sahipleri tapularına yeniden kavuşmuş oldu. Orman Genel Müdürlüğü’nün, Beykoz 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararını Yargıtay’da temyiz edeceği bildirildi.Orman kaybetti, Acarkent kazandı (A.A., Temmuz 2009)


Orman Genel Müdürlüğü'nce Acarkent'teki 1822 gayrimenkulün tapularının iptali istemiyle açılan davada mahkeme, söz konusu alanın niteliğinin yeniden özel orman olarak belirlenmesine karar verdi ancak villaların kat mülkiyeti konusunda da Acarkent lehine karar verdi. Son kararı Yargıtay verecek.


Beykoz 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin salonunun küçük olması dolayısıyla Beykoz Belediyesi Kültür Merkezi'nin 1 No'lu nikah salonunda yapılan duruşmaya, davacı Orman Genel Müdürlüğü Kanlıca İşletme Şefliği avukatları ile bazı davalılar ve davalılara vekaleten 100'e yakın avukat katıldı.


Duruşmada kararı açıklayan Mahkeme Hakimi Salih Kopan, “Beykoz ilçesi Çavuşbaşı 1/2 Pafta, 6 parsel sayılı Saip Molla Çiftliğine konulan özel orman şerhinin kaldırılmasının yok sayılmasına ve yeniden niteliğinin özel orman olarak belirlenmesine hükmedildiğini” bildirdi.


Hakim Kopan, ayrıca “Yüzde 6'lık izin sahası dışında kalan kısma yönelik olarak men'i müdahale, kal ve diğer talepler için açılan davanın husumet nedeniyle reddine ve 6831 sayılı Orman Kanunu'nun 52. maddesine aykırı olarak tapu sicil kayıtlarında özel ormanın tamamı üzerinde kurulan kat mülkiyetine yönelik işlemin iptali için açılan davanın reddine” karar verildiğini açıkladı.


DAVA DİLEKÇESİ


Orman Genel Müdürlüğü Kanlıca İşletme Şefliği Avukatı Elmas Erdem tarafından Beykoz 1. Asliye Hukuk Mahkemesine verilen dava dilekçesinde, Beykoz Çavuşbaşı Beldesi sınırları içerisinde bulunan Saip Molla I Özel Ormanı ile ilgili genel müdürlüğün, Modaköy Şehircilik İşletmeleri A.Ş'ye, 1987 yılında 137 bin 531 metre kare alan için “Ormanda hiçbir ifraz yapmamak, yatay alanın yüzde 6'sından fazla yer işgal etmemek şartı ile izin verdiği” anlatılıyor.


Dilekçede, bu alanda 117 A tipi villa, 835 adet B tipi villa, 500 adet C tipi villa ile sosyal tesisler için izin verildiği belirtiliyor.


Müfettişler tarafından yapılan incelemede, orman alanının tamamı üzerinde kat irtifakı kurulduğu, bilahare bunların kat mülkiyetine dönüştürüldüğü belirtilen dilekçede, “Saip Molla I Özel Ormanı'nda aşım yapılarak tesis edilen kat mülkiyeti tapularının tamamının iptali, yüzde 6'lık izin sahası dışındaki kısımların özel orman vasfı ile tevhit ve tescili, yüzde 6'lık kısım için arsa paylarının yeniden tashihen tescili ve bu kayıtlarda da özel orman vasfının belirtilmesi ile ruhsatı olmayan yapıların kal'i gerekmektedir” deniliyor.


Dilekçede, “orman alanı üzerine kurulu 1822 gayrimenkulün kat mülkiyeti tapularının tamamının iptali, ruhsatı olmayan yapıların ortadan kaldırılması, karar kesinleşinceye kadar taşınmazların iyi niyetli 3. kişilere devir ve temliki ile üzerinde ayni hak tesisinin önlenmesi amacıyla tapu kayıtlarına ihtiyati tedbir konulması” talep ediliyordu.


ŞİMDİ GÖZLER MİMARLAR ODASI'NIN AÇTIĞI DAVADA


Mahkemenin Acarkent lehine verdiği kararın ardından gözler Mimarlar Odası'nın 1402 villa, ikiz kuleler ve ticaret merkezinin iptali için açtığı davaya çevrildi.Acarkent'te oturan ünlülerden bazıları kimler? 


Acarkent’te yaşayan ünlüler basında şöyle haber oldu: 


Alex eşyalarını İstanbul'da bırakmadı (Hürriyet Gazetesi, Ekim 2012)


Fenerbahçe ile yollarını ayırarak ülkesi Brezilya'ya dönen Alex de Souza, sevdiği eşyalarını gemiyle gönderdi.

İstanbul Acarkent'teki evinde bulunan eşyalarını seven ve onları da yanında götürmek isteyen yıldız futbolcu, Avcılar Ambarlı Gümrüğü'nden kalkan bir gemiye yükleterek ülkesine yolladı.


Alex'in eşyalarının 270 kap ve yaklaşık 7600 kg tuttuğu öğrenildi. Öte yandan aracı firmanın sahibi Fenerbahçe taraftarı olduğu için Brezilyalı futbolcudan bu gönderimin ücretini almak istemedi ancak Brezilyalı futbolcu bu teklifi reddederek 3000 Euro tutarında bir ödeme yaptı.Kenan’ın villasına taşınıyor ( Hürriyet Gazetesi, Ağustos 2012)


Kenan Doğulu-Beren Saat aşkında sürpriz gelişme... Sevgililer artık birlikte yaşayacak.

Akşam gazetesinin haberine göre geçen yıl 2.5 milyon dolar ödeyerek Arnavutköy'den ev alan Saat, sevgilisinin, 'Evine taşınma. Gel, beraber oturalım' teklifi üzerine Doğulu'nun Beykoz Acarkent'teki evine taşınmaya karar verdi.

Bu gelişme, 'evlilik yolunda yeni bir adım' olarak yorumlanırken ünlü popçunun Saat'e, 'Evi istediğin gibi döşe' dediği de öğrenildi. 


Bunun üzerine yaklaşık bir aydır ABD'de bulunan ikilinin ev alışverişi yaptığı ortaya çıktı. Rotayı Acarkent'e çeviren Saat ise, deniz manzaralı evinde ailesinin oturmasını istedi.Mahmut  Efendi’yi öpmeye doymadı (Hürriyet Gazetesi, Haziran 2012) 


Ahmet Mahmut Ünlü, annesinin vefatı dolayısıyla Metris Cezaevi'nden izinli olarak çıktıktan sonra eski İsmailağa Camisi imamı Mahmut Ustaosmanoğlu'nu ziyaret etti. Ünlü, Beykoz Acarkent Sitesi'ndeki evinden akşam saatlerinde polis, jandarma ve cezaevi aracı gözetiminde ambulansla ayrılarak, Ustaosmanoğlu'nun Beykoz Çayırbaşı'ndaki evine gitti. Mesut 4 milyon Euro ’ya İstanbul’dan villa alıyor (Hürriyet Gazetesi, Aralık 2011)


Real Madrid’in Türk futbolcusu Mesut Özil, İstanbul’da ünlülerin sitesinden ev alıyor. Önceki gün Acarkent’e giden Özil, Erdal Acar’a ait olan evi 4 milyon Euro’ya almak için pazarlık yaptı.

İspanya kariyerinden sonra İstanbul’a gelmeyi hedeflediğini söyleyen gurbetçi yıldız, bu evi alırsa Tayfur Havutçu ve Mustafa Doğan’a da komşu olacak.Villasını satıyor (Hürriyet Gazetesi, Mart 2011)


HALUK Bilginer, İstanbul-Acarkent’teki villasını satıyor.

Şu sıralar “Ezel” dizisinde Kenan Birkan rolüyle seyirci karşısına çıkan oyuncu, Acarkent’teki A Tipi villasını 3 milyon dolara satışa çıkardı.   Annesinin cipiyle alışverişte (Hürriyet Gazetesi, Mart 2011)


Annesi Sibel Can’a kızıp evi terk ettiği ve Acarkent’te ayrı eve çıktığı haberleriyle gündeme gelen Engincan Ural, önceki akşam İstinye Park’taydı.Ceyda Düvenci'nin romantik evi (Hürriyet Gazetesi, Temmuz 2009)


Ceyda Düvenci, eşi Engin Akgün ile oturduğu Acarkent’teki villasının kapılarını InStyle Home dergisine açtı.Melekler, kabaklar ve kedi figürleri ile bezeli evin bahçesi de binbir çeşit bitkiyle cennetten bir bahçe adeta.Ünlü oyuncunun tüm arkadaşları, bir konuda hemfikir: “Bu ev çok romantik.”Acarkent’in iletişim ve ulaşım bilgileri neler?Acarkent Tanıtım ve Emlak Ofisi


Acarlar Mahallesi Acarkent Sitesi 1. Cadde T32/1 Beykoz / İSTANBUL


Telefon: 0216 4850050     


Faks: 0216 4850053    E-Posta: info@acarkent.net


Coliseum: Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne, Kavacık-Beykoz-Riva otobanı ile 6 km uzaklıkta.


Tel: 0216 538 38 38


E-Posta: coliseum@coliseum.com.tr


Akro hizmet: Acarkent İdari Hizmetler Binası 34800 Beykoz-İSTANBUL


Tel: 0.216 485 00 25 


Faks: 0.216 485 00 20 


E-Posta: akro@akroyonetim.com


Web Adresi: www.acarkent.netAcarlar İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. iletişim bilgileri neler?ADRES : Acarlar Mahallesi Acarkent Sitesi Acarlar İş Merkezi No:22 Beykoz/İSTANBUL


TELEFON : 0216 538 90 00


FAKS : 0216 538 90 99


WEB : www.acarlar.org.tr


WEB : www.acarlarinsaat.com.trÖnerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları