Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Alev Kahraman

ANKAMall AVM’de 5 yıl müdürlük yaptıktan sonra VIALAND AVM Müdürlüğü’ne transfer olmuştur. Kariyerinde, alışveriş merkezleri yöneticiliği konusunda uzmanlaşmış birisi.


Alev Kahraman

Alev KahramanAlev Kahraman kimdir?


Alev Kahraman; Almanya’da İşletme, Ekonomi ve İktisat Yönetimi üzerine eğitim aldıktan sonra yine Almanya’da Adessa Fashion GmbH’de iş yaşamına başladı. Buradaki görevine genel müdür olarak devam eden Alev Kahraman, MFI Essen/Almanya’da görev aldı. Buradaki görevine son verdikten sonra ECE Almanya ile iş yaşamına devam etti. Türkiye’de Antalya’nın ilk alışveriş merkezi Antalya Migros Alışveriş Merkezi’ne AVM Müdürü  olarak çalışmaya devam etti. ANKAMall Alışveriş Merkez’inde ise 5 yıl süre ile AVM müdürlüğü yaptı.  InternationaI Council of Shopping Centers’a (ICSC)’e katılan Alev Kahraman bu sertifikasyon programında Certified Shopping Center Manager almaya hak kazandı.


Alev Kahraman, Gürsoy Grup & Via Properties girişimiyle hayata geçirilmesi planlanan ve Türkiye’nin ilk temalı park projesi olan Vialand’ın AVM müdürü oldu. 


Vialand projesinin özellikleri nedir?


2011 Eylül ayında, Eyüp ve Gaziosmanpaşa sınırlarında yer alan 600 bin metrekarelik alanda inşaatına başlanan Vialand projesi 1 milyar 150 milyon TL yatırım bedeline sahip oldu. Gürsoy Grup & Via Properties girişimiyle hayata geçirilen proje,  140 bin m2 kiralanabilir ticari alanı, 5 bini kapalı, 3 bini açık olmak üzere toplamda 8 bin araçlık otopark alanına sahip.  2 bin metrekarelik Şato’nun yapılacağı projede, 250 mağaza da yer alacak. Projenin 23 Nisan 2013 tarihinde kapılarını açması bekleniyor.