Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ali Biter kimdir?

İ.T.Ü de lisans eğitimini tamamladıktan sonra, ‘Türkiye’de Endüstriyel Yapı Üeretiminde Prefabrik Yöntemler ve Uygulama Sorunları ‘’ konulu master tezini tamamlayarak Yüksek Mimar ünvanını alan Ali Biter kimdir?


Ali Biter kimdir? Ali Biter, 1969 yılında Pertek’te doğdu. 1986 yılında İstanbul Sultanahmet Teknik Lisesinden mezun olup aynı yıl İ.T.Ü Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümüne girdi.1990 yılında İ.T.Ü de lisans eğitimini tamamladıktan sonra  1990-1993 yılları arasında, ‘Türkiye’de Endüstriyel Yapı Üeretiminde Prefabrik Yöntemler ve Uygulama Sorunları ‘’ konulu master tezini tamamlayarak Yüksek Mimar ünvanını aldı. 


Üniversite yıllarında çeşitli mimarlık ve iç mimarlık ofislerinde tasarım ve uygulama sorumluluğu görevlerini üstlendi.


1993-1998 yılları arasında İstanbul ve Antalya’da muhtelif konut ve turizm yapısı projelerinde proje ve şantiye birimlerinde çeşitli görevler üstlendi.

 

1998 yılında Mehtap Cihan ile birlikte , daha çok eski eser röleve, restitüsyon ve restorasyon projeleri alanında faaliyet gösterecek olan  BİRİKİM Mimarlık firmasını kurdu.


Birikim Mimarlık firması bünyesinde 1998-2000 tarihleri arasında,başta İstanbul olmak üzere Tokat, Sivas, Bolu,Kayseri,Tekirdağ gibi bir çok şehirde ,bedesten, medrese, tarihi okul ve cami gibi  muhtelif eski eser restorasyon projelerini tamamladı.

 

2000 yılında Bodrum’da  Alme Design  Yapı & Mimarlık firmasını kurdu. Bu tarihten itibaren Bodrum ve çevresinde konut ve turizm yapıları alanında proje,tasarım, uygulama ve danışmanlık  hizmetleri bulunuyor.


İletişim bilgileri:

Kıbrıs Şehitleri Cad. No:323/3 

Gümbet / Bodrum

T. &  F. 0 252 319 21 17

info@almedesign.net


Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura