Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ali Cenk Dönmez

Eston Yapı Genel Müdürü’dür. Ali Cenk Dönmez, Eston’dan önce Star Medya Grubu ve Zeytinoğlu Şirketler Grubu’nda yöneticilik yaptı.
Ali Cenk Dönmez kimdir?1970 Ankara doğumlu olan Ali Cenk Dönmez, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu olup, evli ve iki çocuk babasıdır. Ali Cenk Dönmez’in iş hayatı nasıl ve nerede başladı?


Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda Müfettiş Yardımcısı olarak iş hayatına başlamış olup sonrasında çeşitli kamu kurumlarında müfettiş olarak görev yapmıştır. Arsa Ofisi İstanbul Bölge Müdürlüğü'nde Bölge Müdür Yrd. görevinde bulunan Ali Cenk Dönmez, son 7 yıldır Star Medya Grubu ve Zeytinoğlu Şirketler Grubu gibi çeşitli kurumlarda  Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Ali Cenk Dönmez ne zaman Eston Yapı Genel Müdürü oldu?Ali Cenk Dönmez , 20 yıllık iş deneyiminin ardından 24 Nisan 2012 itibarı ile Eston Yapı Genel Müdürü olarak göreve başlamıştır.Ali Cenk Dönmez, Eston Deniz projesini nasıl anlatıyor? Eston Yapı Genel Müdürü Ali Cenk Dönmez, Emlakkulisi.tv kamerasına Eston Deniz projesini anlatıyor! Tıklayın ve izleyin!Eston, Ali Cenk Dönmez’in Eston Yapı Genel Müdürlüğüne atanmasını nasıl duyurdu? Eston Yapı, Ali Cenk Dönmez’in göreve getirilişiyle ilgili olarak şu bülteni yayımladı: 


Türkiye’nin inşaat devi Eston’a yeni Genel Müdür atandı. (Tarih: 26.04.2012)


Ali Cenk Dönmez: Eston rakiplerinden açık ara önde


Yapı sektöründeki 47 yıllık tecrübesiyle öne çıkan Eston, yeni döneminde yeni hedefleri doğrultusunda Genel Müdür olarak atanan Ali Cenk Dönmez ile yoluna devam edecek. Eston’un rakiplerinden açık ara önde olduğunu belirten Dönmez, “47 yıllık geçmişinde, bugüne değin 15 adet projede 5 bine yakın konut üretimi gerçekleştiren Eston, hem üretim kalitesi, hem marka gücü, hem de projelerindeki yüksek karlılık oranları ile yatırımcısını mutlu etmektedir” dedi.


Bağlı olduğu Zeytinoğlu Şirketler Grubu’nun finansal yükümlülükleri doğrultusunda, 2005 yılında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile bir protokol imzalayarak işbirliğine giren ve bu sayede yeniden büyüme sürecini yakalayan Eston, yeni hedefleri ve planlarına 2012 Nisan ayı itibariyle Ali Cenk Dönmez ile devam etmeye karar verdi. Eston’un yeni Genel Müdürü Ali Cenk Dönmez, “Hedefim Eston’un büyüme ve gelişmesine olumlu katkıda bulunmaktır” dedi.


Eston açık ara önde gidiyor


Eston Yapı Grubu’nun sektördeki marka bilinirliliğinin emsallerinden açık ara önde olduğunu belirten Ali Cenk Dönmez, “Birçok marka sektörde, farklı özellik ve standartlar sundukları projeler ile pazar arayışı içindedir. Artan rekabette bir adım öne çıkan projeler ise; özellikle, finansal gücü ve kurumsal yapısı ile markasını ispatlamış itibarlı firmalar ile birlikte ürün bazında tüketiciye diğerlerinden farklı alternatifler sunabilen markalara aittir. Ülkemizde markalı konut üreten inşaat firmalarının; gerek nitelikli konut üretimi anlamında gerekse üretilen konutların satış hızı anlamında, markasız emsal üreticilerden daha avantajlı oldukları kesindir. 47 yıllık geçmişinde, bugüne değin 15 adet projede 5 bine yakın konut üretimi gerçekleştiren Eston, emsallerinden açık ara öndedir” dedi.


Kaliteli üretim, marka gücü ve yüksek karlılık: Eston


Eston Yapı’nın hem üretim kalitesi, hem marka gücü, hem de projelerindeki yüksek karlılık  oranları ile yatırımcısını mutlu ettiğinin de altını çizen Dönmez, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Eston Yapı’nın ana felsefesi, ürettiği bahçeli konutlarla insanları tabiat ve toprak ile buluştururken, piyasaya, piyasanın dikte ettiği koşullara göre değil de ihtiyaca ve gerçek yaşam kriterlerine göre konut üretmek ve parayla satın alınamayacak olan bir yaşam tarzını sunmaktır. Eston sakinlerinin ne denli mutlu ve huzurlu şekilde yaşamlarını sürdürdüklerini anlamak için,  bahçelerinde bazen çim biçerken bazen çiçek dikerken, havuz başında keyifle dinlenirken, çocuklarını bahçelerinde özgür ve güvenli adımlarla koşar iken görmek yeterlidir. Bir noktayı da özellikle vurgulamak isterim ki, Eston’u rakiplerinden ayıran başlıca özellik bu farklılığı uygun fiyat ve ulaşılabilir şartlarla müşterilerine sunuyor olmasıdır.”Eston ne zaman kuruldu?1965 yılında faaliyete geçen ESTON, inşaat sektöründe taahhüt ve gayrimenkul geliştirme alanında faaliyet göstermektedir. ESTON, 47 yıllık bilgi ve deneyimleri ışığında; toplu konutlar, lüks konutlar, hastaneler, iş merkezleri, endüstri yapıları ve altyapı işleri ile ilgili projeler gerçekleştirmektedir. 

Eston Yapı, 1998 yılından bu güne kadar Ardıçlı Evleri, Ardıçlı Göl Evleri, Eston Kandilli Evleri, Eston Derince Evleri, Eston Reşitpaşa Evleri gibi önemli projelere imza attı. 


“İstanbul’da önünde marina ve 1,5 km uzunluğundaki sahiliyle tek konut projesi” olan Eston Deniz ve Bahçeşehir’in en büyük bahçeli ev projesi Eston Şehir ile Eston Yapı, 4 mevsim deniz ve bahçe keyfi yaşatan konutlar üretiyor.Ali Cenk Dönmez ve Eston Yapı iletişim bilgileri neler? 


ESTON YAPI GENEL MÜDÜRLÜK


Adres: Marmara Mahallesi, Reşitpaşa Çiftliği Mevkii, Hürriyet Bulvarı, 34500 Yakuplu / Beylikdüzü / İSTANBUL

Tel: 444 41 51

Fax: (0212) 251 51 85

E-mail: info@eston.com

Web Adresi: www.eston.com