Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ali Orkun Ercengiz kimdir?

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz kimdir? Ali Orkun Ercengiz, bugüne kadar hangi işlere imza attı?


Ali Orkun Ercengiz özgeçmişini şu şekilde anlatıyor: "1973 yılında Burdur’da, öğretmen bir anne ve babanın iki çocuğundan ilki olarak dünyaya geldim.


İlkokulu tamamladıktan sonra 1984 yılında ilimizde ilk kez açılan Burdur Anadolu Lisesi’ne sınavla girmeye hak kazandım.


Ortaöğretimimi tamamladıktan sonra 1992 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni kazanarak yüksek öğrenimime İzmir’de başladım.

1997 yılında fakülteden mezun olarak,1998 yılında Erzurum ve Tunceli’de vatani görevimi eczacı olarak yaptım.


1999 yılında Burdur’da serbest eczacılığa başladım. 2003-2005 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeliği yaptım.


2003 yılından 2011 yılına kadar 15. Bölge Isparta Burdur Eczacı Odası’nda yönetim kurulunda görev yaparken aynı zamanda Burdur il temsilciliği görevini yürüttüm.

Türk Eczacıları Birliği kurultay delegeliği ve çeşitli alt komisyonlarda görev aldım.

2011 yılında yürüttüğüm çalışmalar neticesinde T.E.B. Merkez Heyeti’nin katkı ve oluruyla 54. Bölge Burdur Eczacı Odası’nın kurucu başkanı olarak atandım. Geçtiğimiz yıl mecliste kabul edilen 6143 ve 6197 sayılı meslek yasasının taslak komisyonunda görev aldım.


Çeşitli sivil toplum örgütlerinde farklı organlarda görev yaptım.

İngilizce ve Almanca bilmekteyim.


Evliyim eşim orman endüstri mühendisi olup bir çocuk babasıyım.


30 Mart 2014 Yerel Seçimlerde Burdur Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olarak oyların yüzde 44’ünü alarak Burdur Belediye Başkanlığı’na seçildim."

Önerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları