Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Altına dayalı kira sertifikası 2. etap başvuru dönemi başladı!

Hazine tarafından, yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması için geliştirilen altına dayalı kira sertifikası 2. etap başvuru dönemi bugün başladı..


Altına dayalı kira sertifikası Hazine tarafından, yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması için geliştirildi.


1. etap başvuruları 2-6 Ekim tarihleri arasında alınan altına dayalı kira sertifikasında 2. etap başvuru dönemi bugün başladı. 2. etap başvuruları 13 Ekim'de son bulacak.

 

Altına dayalı kira sertifikasında 3. etap başvuruları 16-20 Ekim, 4. etap başvuruları ise 23-27 Ekim tarihleri arasında alınacak.

 

Altına dayalı kira sertifikası ile 2 yıl vadeli yatırım yapılacak. Buna göre vatandaşlar getirdikleri altınlarını 2019'da aynı miktarda altın olarak alacaklar. 


Bunun yanı sıra Hazine vatandaşlara yıllık yüzde 2.4 oranında getiri kazanacaklar.

 

Altına dayalı kira sertifikası 2. etap başvuruları 


Altına dayalı kira sertifikası 2. etap başvuruları İstanbul, Ankara, Antalya, Ağrı, Afyonkarahisar, Adana, Aydın, Balıkesir, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Denizli, Düzce, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Hatay, Iğdır, Isparta, İzmir, Kayseri, Kastamonu, Kırıklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Uşak ve Yozgat illerinde Banka tarafından belirtilen şubelerde alınacak.


Altına dayalı kira sertifikasında, 22 ve 24 ayar Cumhuriyet ziynet ve sikke altınlar, darphane altınları, külçe altınlar ve 22 ayar bilezik, kolye gibi takıların başvuruları kabul edilecek.

 

Ancak üzerinde değerli ya da değersiz taş bulunan herhangi bir altın (takı) ile Reşat Altınlar ile bankaların altın mevduat hesaplarında kaydı bulunan altınlar için yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Başvurular yalnız Ziraat Bankası'na yapılabilecek.Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com

Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura