Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Altına dayalı kira sertifikası 3. etap başvuru dönemi bitiyor!

Şu ana kadar 5 bin kişinin müracaat ettiği altına dayalı kira sertifikasında 3. etap başvuru dönemi bugün sona eriyor..


Altına dayalı kira sertifikası uygulaması Hükümet tarafından yastık altında bulunan altınların ekonomiye kazandırılması için geliştirildi. 


Başvuruları 4 etap halinde alınan altına dayalı kira sertifikasında ilk etap başvuruları 2-6 Ekim, 2. etap başvuruları ise 9-13 Ekim tarihleri arasında alınmıştı.


16 Ekim'de başlayan altına dayalı kira sertifikasında 3. etap başvuruları ise bugün sona eriyor. Altına dayalı kira sertifikasında başvurular yalnız Ziraat Bankasına yapılıyor.

 

Altına dayalı kira sertifikasında 3. etap başvuruları Ankara, Artvin, Aydın Bursa, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Manisa, Niğde, Trabzon, Ardahan, Balıkesir, Batman, Bayburt, Bilecik, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kütahya, Malatya, Mersin, Muğla, Nevşehir, Ordu, Siirt, Şırnak, Tekirdağ, Van, Yalova, Aydın ve Antalya'da toplanıyor.


Altına dayalı kira sertifikası başvurularında yalnız 22 ve 24 ayar Cumhuriyet ziynet ve sikke altınlar, darphane altınları, külçe altınlar ve 22 ayar bilezik, kolye gibi takılar kabul edilebiliyor. 

 

Ancak üzerinde değerli ya da değersiz taş bulunan herhangi bir altın (takı) ile Reşat Altınlar ile bankaların altın mevduat hesaplarında kaydı bulunan altınlar için yapılan başvurular kabul edilmiyor.

 

Altına dayalı kira sertifikasında 4. etap başvuruları ise 23-27 Ekim tarihleri arasında kabul edilecek.Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com

Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura