Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ankara MİA Projesi başlıyor!

Ankara MİA Projesi alanına “MiANKA” adı verildiğ. Proje için “Ankara’da yeni bir kent doğuyor” sloganıyla tanıtım çalışması yapılacak..


Ankara MİA Projesi (Merkezi İş Alanları) kapsamında kurulan MİA Kooperatifi'nin 3. Olağan Genel Kurulu'nda 3. kez başkan seçilen Ankara  Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Gökşin proje ile ilgili bilgiler verdi.


Ankara’nın kent kimliğine katkıda bulunacak çözümler ortaya koymayı amaçlayan Merkezi İş Alanları (MİA) Projesi, Kazım Karabekir Caddesi, Turgut Özal Bulvarı, İstanbul Caddesi ile Etlik Caddesi'nde yaklaşık, 210 bin metrekarelik alanı kapsıyor. 


Başkan Gökşin, İskitler bölgesinin, MİA Projesi ile imajını değiştirmeyi planladıklarını ve bir reklam şirketiyle anlaşma yaptıklarını söyledi. 


“MiANKA” adı verilen proje için “Ankara’da yeni bir kent doğuyor” sloganıyla tanıtım çalışması yapılacak. 


Projeyle, kent dokusuna uygun, sade ve rantın tüm alana eşit dağılacağı bir organizasyonla inşa edilecek yapılarda, ticarethane sahiplerinin satacakları materyalleri vitrinlerde sergilemeleri ve ofis olarak dizayn edilen yerlerle birlikte, konut veya atölye olarak kullanılacak alanlara da sahip olmaları planlanıyor.