Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Aryom Koru Konutları İstanbullular'ın ilgi odağı oldu!

İzmir'de Aryom Koru gibi farklı donanımlara sahip mimari konsepti olan, yeni bir yaşam kültürü ile katma değer yaratan projeler İstanbul'daki yatırımcıların İzmir'e kayma sürecini başlattı.


İzmir'de Aryom Koru gibi farklı donanımlara sahip mimari konsepti olan, yeni bir yaşam kültürü ile katma değer yaratan projeler İstanbul'daki yatırımcıların İzmir'e kayma sürecini başlattı. 


Aryom Koru projesinin oluşturacağı yeni yaşam kültürünün ve projede alım kolaylıklarının İstanbullu alıcılar tarafından da fark edildiğini ve son haftalarda projeye İstanbul'dan gelen taleplerin arttığını dile getiren Aryom İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Günday, 

"Gayrimenkul şampiyonluğunu elinde bulunduran ve Türkiye genelinde geçen yıl 1 milyon 341 bin konuttan 232 bin 428'inin satıldığı İstanbul'da satışlar son üç ayda yüzde 5.52 artarken, yıllık bazda ise yüzde 3.06 azalma gösterdi" dedi.


Günday, "Bu şehirde satışlar, yüzde 5.52 ile ülke ortalaması olan yüzde 5.01'e yakın bir performans göstermesine karşın,  İzmir  ve Anadolu şehirlerinde adeta satış patlaması yaşanıyor. Son haftalarda İstanbullu konut alıcılarının İzmir'e yönelme sürecini çok yakından projemizde de izliyoruz" dedi. 


HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ 

İstanbullu yatırımcıların projeye olan yoğun talebinin sebebini, yarattıkları yeni yaşam konsepti ve ödeme kolaylıklarına bağlayan Günday, "24 ay sonra teslimi planlanan Aryom Koru, yüzme havuzları, fitness ve spa merkezi, sauna, buhar ve masaj odaları, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahası, çocuk oyun alanları, otoparkı gibi içerdiği zengin sosyal donatıları yanı sıra yüksek konfor taşıyan konutları ile de diğerlerinden kolayca ayırt ediliyor. Konutlarda ısı pay ölçerli yerden ısıtma sisteminden, eloksallı alüminyum doğramalara, hareketli ahşap güneşliklerden, akıllı ev otomasyon sistemine kadar 'önce insan sonra tasarım' odaklı farklı özellikler bulunuyor" dedi.

 

YAŞAM KÜLTÜRÜ 

Günday, sözlerine şöyle devam etti: "Aryom Koru, benzersiz altyapısı ve yeşil mimarisi ile farklı bir konut ve yaşam kültürü sunuyor. Sosyal donatılar ve ezber bozan konforlu konutlar 30 farklı tip daire seçeneği ile 1+1,2+1, 3+1,4+1 dışında bahçe ve çatı teraslı koru manzaralı konutlar artık sadece İzmirli değil İstanbullu alıcıları ile de buluşuyor."www.aryomkoru.com


Habertürk Egeli