Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ataköy sahilindeki dev araziye TOKİ park yapılıyor!

İBB'nin 25 yıllığına kiraladığı Ataköy sahilindeki dev araziye restoran ve sosyal tesisler açacak. Ayrıca park ve rekreasyon alanı TOKİ Park olarak adlandırılacak...


Sahil yolunun Ataköy bölümünde yeşil kalmış nadir alanlardan birisi olan gösterilen tarihi Baruthane arazisindeki gayrimenkul projesi, TOKİ tarafından iptal edildi. Mülkiyeti TOKİ’de olan ve 2010 yılında yapılan ihale ile özel sektöre devredilen alanın "TOKİ Park" adıyla halka açık park yapılmasına karar verildi. 


Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, alandaki tarihi binaların da restore edilmesi kararlaştırıldı. İçinde tescilli tarihi binaların da bulunduğu arazi TOKİ ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ortaklığıyla hayata geçirilecek. 


Günübirlik turizm ve rekreasyon alanı olarak kiralanabilir yeşil alana çevrilen alandaki çalışmalar için İBB ile TOKİ arasında protokol de imzalandı. 


İBB, 25 yıllığına kiraladığı arazide restoran ve sosyal tesisler açacak. Ayrıca park ve rekreasyon alanı TOKİ Park olarak adlandırılacak. Parkın idaresini de belediye yürütecek.





Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016