Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

'Ataşehir Modern'in lansmanı yapıldı!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesiyle İstanbul Ataşehir'de hayata geçirilecek olan 'Ataşehir Modern'in lansmanı yapıldı. Projedeki konutlar metrekaresi ortalama 15 bin TL’den, 0.99 faiz oranı, 120 aya varan vade imkanı ve lansmana özel yüzde 10 indirimle satışa sunuldu.


Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesiyle İstanbul Ataşehir'de hayata geçirilecek olan 'Ataşehir Modern'in lansmanı tanıtımı TMSF Başkanı Muhiddin Gülal'ın katıldığı basın toplantısıyla gerçekleştirildi.  'Şehrin Yeni Odak Noktası: Ataşehir Modern' sloganıyla inşa edilen, 979 konut ve 44 ticari ünitenin bulunduğu projenin farklı konut tipleri, lansmana özel yüzde 10 indirimle satışa çıkarıldı.

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, "Asgari 2.7 milyar liralık hasılat beklediğimiz Ataşehir Modern projesinde; yapılacak masrafları çıktıktan sonra Hazine'ye yaklaşık 1.2 milyar liralık bir kaynak aktarmış olacağız" diye konuştu.

Ataşehir Modern Satış Ofisi'nde gerçekleştirilen toplantıda açıklamalarda bulunan TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, "Ataşehir Modern projesi ile TMSF güvencesini, mevduat sigortacılığının yanında yuva sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızla buluşturuyor; aynı zamanda da devletimizin kasasına önemli bir kaynak aktarıyoruz. Ataşehir Modern projesinin başarıya ulaşmasıyla birlikte, Balkaner Grubu'na yönelik alacak tahsil süreci sona erecek ve TMSF'nin uzun yıllardır takip ettiği bir dosya kapanmış olacaktır" şeklinde konuştu.

Küresel salgının etkisinin devam ettiği bir süreçte ortaya koydukları projeyle, vatandaşları TMSF güvencesiyle buluştururken, Türk ekonomisinin gücünü de göstermeyi arzu ettiklerine dikkat çeken Muhiddin Gülal, şu açıklamalarda bulundu:

"Edinim değeri 435 milyon TL olan arazi üzerinde inşa ettiğimiz ve asgari 2.7 milyar liralık hasılat beklediğimiz Ataşehir Modern projesinde; yapılacak masrafları çıktıktan sonra Hazine'ye yaklaşık 1.2 milyar liralık bir kaynak aktarmış olacağız. Yaklaşık 280 kişinin pandemi tedbirlerine riayet ederek istihdam edildiği projemizi TMSF'nin gücü ve güvencesiyle, 29 Ekim 2023'te teslim etmeyi hedefliyoruz."


'Şehrin Yeni Odak Noktası: Ataşehir Modern'

Ataşehir Modern, Anadolu Yakası'nın yeni merkezi ve İstanbul'u dünyanın önemli finans ve ticaret merkezi haline getirecek olan Ataşehir'de konumlanıyor. En iyi 'Kent İçinde Kent' ödülüne sahip Ataşehir, kentleşme ve yaşam kalitesi bakımından; kentsel altyapı, iletişim, ulaşım, yeşil alan, konut gibi temel hizmetlerin sağlanma düzeyinn, asgari standartların üstünde bulunması yönüyle diğer bölgelerden farklılaşıyor. Yaklaşık 425 bin nüfusa sahip Ataşehir'in, gelişen yüzüne ve modern ihtiyaçlarına yanıt vermenin hedeflendiği Ataşehir Modern, bu bölgedeki son büyük konut projesi olma özelliğine sahip.

0.99 faiz oranı, lansmana özel yüzde 10 indirim

Ataşehir Modern, prestijli bir proje olarak, konut alıcılarının yaşam ve yatırım beklentilerine hitap ediyor. Projede yer alan konutlar metrekaresi 15 bin TL’den, 0.99 faiz oranı, 120 aya varan vade imkanı ve lansmana özel yüzde 10 indirimle satışa sunuldu. Konum itibarıyla ağırlıklı olarak markalı konut projeleri, eğitim kurumları, parklar, sağlık ve spor merkezlerinin odak noktasında haayata geçirilmesi projeye artı değer sağlıyor. Ayrıca E5 ve E6 otoban bağlantı yollarının kesiştiği noktada konumlanan projede ana arterlere kolay ve hızlı ulaşım imkanı bulunuyor. 

'Arya', 'Beste' ve 'Opera' farklı yaşam tarzlarının ritmini çağrıştırıyor 

Ataşehir Modern, bir yandan sade, şık ve zamansız konseptte mimari tasarım gözetirken diğer yandan günümüzün ihtiyacı olan insan odaklı bir yaşam modeli sağlıyor. Proje ile farklı yaşam taleplerine uygun, modern çözümler sağlanabilmesi için; toplamda 34 bin 145 metrekare büyüklüğe sahip parselde, 3 ayrı karma konut bloku seçeneği sunuluyor. Her blok kendi içerisinde farklı yaş ve yaşam gruplarından kullanıcılara özel ve özgün yaşam alanları sunuyor. Bloklar, bu farklı yaşam tarzlarının harmoni ve ritmini çağrıştıran 'Arya', 'Beste' ve 'Opera' şeklinde isimlendirildi.


979'u konut, 44'ü ticari ünite, toplam 1023 bölüm 

Ataşehir Modern, yeşil ve sosyal alanları, konforlu daireleri ile sakinlerine, standartların üzerinde bir yaşam anlayışı sunuyor. Toplam 238 bin 752 metrekarede hayata geçirilerek 3 blokta yükselen Ataşehir Modern projesi (167 bin 208 metrekarelik satılabilir alanı ile), 979'u konut, 44'ü ticari alan olmak üzere toplam 1023 bağımsız bölümden meydana geliyor. Tüm ihtiyaçlarını kendi karşılamayı planlayan ve toplam 10 bin 392 metrekare yeşil alana sahip projede; açık ve kapalı havuzlar, fitness merkezi, sauna, basketbol sahası, kaykay ve bisiklet pistleri, çocuk oyun alanları gibi birçok sosyal alan bulunuyor. 

307 metrekareye varan büyüklükte farklı tipte daireler

Depreme dayanıklı, enerji verimli ve yangına karşı güvenli projede; 32 metrekareden 307 metrekareye varan büyüklükte 347 adet 1+1, 265 adet 2+1, 261 adet 3+1, 74 adet 4+1 ve 32 adet 5+1 konut tipi yer alıyor. 7 bin 858 metrekare büyüklüğünde sosyal tesise sahip Ataşehir Modern'de 1514 adet araçlık otopark bulunuyor. Her bloktaki kapalı otoparkta elektrikli otomobiller için şarj istasyonu olan projede misafir araçları için de açık otopark imkanı sunuluyor. 

Yüksek katlarda deniz ve orman manzarası

Kamusal alanlarla bağlantılı podyum katların üzerinde yükselen kule katları, kare formda tasarlanmış olmaları nedeniyle, Adalar, İstanbul, Marmara Denizi, Aydos Ormanı manzarasına sahip. Projede A ve B Blok'ta 18. kattan itibaren; C Blok'ta ise 22. kattan itibaren deniz manzarası bulunuyor. Proje, yapı yükseklikleriyle çevredeki yüksek yapılarla uyumlu olduğu gibi, malzeme kalitesiyle de standartların geride bırakıyor.


Ticari birimlere sokak kotundan erişim sağlanabiliyor

Konutlar çekirdek ve ortak kullanım koridorunun etrafında konumlanıyor. Buna karşın ticari birimlere mümkün olduğunca sokak kotundan doğrudan erişilebiliyor. Blokların ana girişleri ve ticari birimlerin girişleri, blokların birbirlerine bakan yüzlerinde konumlandırıldı. Bu yaklaşımla, farklı yapı adalarında olmalarına rağmen bloklar arasında kavramsal ve fiziksel olarak, kent haricinde bir başka arayüz (insanın kentle ve diğer insanlar ile bağ kurabileceği potansiyel) yapıldı. Otopark ise zeminin altında, ait olduğu blok sakinlerine hizmet sunacak şekilde dizayn edildi. 

Rakamlarla 'Ataşehir Modern 

-979 Konut
-44 Ticari ünite 
-Toplam yapı inşaat alanı: 238 bin 752 metrekare  
-Yeşil alan: 10 bin 392 metrekare  
-Sosyal tesis, spor merkezi: 7 bin 858 metrekare  -1514 Otopark


A BLOK: 'ARYA'

Ataşehir Modern projesinin en yüksek kulesi A Blok'ta 595 adet konut ve 15 adet ticaret alanı olmak üzere 610 bağımsız bölüm bulunuyor.

Yapı inşaat alanı 110 bin 64 metrekare olan A Blok, 5 bodrum katı ve zemin katla birlikte 49 kattan meydana geliyor. Blokun 6. ve 10. katında kat bahçeleri ve blok sakinlerine ait sosyal alanlar yer alıyor. 4 bin 2 metrekarelik sosyal tesise yer verilen blokta 710 araçlık otopark bulunuyor. 347 adet 1+1, 181 adet 2+1, 59 adet 3+1, 6 adet 4+1, 2 adet 5+1 olmak üzere toplam 595 konutun olduğu blokta, biri zemin katta, diğeri B2. katta (meydan katı) olmak üzere 2 ana lobi yer alıyor. En üst katta bulunan penthouse daireler, 4.10 metrelik tavan yüksekliği ile ferah bir yaşam alanı sağlıyor. Özel ve kamusal meydanları olan A Blok'ta, çeşitli ticari alanlar ve peyzaj öğeleri ile kamusal meydanın canlanmasını sağlıyor.

Arya Sosyal Donatılar:

-Açık Havuz 
-Açık çocuk havuzu 
-Açık fitness alanı 
-Güneşlenme terasları 
-Kapalı Havuz 
-Fitness merkezi 
-Çok amaçlı stüdyo 
-Sauna 
-Buhar odası 
-Squash 
-Masa tenisi 
-Restoran 
-Çocuk oyun alanı 
-Açık basketbol sahası (yarım saha) 
-Masa tenisi
-Kaykay pistleri 
-Bisiklet pistleri
-Kafe, lounge alanı 
-Yoga stüdyosu
-Aletli pilates stüdyosu 
-Sinema odası 
-Parti/Davet alanı 
-Karaoke odası 
-Oyun odası 
-Joy Kitchen 
-Açık çocuk oyun alanı 
-Ticari üniteler

B BLOK: 'BESTE’

Yapı inşaat alanı 71 bin 462 metrekare olan B Blok'ta 2 bin 253 metrekarelik sosyal tesis, 467 araçlık otopark yer alıyor.

5 bodrum katı ve zemin katla birlikte 35 kattan meydana gelen blokun 5., 17. ve 35. katlarında özel konutlar mevcut. Özel konutlar, yüksek tavanlı (4.10 metre), büyük metrekareli ve terasli yapısıyla ferah bir yaşam sağlıyor. 1+1 konuta yer verilmeyen blokta, 26 adet 2+1, 90 adet 3+1, 63 adet 4+1, 22 adet 5+1 olmak üzere toplam 201 adet konut mevcut. Bir lobinin yer aldığı blokun özel ve kamusal meydanları yer alıyor. Çeşitli ticari alanlar, peyzaj öğeleri ile kamusal meydanın canlanmasına  imkan sunuyor. 

Beste Sosyal Donatılar:

-Kapalı havuz 
-Açık havuz 
-Açık çocuk havuzu 
-Sinema-Tv Odası 
-Fitness merkezi
-Sauna 
-Buhar odası 
-Açık fitness alanı 
-Açık squash alanı 
-Açık spor alanı 
-Restoran 
-Çocuk oyun alanı 
-Oyun odası 
-Açık çocuk oyun alanı 
-Ticari üniteler

C BLOK: ‘OPERA’

Ataşehir Modern projesinin üçüncü kulesi C Blok’un yapı inşaat alanı 57 bin 225 metrekare büyüklüğünde. 6 bodrum katı ve zemin ile birlikte 32 kattan oluşan blokta, 183 konut, 7 ticaret alanı, 1602 metrekarelik sosyal tesis ve 328 araçlık otopark bulunuyor. 5., 14. ve 25. katlarda yüksek tavanlı ve büyük metrekareli daireler bulunuyor. Zemin katta bir lobi yer alıyor.   

‘Opera’ Sosyal Donatılar:

-Açık havuz
-Kapalı havuz
-Açık çocuk havuzu
-Fitness merkezi
-Çok amaçlı stüdyo
-Sauna 
-Buhar odası
-Restoran
-Çocuk oyun alanı
-Açık çocuk oyun alanı
-Ticari üniteler

Web: https://atasehirmodern.com/

Tel: 444 0 651