Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Atilla Önen

Eczacı Güner Adlı ve ekonomist Behiç Küpeli ile 1974’te AGE İnşaat’ı kuran Yüksek Mühendis’tir. Atilla Önen ismi Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı olarak geçse de değildir, birliğin sadece üyesidir.


Atilla Önen

AGE İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Atilla ÖnenAtilla Önen kimdir?


Atilla Önen; AGE İnşaat ve Ticaret AŞ. Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yüksek Mühendis olan Atilla Önen,  1995 yılında bir firma kurdu. Firmanın kurulması ile birlikte, O firmayla konut sektörüne proje kontrolörlüğü, inşaat ve taahhüt işleri yaparak girdi. 1974 yılında ise Eczacı Güner Adlı ve ekonomist Behiç Küpeli ile birlikte ortak olarak AGE İnşaat firmasını hayata geçirdi.


AGE İnşaat projeleri nelerdir?


Atilla Önen’in Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev aldığı AGE İnşaat tarafından şu projeler üretildi: 2392 adet konut ve sosyal konut inşaatları, 3 adet endüstriyel tesis ve fabrika inşaatları, Akşehir ili, Çeşme Alaçatı ilçelerinin altyapı işleri ile İstanbul Halkalı'da 4000 adet toplu konut inşaatının altyapı işlerini, 3 adet baraj ve 13 adet tarımsal amaçlı sulama inşaatları işlerini, 1 adet karayolu inşaatı ile 1 adet ham petrol boru hattı inşaatı, 2 adet dekapaj inşaatı ve muhtelif adet iş merkezi inşaatları,  1 adet baraj inşaatı, 1 HES inşaatı, tarımsal amaçlı sulama inşaatı, iş merkezi inşaatı, deniz yapısı ve altyapı inşaatı, Ankara Eryaman toplu konut alanı 5 etap B1 bölgesi 448 konut inşaatı.


Atilla Önen ile ilgili çıkan haberler:


Atilla Önen, AGE İnşaat ile ilgili açıklamalarda bulundu! (2013-04-19-www.eud.org.tr)

AGE İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olan Atilla Önen, Age İnşaat’ın büyüme hedeflerinden bahsetti. Atilla Önen şu açıklamalarda bulundu:


“Büyüme stratejilerimiz içinde hedefimiz 2016'da 700 MW kurulu güce ulaşarak, yaklaşık 1.5 milyar dolarlık bir yatırım büyüklüğüne ulaşmak. Büyüme stratejilerimiz içinde hedefimiz 2016'da 700 MW kurulu güce ulaşarak, yaklaşık 1.5 milyar dolarlık bir yatırım büyüklüğüne ulaşmak. Ciro hedefimiz 1.500 milyon dolar olarak planlıyoruz.

Bu yıl inşaatına bağladığımız Age Denizli Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali, Age Enerji olarak en Önemli yatırımlarımızdan biri. Bu proje tamamlandığında toplam üretim kapasitemizi yaklaşık yıllık 2 milyar kilovatsaate çıkacak.”


AGE İnşaat 50 bin TL’yi eğitime bağışladı! (2010-07-09- www.samanyoluhaber.com)

AGE İnşaat, Ağrı’nın Tut ilçesinde eğitime 50 bin TL bağışladı. AGE Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Atilla Önen, 50 bin TL’lik çeki İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir'e teslim etti. Atilla Önen ise en önemli yatırımların eğitime verilmesi gerektiğini açıkladı.


Atilla Önen’in iletişim bilgileri nelerdir?

 

Firma Adı ve Adresi: AGE İNŞAAT VE TİCARET A.Ş.

Tahran Caddesi 19 Kavaklıdere, 06700, Ankara

Yönetim Kurulu Başkanı: Atilla ÖNEN

Telefon: (312) 468 82 40

Faks: (312) 468 82 49

E-Posta: age@age.com.tr

Web Sayfası: www.age.com.tr