Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ayhan Ergün kimdir?

Sinop Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün kimdir? Ayhan Ergün, bugüne kadar hangi işlere imza attı?


Ayhan ERGÜN Sinop İli, Ayancık İlçesi, Dibekli köyünde 01/08/1969 yılında doğdu. İlk öğrenimini Mehmet Akif Ersoy ilkokulunda bitirdi. Orta ve lise öğreniminin büyük bir bölümünü Ayancıkída gördükten sonra lise son sınıfı İstanbul Sefaköy lisesinde 1986 yılında tamamladı. 


Daha sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Giresun Meslek Yüksek Okulu muhasebe bölümünden onur öğrencisi ve okul birincisi olarak 1990 yılında mezun oldu. Bu tarihten itibaren iş hayatına atıldıktan sonra diğer taraftan da yüksek öğrenimini devam ettirdi. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi iktisat bölümünden iyi derece ile 1996 yılında mezun oldu. 


Askerlik vazifesini kısa dönem erbaş olarak 1997 yılında tamamladıktan sonra özel sektörde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı. 2001 yılında serbest muhasebeci mali müşavir ruhsatı alarak kendi bürosunda çalışmaya başladı. Mesleki oda ve dernek üyesi olup halen dernek bünyesinde danışma kurulu üyeliği devam etmektedir. 


Ayhan Ergün AYKAD-Ayancık Kültür ve Kalkındırma Derneği kurma çalışmalarında bulundu daha sonra kurucu başkan olduğu derneğe yönetim kurulu başkanı seçildi. 


Evli ve üç çoçuk babası olan Ayhan ERGÜN'ün spor,gezi ve kitap okumak hobileri arasında yer almaktadır.