Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ayrancı

Ankara’nın Çankaya İlçesi’ne bağlı semttir. Aşağı Ayrancı ve Yukarı Ayrancı diye ikiye ayrılır. Konutlar genellikle 4 - 5 kat ortalamasındadır. İkamet edenlerin yaş ortalaması 40 ve üzeridir.AyrancıAyrancı nerededir?Ankara’nın en merkezi semtlere ve en piyasa caddelerine yürüme mesafesinde olan semt. Mesela, Kızılay'a, Tunalı Hilmi Caddesi'ne, Hoşdere'ye, Cinnah caddesine, Aşağı Ayrancı'dan yürüyerek gidebilirsiniz.


Konutlar genellikle 4 - 5 kat ortalamasındadır. İkamet edenlerin yaş ortalaması 40 ve üzeridir.Aşağı Ayrancı neresidir?Güvenlik Caddesi ile Hoşdere Caddesi arasında kalan bölüm Aşağı Ayrancı olarak bilinir. Yukarı Ayrancı neresidir?Ayrancı semtinin Hoşdere Caddesi ve Dikmen Caddesi arasında kalan bölümüne verilen addır. 

Sakinleri arasında emekliler ile orta-üst sınıf aileler çoğunluktadır. Kızılay, Çankaya, Kavaklıdere gibi merkezlere yakındır ve Kızılay'dan 24 saat dolmuşla bölgeye ulaşım mümkündür.Ayrancı Mahallesi’nin muhtarı kimdir, iletişim bilgileri nelerdir?Ayrancı Mahallesi Muhtarı Osman Özcan’dır. İletişim bilgileri şöyledir: 

Telefon: 0312 426 93 42

Adres: Selimiye Sok. No: 2/1