Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bağcılar Belediyesi yeni hizmet binası geliyor!

Bağcılar Belediye’sinin 4 ay önce temeli atılan ve 2018 yılı sonunda bitmesi planlanan yeni hizmet binasının inşaat çalışmaları devam ediyor.


Bağcılar Belediye’sinin 4 ay önce temeli atılan ve 2018 yılı sonunda bitmesi planlanan yeni hizmet binasının inşaatı devam ediyor.


Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, inşaat alanını ziyaret eden ve çalışmaları yerinde inceledi. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “İlçemizde hem görünümü hem de kullanım alanlarıyla çevreci bir bina yükseliyor. 4 bin metrekare arazi üzerine kurulacak olan yeni bina 19 bin metrekarelik botanik bahçeye sahip olacak” dedi.

 

Yeni belediye binasının Bağcılar’da yaşayanlara layık bir bina olacağını söyleyen Çağırıcı konuyla ilgili olarak, “Yeni binanın heyecanı içerisindeyiz. İnşaatımız büyük bir hızla devam ediyor. Önümüzdeki senenin sonuna varmadan İnşallah Bağcılar, yeni binasına kavuşmuş olacak. 


Amacımız her şeyin en güzelini hak eden hemşehrilerimizin hizmet aldıkları belediye binasının da güzel olması. İlçemizde hem görünümü hem de kullanım alanlarıyla modern bir bina yükseliyor. Binayı yaparken yeşili ve vatandaşlarımızın rahatını ön planda tuttuk. Toplam 23 bin metrekare arsanın 4 bin metrekaresine bina geriye kalan 19 bin metrekarelik alana da   belediyeye hizmet almaya gelenlerin dinleneceği ve hoş vakit geçireceği botanik bahçe inşa edilecek.  İlçemize kazandırılacak olan bu güzel eserin yapımına katkılarından dolayı İstanbul Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.


23 bin metrekare arazi üzerine inşa edilen yeni bina 37 bin 965 metrekarelik kapalı kullanım alanına ve 19 bin metrekarelik botanik bahçeye sahip. Bina, 2 bodrum kat, zemin kat ve +5 katlı olarak  inşa ediliyor.Bağcılar Belediyesi