Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bahçelievler Devlet Hastanesi inşaatı

Türkiye’nin en kapsamlı hastanelerinden biri olan Bahçelievler Devlet Hastanesi’nin Ocak 2014’te tamamlanan inşaat çalışmasıdır. 309 yatak kapasitesiyle hizmet verecek olan hastane Ocak ayının sonlarına doğru kapılarını açmaya hazırlanıyor…Bahçelievler Devlet Hastanesi inşaatı

Bahçelievler Devlet Hastanesi Bahçelievler Devlet Hastanesi inşaatı ne zaman tamamlandı?


Bahçelievler Devlet Hastanesi’nde sona gelindi. Emlakkulisi.com’da Şengül Kırmızıtaş imzasıyla 2 Ocak 2014 tarihinde yayımlanan habere göre; 97 milyon TL yatırımla hayata geçirilen hastanenin inşaatı tamamlandı. Şu anda malzeme tedariki yapılan Bahçelievler Devlet Hastanesi’nin Ocak ayının sonlarına doğru hizmete açılması planlanıyor.Bahçelievler Devlet Hastanesi nerede?


Bahçelievler’de Halk Eğitim Merkezi’nin hemen yanında, eski vergi dairesi durağının yakınında konumlanan hastane 309 yatak kapasiteyle hizmet verecek. Bahçelievler Devlet Hastanesi inşaatı kaç metrekare üzerinde yükseldi?


30 bin 460 metrekare alan üzerinde inşa edilen Bahçelievler Devlet Hastanesi’nde patolojiden mikrobiyolojiye kadar 14 farklı laboratuar yer alacak. Hastanede beyin cerrahi, doğum servisi, görüntüleme merkezi, diyaliz, tüp bebek, genel cerrahi gibi birçok branş yer alacak. Bahçelievler Devlet Hastanesi inşaatını kim yapıyor?


Bahçelievler Belediyesi tarafından arsası satın alınarak yapımı için Sağlık Bakanlığı’na tahsis edilen 309 Yataklı Bahçelievler Devlet Hastanesi’nin yapımı tamamlandı. Projesi de Belediye tarafından hazırlanarak yine Sağlık Bakanlığına onaylatılan ve 7 yıldızlı otel görünümüne sahip olan hastanenin yapımını ise İl Özel İdaresi üstlendi.

Hastanede 10 ameliyathane, genel ve beyin cerrahi birimleri, kardiyoloji, jinekoloji, nefroloji ve yeni doğan üniteleri, radyoloji ve endoskopi bölümleri, erişkin ve çocuk acil bölümlerinin yanı sıra tüp bebek merkezi de bulunacak. Bahçelievler Devlet Hastanesi, Kocasinan Merkez Mahallesinde toplam 66 Bin m2 inşaat alanına sahip olarak, 4 bodrum+zemin+9 normal kat ve çatı katından oluşacak.