Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Balgat

Ankara’nın Çankaya İlçesi’nde 5 mahalleden oluşan bir semttir. Balgat, daha önce şehir dışında kalmış bir köydü.
Balgat neresidir?Balgat, Ankara Çankaya'da, Konya Yolu (Mevlana Bulvarı), Türkocağı Caddesi, Çetin Emeç Bulvarı ve İnönü Bulvarı arasında kalan ve Nasuh Akar Mahallesi, Oğuzlar Mahallesi, Ehlibeyt Mahallesi ve Balgat Mahallesinden oluşan bir semttir.


Çok sayıda siyasi partinin genel merkezi Balgat semtindedir. Bunlar arasında, Milliyetçi Hareket Partisi, Demokrat Parti, Anavatan Partisi, Aydınlık Türkiye Partisi, Saadet Partisi ve Barış ve Demokrasi Partisi yer almaktadır. AK Parti gençlik kolları ile kadın kolları binaları da Balgat'ta bulunmaktadır. Kapatılan Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Demokratik Toplum Partisi'nin ayrıca Genç Parti ve Adalet ve Kalkınma Partisi'nin geçmişteki genel merkezleri de Balgat'ta idi.Balgat’ın önemli caddeleri hangileridir?Balgat semtinin başlıca caddeleri, Ziyabey Caddesi, Ceyhun Atıf Kansu Caddesi, Cevizlidere Caddesi, Süleyman Hacıabdullahoğlu Caddesi (1. Cadde) ve Barış Manço Caddesi (2. Cadde)'dir.


Balgat, eskiden şehir dışında kalan bir köydü. ABD'li sosyolog Daniel Lerner, modernleşme kuramını 1950'lerde bu köyde yaptığı çalışma sonrasında ortaya atmıştı. Lerner'in çalışması sırasında büyüyen Ankara, bu geleneksel köyü yutarak modern kentin bir varoşu haline getirmişti. Şimdilerde ise Balgat Ankara'nın önemli semtlerinden biri olmuştur.Balgat’taki markalı ofis projesi hangisi?Ege Plaza: Ege Grup Yapı Endüstrisi A.Ş.'in girişimiyle Ankara'da hayata geçirilen Ege Plaza projesinde ofisler Nisan 2013 itibariyle minimum 760 bin liradan satılıyor.


Tek blok halinde yükselen Ege Plaza projesi Ankara'da hayata geçirildi.  Ege Grup Yapı Endüstrisi A.Ş. imzası taşıyan Ankara Egeplaza 'da satış süreci devam ediyor. 12 bin 500 metrekarelik inşaat alanına yayılan ve 110 adet ofisin mevcut olduğu  Ege Plaza projesi 33 katlı olarak tasarlandı.


Balgat
Ege Plaza


Ankara Ege Plaza projesinde yer alan ofis birimleri minimum 760 bin+KDV'lik fiyat tutarı ile satılıyor. Projede bulunan ofislerin alan büyüklüğü 100 metrekareden başlıyor, 1000 metrekareye kadar yükseliş gösteriyor. Ankara Ege Plaza projesinde doluluk oranının yüzde 70'i ulaşmış durumda. 


Ege Plaza lokasyon olarak ATO'ya 4 kilometre, Panora AVM'ye 9 kilometre, Bayındır Hastanesi'ne 5 kilometre, Ulus'a 7 kilometre, Armada AVM'ye 2 kilometre, havaalanına 35 kilometre, TBMM'ye 5 kilometre, ODTÜ Teknokent'e 12 kilometre ve Bilkent'e 13 kilometre Ankamall'a 6 kilometre, TCDD Ankara Garı'na 7 kilometre, Aşti'ye 2 kilometre, Kızılay'a 5 kilometre uzaklıkta yükseliyor. 


Egeplaza Ankara projesinde ofis sahibi olmak için tutarın yarısı peşinat için ödendikten sonra kalan miktar için banka kredisi kullanılabiliyor.


Telefon: 444 33 43

Web adresi: www.egeplaza.com