Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Balıkesir Havaalanı Kasım'da tamamlanacak!

Balıkesir Merkez Havaalanı Terminal binası inşaatını gezen AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan havaalanının Kasım ayında tamamlanacağını duyurdu..


AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Balıkesir Merkez Havaalanı Terminal binası inşaatını gezdi. Yüzde 85’i tamamlanan proje hakkında açıklama yapan Demiraslan, projenin Kasım ayında bitirileceğini söyledi.


Şantiye Şefi Mustafa Tiryaki’yle birlikte inşaat sahasını gezen Başkan Demiraslan, proje hakkında detaylı bilgi aldı. 


Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre, 57 milyon 850 bin TL'ye mal olacak proje hakkında konuşan  Başkan Demiraslan, “Proje tutarı 57 milyon 850 bin TL olan Balıkesir Merkez Havalimanı Terminal binası inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor.  Şu anda projenin inşaat seviyesi yüzde 85’lere ulaşmış durumda.  Kağıt uçak görüntüsündeki çatısı ile özgün bir mimariye sahip bulunan terminal binası Balıkesir'imize layık muhteşem bir eser olacak” dedi.


Kasım'ta tamam

İnşaat çalışmalarını Kasım ayında bitirmek için yoğun çalışma içinde olduklarını belirten Demiraslan, yılda ortalama 1 milyon yolcu taşıması planlandığını açıkladı. Demiraslan, “6 bin 500 metrekarelik yeni terminal binası, 28 bin 800 metrekarelik 4 uçak kapasitesine sahip apronu ve her türlü ihtiyaca cevap verebilecek özelliklerle donatılan diğer yapılarıyla havalimanımız, Balıkesir’i bölgenin cazibe merkezi haline getirecek. 2 bin 990 metreye 45 metre ebadındaki pisti, 11 bin metrekarelik taksi yolu alanı, bin 180 metrekare ARFF binası olacak. Bin 800 metrekare garaj binası, 930 metrekarelik ısı güç merkezi, 50 metrekarelik nizamiye binası, 2 bin 725 metrekarelik çevre yolu ve 2 bin 600 metrelik çevre tel örgüsü yapımı işleri proje kapsamında süratle yerine getiriliyor.  420 dönümlük bir arazi üzerine tesis edilen eseri yıl içinde halkımızın hizmetine sunmak için yaz kış, gece gündüz demeden canla başla çalışan kıymetli arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.


30 milyar TL’lik yatırım

17 yılda 30 milyar TL’lik yatırımla Balıkesirlilerin hayallerini bir bir gerçeğe dönüştürdüğünü belirten Demiraslan, son olarak şu açıklamalarda bulundu: ''Doğalgaz, bölünmüş yollar, barajlar, üniversiteler, hastaneler, okullar. Güçlü Türkiye, gelişen Balıkesir hedefimizin önünde kimse duramaz. Körfezdeki Seyit Onbaşı Havaalanından sonra ikinci havaalanımızda inşallah Balıkesirlilerin hizmetine girecek. Balıkesir’e daha yapacak çok işimiz var.” 
Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı