Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Başakşehir'de konut metrekare fiyatları 4 bin TL'ye çıktı!

Mega yatırımların yanı sıra markalı konut projelerinin adresi olan Başakşehir'de 5 yılda 120 milyar dolara ulaşan değer oluşacak.


Mega yatırımların yanı sıra markalı konut projelerinin adresi olan Başakşehir'de 5 yılda 120 milyar dolara ulaşan değer oluşacak. Minimum değeri 190 bin lira olan konutların 2,5 milyon liraya kadar çıktığı ilçede metrekare fiyatları 4 bin lira seviyesini çoktan aştı. 


Başakşehir bu zamana kadar yatırımcısına her yıl ortalama olarak yüzde 15 -20 oranında kazandırdı.  İlçede daha önce inşa edilen organize sanayi bölgesine yakın konumlanan nitelikli konutlar buralarda çalışanların öncelikli tercihi oldu. Bu ilgi fiyatlara da yansıdı. 


1 AĞUSTOS'TA Emlak Konut GYO öncülüğünde başlatılan kampanyalı konut satış tercihinde Başakşehir bölgesi lider oldu, Bu olumlu rüzgar rekor satışıyla dikkat çeken Üçüncü İstanbul projesiyle devam etti. Kanal İstanbul'un güzergâhının bir kısmının bu ilçeden geçecek olmasının yanı sıra inşasına başlanan sağlık kentinin burada yapılması, Başakşehir-Sefaköy-Halkalı Havaray projesinin ihalesinin yapılması, 3. Havalimanı'na ve 3. Boğaz Köprüsü bağlantı yollarının aktifleştirilmesi,Taksim Meydanı'nın üç katı büyüklüğündeki meydanın inşaatı,Türkiye'nin en büyük botanik parkının yapımı ve 1 milyonluk yeni şehrin bu bölgede yükseliyor olması yatırımcılar için bulunmaz bir nimettir." 


¦ BAŞAK konutlarının konumlandığı etapların dışında Kayaşehir, Bahçeşehir ve Bahçekent'i içine alan Başakşehir; üçüncü havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, şehir hastaneleri, dev şehir parkları ve Kanal İstanbul gibi dev projelerinin adeta kesiştiği konumuyla yatırımcılar içinbuluıımaz bir nimet olarak görülüyor. 


ÜST GELİRE HİTAP... 

2000 yılından önce İBB'nin girişimi ve KİPTAŞ eliyle etap etap yükselen konutların ardından gelişimi ile dikkat çeken Kayabaşı bölgesinde önce  TOKİ  ardından özel müteşebbis eliyle projeler hayat buldu. İlk etapta dar gelirli vatandaşlar için adres gösterilen Kayabaşı'nda (KAYAŞEHİR) artık orta ve üst gelir grubuna hitap eden projeler yükseliyor. Emlak Konut GYO ve TOKİ öncülüğünde markalarını bölgeye taşıyanlar geleceğin yeni İstanbul'u için önemli bir rolü üstlenmiş oldu. 


3. İSTANBUL BAŞLADI 

Bu şirketler arasında, bölgeyi 18 yıl önce keşfetmiş olan Fuzul Grup, yıllar sonra 'ben de varım' diyen Avrupa Konutları, Tahincioğlu, Dağ Mühendislik, Makro İnşaat, EYG Grup gibi şirketler yer alıyor. Makro İnşaat ve AK Yapı'nın inşa ettiği lüks projelerle bölgeye akın edenlere artık yeni aileler ekleniyor. Son olarak Başakşehir Belediyesi'nin arazisi üzerinde ASAF (Al Zamil, Seha Yapı, Adese, Fuzul Yapı) iş ortaklığı ile yabancı sermayenin de gelmesine vesile olan bin 500 konutluk Üçüncü İstanbul projesi inşa edilmeye başlandı. Başakşehir Belediyesi buradan elde ettiği gelirle Şahintepe ve Hoşdere bölgelerine iki yeni parkı hizmete açacak.

Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, 3. Havalimanı