Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

BİMTAŞ - Boğaziçi İnşaat Müşavirlik A.Ş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 1997’de kurulan şirkettir. Boğaziçi İnşaat Müşavirlik A.Ş (BİMTAŞ), İstanbul Büyükşehir Belediyesi, iştirakleri, ilçe belediyeleri, kamu ve özel kuruluşların mühendislik, müşavirlik, inşaat kontrollüğü ve proje hizmetlerini yürütmektedir.BİMTAŞ - Boğaziçi İnşaat Müşavirlik A.Ş

Boğaziçi İnşaat Müşavirlik A.Ş (BİMTAŞ)BİMTAŞ hangi işleri yapmaktadır?


Boğaziçi İnşaat Müşavirlik A.Ş (BİMTAŞ), kuruluş yılı olan 1997'den itibaren modern şehirleşmenin gereği olan; dere ıslahları, yol, köprü, metro sistemleri, altyapı, kavşak düzenlemesi, kanalizasyon, katı çöp atıklarının ıslahı ve bu atıklardan enerji üretimi, isale hatları, su şebekeleri, deniz deşarjları, ekmek fabrikaları, kültür merkezleri, spor kompleksleri, park ve bahçe düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları gibi hayati ehemmiyete haiz konularda fizibilite, etüt, proje, kontrollük, müşavirlik gibi mühendisliğin her dalında ve her kademesinde yurtiçi ve yurtdışında bütün yerel yönetimlerin ve yerel yönetimlere hizmet veren özel sektörün hizmet taleplerini karşılamaktadır.


Ayrıca, Asfalt, Agrega, Toprak, Beton ve depreme dayanıklılık test bölümlerinden oluşan laboratuarla çeşitli test ve malzeme kontrol hizmetleri vermektedir. Yenibosna’da faaliyet gösteren laboratuarın personel ve ekipman bakımından güçlendirilmesi çalışmalarına hız kazandırılmakta, Bayındırlık Bakanlığı nezdinde akredite olması çalışmalarımız son aşamaya gelmiş bulunulmaktadır. Laboratuarlarda yıl boyunca çeşitli inşaat işlerine ait asfalt, beton ve toprak testleri yapılmakta söz konusu işlerin standartlara uygun kalite kontrollerinden geçerek, imal edilmeleri temin edilmektedir.BİMTAŞ’ın yönetim sistemi nedir?


Şirketin yönetim sistemi, kalite, çevre, iş sağlığı ve iş güvenliği konularında yönetim disiplinlerini tek bir çatı altında toplayarak bir bütünsellik içinde yönetilmesini esas almıştır. TÜV Thüringen e.V. Belgelendirme Kuruluşu tarafından 2005 yılında ISO 9001 (Kalite Yönetim Sistemi); 2009 yılında ISO 14001 (Çevre Yönetim Sistemi) ve OHSAS 18001 (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi)’e göre belgelendirilmiştir.BİMTAŞ Genel Müdürü kimdir? 


A. Peyami Başkaraca: 1967 yılında Adapazarı’nda doğdu. İlk, orta, lise tahsilini aynı yerde tamamladı. 1984 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümüne girdi. Mezuniyetinden sonra bir müddet serbest mühendislik ve müşavirlik yaptı. 1994 yılında Sakarya Üniversitesi Yapı İşleri Teknik Daire Başkanlığı’nda uzman kadrosunda İnşaat Mühendisi olarak çalışmaya başladığı görevinden, 1996 yılında Matbaa Müdürü olarak istifa etti. Aynı yıl İBB İştiraki olan İGDAŞ’ ta Mukavele ve Kesin Hesap Müdürlüğü’nde Uzman İnşaat Mühendisi olarak çalışmaya başladı. Aynı yerde sırasıyla Müdür Yardımcısı ve Müdürlüğe atandığı görevinden 2002 yılı Ocak ayında Etüt Proje ve Harita Müdürlüğü’ne atandı.


Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı’nda 1994 yılında başladığı yüksek lisans eğitimini 1998 yaz döneminde tamamlayarak Yüksek Mühendis unvanı aldı. 2002 Ekim ayında İBB İştiraki olan KİPTAŞ’ ta Hakediş ve Kesin Hesap Müdürlüğü’nde İnşaat Mühendisi olarak göreve başladı. Aynı yıl Planlama ve İhale Müdürü oldu. 2004 yılında Projelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına atandı. Bu görevini sürdürürken 18.04.2011 tarihi itibari ile BİMTAŞ Genel Müdürlüğü’ne getirildi.BİMTAŞ’ın faaliyet alanları nelerdir?

BİMTAŞ - Boğaziçi İnşaat Müşavirlik A.Ş

BİMTAŞ - Boğaziçi İnşaat Müşavirlik A.Ş
BİMTAŞ iletişim bilgileri nelerdir?


BİMTAŞ Genel Müdürlük

Adres: Evliya Çelebi mh. Meşrutiyet cd. Eski Tüyap Binası No:50 34430 Tepebaşı - Beyoğlu - İSTANBUL

Tel: 0212 245 99 00 

Fax: 0212 245 98 96

E-mail: bimtas@bimtas.com.tr

Web: www.bimtas.com.tr