Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bizim Mahalle 2. Etap ihalesine 5 teklif geldi!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı İstanbul Küçükçekmece Bizim Mahalle 2. Etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşım işi ihalesi yapıldı..


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı İstanbul Küçükçekmece Bizim Mahalle 2. Etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşım işi ihalesi gerçekleşti. Bizim Mahalle 2. Etap ihalesine 5 teklif geldi. Ancak firmaların ne kadar teklif verdiği henüz açıklanmadı. 


İhaleye katılanlar

1- Dağ Mühendislik

2- Be-Ma İnşaat - Osmanbey Emlak - Bilal Pars Yapı İş Ortaklığı

3- Günyüzü İnşaat - Zilal Tekstil Turizm İnşaat - CSR Gayrimenkul İş Ortaklığı

4- Fuzul Yapı - Alzamil Gayrimenkul - Seha İnşaat İş Ortaklığı

5- Özak GYO - İnt-Er Yapı İnşaat İş Ortaklığı


Bizim Mahalle 2. Etap ihalesine 5 teklif geldi!


İsteklilere ait teklif zarfları içerisindeki belgelerin ihale komisyonu tarafından ayrıntılı değerlendirilmesinden sonra, ihalenin Pazarlık - Açık Artırma bölümünü içeren 2. oturumu ileri ki bir tarihte yapılacak olup, isteklilere ihalenin 2. oturum tarihi ve saati yazı ile bildirilecek. İhalenin sonucunu belirleyecek olan nihai mali teklifler 2. oturumda alınacaktır.


İstanbul Banliyö hattına, Halkalı Metrosu ve Marmaray'a yakın konumda yer alan Bizim Mahalle 2. Etap'ın arsa alanı 118 bin 98 metrekare büyüklüğe sahip. Arsada ticaret+konut alanı, özel anaokulu alanı, ortaokul alanı ve park alanı inşa edilebilecek. 


Bizim Mahalle 2. Etap ihalesine 5 teklif geldi!


Arsa bilgisi

1-) 61 ada 3 parsel ticaret+konut alanı fonksiyonlu. 29 bin 936 metrekare arsa alanına sahip arsanın emsal değeri 1.65. Emsale esas inşaat alanı 49 bin 395 metrekare olan arsada en fazla 14 katlı bina inşa edilebilecek.

2-) 61 ada 5 parsel ticaret+konut alanı fonksiyonlu. 24 bin 994 metrekare arsa alanına sahip arsanın emsal değeri 1.65. Emsale esas inşaat alanı 41 bin 254 metrekare olan arsada en fazla 14 katlı bina inşa edilebilecek.

3-) 62 ada 2 parsel ticaret+konut alanı fonksiyonlu. 36 bin 798 metrekare arsa alanına sahip arsanın emsal değeri 1.60. Emsale esas inşaat alanı 58 bin 878 metrekare olan arsada en fazla 14 katlı bina inşa edilebilecek.

4-) 65 ada 6 parsel özel anaokulu alanı fonksiyonlu. 7 bin 800 metrekare arsa alanına sahip parselin emsal değeri 1,00. 

5-) 65 ada 7 parsel ortaokul alanı fonksiyonlu 70 bin 36 metrekare arsa alanı olan parselin emsal değeri 1,00.

6-) 61 ada 2 parsel park alanı fonksiyonlu. Parselin toplam arsa alanı 2 bin 147 metrekare.

7-) 61 ada 4 parsel park alanı fonksiyonlu. Parselin toplam arsa alanı 6 bin 383 metrekare.


Plan Notlarıyla İlgili Bilgiler:

1-) Ticaret + Konut alanlarında; konut, iş merkezi, alışveriş merkezi, yönetim merkezi, otel, motel, rezidans, konaklama tesisleri, sinema, tiyatro, müze v.b. kültürel tesis alanları, ticaret, ofis, büro, lokanta, gazino, çarşı, çok katlı mağazalar, banka, finans kurumları yapılabilir. Bu işlevler bir arada kullanılabileceği gibi, ayrı bloklar şeklinde de projelendirilebilir. Toplam emsal inşaat alanının en çok %30’u ticaret olarak ayrılabilir.

2-) Ancak yol boyu ticaret oluşumunu sağlamak amacıyla 25 m ve üzeri daha geniş yol akslarından cephe alan parsellerin zemin veya bodrum katlarının yola bakan kısımlarında ticaret düzenlemesi yer alacak olup, ticaret ve konut kullanımları ayrı ayrı projelendirileceği gibi aynı katta ticaret, konut ve otopark kullanımları karma olarak da düzenlenebilir. Bu alanlarda kat yükseklikleri; konut kullanımlarında en yüksek 3,50 m’yi, ticaret kullanımlarında en yüksek 4,50 m’yi, asma katlı ticari  birimler tasarlanması durumunda en yüksek 6,50 m’yi geçemez.

3-) TİCK-4 alanlarında KAKS: 1.60, Yençok: 14 kattır.

4-) TİCK-5 alanlarında KAKS: 1.65, Yençok: 14 kattır.

5-) Donatı alanlarında E: 1.00, Yençok = SERBEST'tir