Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Boztepe Yapı

Double Tree Hotel ile 2013’te en yüksek çelik yapı ödülünü alan firma. Boztepe Yapı bugüne dek; Varyap Meridian, Ağaoğlu Maslak 1453, Sarphan Finans Park gibi birçok büyük projenin mühendislik ve taşıyıcı sistem tasarımlarını üstlendi. Firma, 2014 yılı itibariyle Acıbadem, Maltepe ve Beylerbeyi'nde inşasına başlayacağı, konut ve ofis projeleriyle de inşaat sektöründeki faaliyetlerine ağırlık verecek. Boztepe Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Boztepe’dir.Boztepe YapıBoztepe Yapı, hangi projeyle ödüle layık görüldü?


Boztepe Yapı, Yapısal Çelik Günü'nde Türkiye'nin en yüksek çelik yapısıyla, 20 Aralık 2013 tarihinde ödüle layık görüldü. Avcılar'da tamamen çelik konstrüksiyondan inşa edilen Hilton Hotel'e imzasını atan Boztepe Yapı, inşaat sektöründeki yatırımlarına devam ediyor Boztepe Yapı, 2014 yılı itibarıyla Acıbadem, Maltepe ve Beylerbeyi'nde inşasına başlayacağı, konut ve ofis projeleriyle de inşaat sektöründeki faaliyetlerine ağırlık verecek. Boztepe Yapı’nın inşaat sektöründeki yeri nedir? 


Sektördeki paylarını genişleteceklerini belirten Boztepe Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Boztepe, "Yapısal çelik sektöründe önemli bir paya sahibiz. Betonarme, çelik yapı mühendisliği ve taşıyıcı sistem tasarımı konusunda öncü bir firma olarak konumlanıyoruz.  Türkiye'nin ve Avrupa'nın en yüksek binası olan Hilton DoubleTree Hotel'in mühendislik ve tasarımında da imzamız bulunuyor. Bu projemizle Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından ödüle layık görüldük. Bu projemizle Türkiye'de yapısal çelik anlamında önemli bir adım attığımızı düşünüyorum ve bu ödülü anneme armağan ediyorum. Önümüzdeki dönemde inşaat sektöründe 3 yeni projemizle faaliyetlerimizi artıracağız.  İstanbul'un merkezi noktalarında kentsel dönüşüm projelerimiz olacak. Acıbadem, Maltepe ve Beylerbeyi'nde yeni inşaat teknikleriyle son derece modern ve örnek teşkil edecek konut ve ofis projeleri hayata geçireceğiz" dedi. Boztepe Yapı, hangi ünlü projelerde yer aldı?


33 kattan oluşan Hilton DoubleTree Hotel ile çelik yapılar arasında örnek bir proje inşa eden Boztepe Yapı, bugüne dek Varyap Meridian, Ağaoğlu Maslak 1453, Sarphan Finans Park gibi birçok büyük projenin mühendislik ve taşıyıcı sistem tasarımlarını üstlendi. 


Bugüne dek yapısal çelik sektöründe birçok başarılı projeye imza atan Boztepe Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Boztepe, Hilton DoubleTree Hotel ile Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından ödüle layık görüldü. Çelik yapılardaki yatırımlarına devam eden firma, 2014 yılı itibarıyla inşaat sektöründeki faaliyetlerine ağırlık verecek.  

Türkiye ve Avrupa'nın en yüksek çelik yapısı olarak öne çıkan Hilton DoubleTree Hotel, Türkiye'de yapısal çelik sektörü açısından örnek teşkil ediyor.Boztepe Yapı ne zaman kuruldu? 


Boztepe Mühendislik Mimarlık İnşaat Dış Ticaret Anonim Şirketi, Halil İbrahim Boztepe, Serkan Boztepe tarafından 50 bin TL'lik sermaye ile 11 Ekim 2013 tarihinde Ataşehir, Barbaros Mahallesi'nde kuruldu. 


Boztepe Mühendislik Mimarlık İnşaat Dış Ticaret Anonim Şirketi iş konusu; Her türlü inşaat taahhüt işleri,konut,işyeri,ticarethane inşaatlarını yapmak,satmak,kendi hesabına arazi ve arsalar almak bunlar üzerinde veya başkalarına ait arsa ve araziler üzerinde kat karşılığı binalar yapmak ve anasözleşmesinde yazılı olan diğer işler.


Boztepe Mühendislik Mimarlık İnşaat Dış Ticaret Anonim Şirketi 


Adres: Ataşehir, Barbaros Mahallesi, DEreboyu Caddesi, Ardıç Sokak, Varyap Meridian, A/13/126


Önerilen Bağlantılar : Anneler günü konut kampanyaları