Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Bursa Yıldırım'da yeni aile sağlığı merkezi ay sonunda açılacak!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım'a yeni Aile Sağlığı Merkezi kazandırıyor. Yıldırım Aile Sağlığı Merkezi, Ekim ayının sonunda hizmete açılacak...


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına geçtiğimiz yıl başlanan Yıldırım Aile Sağlığı Merkezi, Ekim ayının sonunda açılacak. Toplam 900 metrekare inşaat alanına sahip olan ve 300 metrekarelik bir alanda hayata geçirilen Yıldırım Aile Sağlığı Merkezi, bodrum dahil 3 katlı olarak hayata geçirildi.


Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, tamamlanma aşamasındaki binada, 6 adet muayene odası, 3 adet aşı bebek-izleme odası, 1 adet emzirme odası, 1 adet laboratuvar, 2 adet acil müdahale odası, 2 adet gebe izlem odası, 1 adet eğitim odası, 1 adet personel odası bulunuyor. Bunların yanında 2 bay, 2 bayan, 2 engelli wc, 1 mutfak ve kat ofisi,  1 adet rezerv odası, 1 adet temizlik odası ve 5 araçlık otopark bulunuyorç


"Şifa dağıtacak"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, AK Parti İlçe Başkanı Oktay Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, mahalle muhtarı ve yetkililerle birlikte Yıldırım Aile Sağlığı Merkezi' çalışmaları yerinde inceledi.


Yıldırım' insanlara şifa dağıtacak olan merkezi Ekim ayı sonu gibi hizmete alacaklarını söyleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, açılış öncesinde çevre düzenlemesi ve etrafın daha verimli kullanılması noktasında istişarelerde bulunduklarını ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öngörüsüyle artık Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin sağlık ve eğitim başta olmak üzere birçok alanda kamuya destek verdiğini söyleyen Başkan Aktaş, "Yıldırım Belediyesi 4,5 yılda 19 tane sağlık kurumunun yapımına öncülük etti. Bursa Büyükşehir Belediyesi' de 17 ilçede sağlık ve eğitimle alakalı yürüttüğü projeler var. Bu çalışmalar artarak devam ediyor. Aile Sağlığı Merkezi' çalışmalar geçtiğimiz Eylül ayında başladı. Bir yıllık süre zarfında da tamamlamış olacağız. Binanın birinci katında Aile Sağlık Merkezi, ikinci katında Verem Savaş uygulaması hayata geçirilecek. Bu kullanımla beraber etrafta bir hareketlilik olacaktır. Bu konuda neler yapabileceğimizi konuştuk. Onları da hallederek ilçemize şifa dağıtan bir mekanı kazandırmak istiyoruz. Yaklaşık 1 milyon 645 bin TL' mal olan yapının mahallemize katkı sağlayacağına inanıyorum" diye konuştu.