Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Büyükyalı İstanbul CNR Fuarında ziyaretçilerin beğenisine sunuldu!

Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat; İstanbul Kazlıçeşme’de Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirilen Büyükyalı İstanbul projesini, “Emlak Yatırım Projeleri ve Finansman Fuarı”nda ziyaretçilerin beğenisine sundu..


Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat; İstanbul Kazlıçeşme’de Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirilen Büyükyalı İstanbul projesini, “Emlak Yatırım Projeleri ve Finansman Fuarı”nda ziyaretçilerin beğenisine sundu.

 

Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci, “Sektörün önemli buluşmalarından biri olan CNR Emlak Fuarı’nda, Büyükyalı projemizle yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Fuardaki standımıza gelen ziyaretçilere projemizin dijital maketi üzerinden ayrınıtılı bilgi verecek, sanal gerçeklik gözlüğüyle Büyükyalı sokaklarında dolaşma imkanı sunacağız. Ayrıca Büyükyalı’nın büyük mimari maketini görmek ve sunduğumuz ‘iyi yaşam’ı deneyimlemek isteyen misafirlerimiz için, fuar alanının yakınında yer alan satış ofisimize, gün boyu özel servisler ile ulaşım sağlayacağız.” dedi.

 

Büyükyalı’da kampanya fırsatı, sınırlı sayıdaki konut için yıl sonuna kadar devam ediyor…

 

Büyükyalı’da yatırım yapmak isteyenler için, yıl sonuna kadar devam edecek Emlak Konut kampanyası hakkında bilgi veren Keresteci, “Büyükyalı’daki sınırlı sayıda konutun dahil edildiği ve yıl sonuna kadar devam edecek Emlak Konut kampanyası kapsamında, banka kredisi ve kefile ihtiyaç duyulmadan yüzde 10 peşinat, aylık 0.70 faizle 120 ay taksit veya 0.42 faizle 60 ay taksit seçenekleriyle, kârlı bir yatırım fırsatı sunuyoruz. Emlak Konut ve GYODER’in kampanyaları sektöre büyük bir hareketlilik getirdi. Büyükyalı olarak Eylül ayı içerisinde gerçekleştirdiğimiz  85 milyon 890 bin TL’lik satışla, Emlak Konut GYO'nun her ay açıkladığı satış dağılım tablosunun birinci sırasında yer aldık. Bununla birlikte konut kredisi faiz oranlarının düşürülmesi, konut kredilerinde son çeyrekte yaşanan 3 milyar TL’lik artış, talepteki canlılığın en somut göstergesi. Sektörü canlandırmak için atılan adımların etkilerinin önümüzdeki dönemde de devam edeceğine inanıyor, ülkemize ve sektörün  potansiyeline güveniyoruz.”dedi. 

 

Keresteci, “CNR Emlak Fuar’ı yatırımcılara, farklı projeleri bir arada görme ve sunulan fırsatları değerlendirme imkânı sunuyor. Şehrin tam merkezinde, İstanbul’un kara, deniz ve raylı sistem ulaşım akslarının kesişeceği Kazlıçeşme’de yer alan Büyükyalı, geleceği gören yatırımcılar için yüksek değer artışı potansiyeli vaat ediyor. Bunu en net şekilde, Aralık sonunda hizmete girmesi beklenen Avrasya Tüneli’nin bölgede yarattığı değer artışında görebiliyoruz. Tünel çevresindeki kira fiyatları son bir yılda %25, satış fiyatları da %41 artış gösterdi.” diye konuştu.

 

Kasım ayının sonunda örnek daireler hazır olacak


Büyükyalı’nın örnek dairelerinin Kasım sonunda hazır olacağını belirten Keresteci, “Büyükyalı İstanbul projesinin, ‘iyi yaşam’ yaklaşımını odağına alan ve lüks kavramını yeniden tanımlayan örnek dairelerinin tasarımında, lüks konut ve otel tecrübesi olan ünlü iç mimarlarla çalıştık. İyi yaşamın tüm unsurlarını sunan, kaliteli, fonksiyonel ve verimli mekânlar yaratmak için uğraştık. Örnek dairemizin beğeniyle karşılanacağına ve vaat ettiğimiz iyi ve kaliteli yaşamı yansıtacağına eminiz.” dedi.

 

Gayrimenkul alırken kazanılır

 

“Tüketicilerin satın almayı düşündükleri evle ilgili doğru bilgilendirilmelerine, gerçekten neye para ödediklerini bilmelerine çok önem veriyoruz.” diyen Keresteci, “Gayrimenkul alırken kazanılır düşüncesinden hareketle, konut sahibi olmak isteyenler için önemli bir rehber niteliğini taşıyan ‘Ev Alma Kılavuzu’nu hazırladık. Kılavuzda, yatırım yapılacak konutun lokasyonundan çevresindeki ulaşım olanaklarına, sunduğu değer artışı potansiyelinden sosyal yaşam unsurlarına kadar birçok önemli konuya dikkat çekiyoruz. Ev alırken insanların kafasını karıştıran ve doğru kıyaslama yapılmadığında zarar etmelerine sebep olabilen brüt-net metrekare farkına da yer veriyoruz. Kılavuzun, yatırım yapmayı düşünen herkese fayda sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

 

‘İstanbul’daki fiyatlar birçok Avrupa ülkesine oranla hâlâ çok uygun’

 

Yabancıya konut satışını da değerlendiren Keresteci, konuyla ilgili; “Son 3 yılda, yabancılara yapılan gayrimenkul satışının, birçok dünya şehriyle birlikte İstanbul’u da etkileyen bazı olumsuzluklara rağmen konjonktürel olarak birbirine paralel seyretmesi, yabancı ilgisini somut olarak ortaya koyuyor. Türkiye’de konut edinmek isteyen yabancıların sayısı her geçen gün artıyor. Türkiye’nin özellikle bölgesindeki lider konumunun, barındırdığı potansiyelin ve en önemlisi dünyaya örnek nitelikteki altyapı yatırımlarının, yabancı ilgisini körüklemeye devam edeceğine inanıyoruz. Bunun dışında, ülkedeki nüfus artış oranı, özellikle İstanbul’daki fiyatların birçok Avrupa ülkesine oranla hâlâ çok uygun olması, talepteki artış eğilimi gibi etkenler, Türkiye’nin gayrimenkuldeki sürdürülebilir fiyat artışı açısından önemli bir potansiyel taşıdığını destekliyor. Büyükyalı projesi, konsepti ve kalitesiyle, İstanbul kıyı şeridinde, uluslararası beklentileri karşılayacak kapasiteye sahip. Bu sebeple projemizi, sadece Türkiye için değil, uluslararası düzeyde tasarladık. Şu anda İstanbul, Ortadoğu ve komşu ülkelerin çok yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Avrupa’dan da ilgi görüyoruz. Yabancı yatırımcı, İstanbul’un ulaşım ve altyapı yatırımlarıyla giderek artan değerini önemsiyor ” diye konuştu.