Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Çağlayan

Mecidiyeköy ve Şişli'ye yakınlığı nedeniyle nüfus yoğunluğu çok fazladır. Coğrafi olarak Kağıthane'den yüksektedir ve kayalık bir bölge yapısı vardır. Avrupa'nın en büyük adliye sarayı burada yer alır.


Çağlayan


Çağlayan nerede?


Çağlayan; İstanbul Kağıthane ilçesine bağlı olan bir semttir. Mahallenin Kağıthane'ye bağlı komşu mahalleleri Gürsel, Hürriyet, Galata Deresi ve Kağıthane Merkez'dir. Şişli'ye bağlı olarak İzzetpaşa ve Mecidiyeköy'e komşudur. 


Merkezi konumda olduğu için nüfus yoğunluğu çok fazladır. Çağlayan kavşağı, Piyalepaşa Bulvarı, Kağıthane Caddesi, Mecidiyeköy, Okmeydanı, D-100 karayolunun birleştiği noktada yer alır.


Çağlayan’a nasıl gidilir?


Metrobüs hattı Çağlayan durağında inebilir ya da İETT hattı kullanılabilir. Çağlayan’a giden bazı İETT hatları şunlardır: 46Ç (Eminönü-Çağlayan), 46ÇY (Yenikapı-Çağlayan). E-5 üzerinden geçen tüm otobüs hatları ile Çağlayan’a ulaşım sağlanabilir.


Bunların dışında Dere-Çağlayan-Şişli, Beşiktaş-Levent-Dere-Çağlayan-Yahya Kemal, Şişli-Çağlayan-Şişhane, Çağlayan-Okmeydanı-Edirnekapı-Topkapı minibüs hatları da Çağlayan’dan geçmektedir. 


Çağlayan’da yer alan satılık daireler kaç TL?


2013 yılı itibari ile Çağlayan’da yer alan satılık daireler 140 bin TL’den başladı ve maksimum 300 bin TL’ye kadar çıktı. Bağlantı yollarının yanında olması ve ulaşımın çok kolay olduğu Çağlayan, konut yatırımcılarının da gözde semti haline geldi.


Çağlayan’da yer alan kiralık daireler kaç TL?


Çağlayan’da bulunan kiralık daire fiyatları 2013 yılı itibari ile 500 TL ile 1.250 TL arasında değişti. Kiralık daireler, aile evi dışında Çağlayan Adliyesinin olmasıyla birlikte avukatlık bürosu olarak da kullanılmaya başladı.


Çağlayan’da bulunan konut projelerinin özellikleri nedir?

Çağlayan1.Z Ofis


Şişli-Mecidiyeköy-Kağıthane-Çağlayan aksında konumlandırıldı. Dap Yapı tarafından hayata geçirildi. 

8 kattan (2 otopark katı, 1 mağazalar katı, 4 ofis katı) oluşan projede, iş ve yaşamla ilgili bütün ihtiyaçlar bina içinde karşılanacak şekilde tasarlandı. 


Proje kapsamında büyüklüğü 49-281 metrekare arasında değişen 61 adet ticari ünite yapıldı. Dap Z Ofis projesinin dikkat çeken özellikleri şöyle: Fitness, mini golf sahası, helikopter pisti, cafe, restorantlar ve AVM'ler.Çağlayan


2.Nurol Tower


Nurol GYO tarafından yapıldı. 242 adet home ofisten meydana geldi. Tek blok ve 30 katlı olarak inşa edildi. 6 bin 842 metrekare arsa alanı üzerinde konumlandırıldı. 


2014 yılı içinde teslim edilmesi planlanan projenin dikkat çeken özellikleri arasında ise fitness center, kapalı yüzme havuzu, güneşlenme terasları yer aldı.


2013 yılı Mayıs ayı güncellemelerine göre; metrekare birim fiyatı 6 bin dolardan başladı. 


Telefon: 444 6496  Web Adresi: www.nurolgyo.com.trÇağlayanÇağlayan Adliyesinin özellikleri nedir?


Çağlayan'da bulunan adliye, 320 bin metrekare kapalı alana sahiptir. Adliye içinde; 350 duruşma salonunun dışında; yemekhane, kafeterya, kütüphane, kreş, konferans salonu, postane, banka şubeleri, nüfus memurluğu, lostra, kuaför salonu, jimnastik salonu ve sağlık ünitesi gibi bölümleri yer almaktadır. 


İstanbul adalet sarayına İstanbul Adliyesi ve ek binaları (Sirkeci, Gülhane, Levent), Beyoğlu Adliyesi, Şişli Adliyesi, Fatih Adliyesi, Sarıyer Adliyesi ve Eyüp adliyesi olmak üzere 11 ayrı binada bulunan adliyeler 25 Temmuz 2011 – 22 Ağustos 2011 tarihleri arasında taşındı. 


Çağlayan Adliyesinin sayısal verileri:


-62 bin metrekare su yalıtımı

-185 bin metrekare ısı yalıtımı

-93 adet asansör

-Yangın çıkışı için çeşitli ebatlarda bin 450 adet kapı

-Toplam 1 km uzunluğunda 48 adet yürüyen merpen


Çağlayan Muhtarlığı iletişim bilgileri nedir?


Muhtar: Ali Çelik

Telefon:  0 212 391 10 93

Faks: 0 212 296 77 55

E-Posta: caglayan@kagithane.gov.tr

Adres: Vatan Cd. No: 1/B