Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Çankırı Merkez İnançköy standart Konut başvuruları yarın başlıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Çankırı Merkez İnaç köy 571 Konut Projesi kapsamında üretilecek 3 oda 1 salon nitelikli 208 adet konut için başvurular yarın başlıyor..


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Çankırı Merkez İnaç köy 571 Konut Projesi kapsamında üretilecek 3 oda 1 salon nitelikli 208 adet konut satışa sunuluyor.


Kura yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutlar için başvurular, Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin tüm şubeleri tarafından 28 Haziran – 21 Temmuz 2017 tarihleri arasında kabul edilecek. Buna göre, Çankırı Merkez İnançköy standart Konut başvuruları yarın başlıyor.


Söz konusu müracaatlar; 

1) “Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimlerinin” (Emekli Sandığından Hak Sahibi Belgesi olan ve daha önce Şehit Ailelerine, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinden yararlanmamış olanlar) başvuruları, 

2) En az %40 Özürlü Vatandaşların başvuruları, 

3) Diğer Konut Alıcı Adayları başvuruları olmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecektir.


Projedeki 3 oda 1 salon tipindeki daireler 131 bin 878 lira ile 157 bin 315 lira arasında değişen fiyatlarla alıcılarını bekliyor.


Proje kapsamında satışa sunulmakta olan konut adedinden fazla başvuru olduğu takdirde, başvuruların tamamlanmasından sonra, başvuruda bulunanların, noter huzurunda “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” 07 Ağustos 2017 tarihinde çekilecek.Satış ilanı için tıklayın.