Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Carlo Ratti - Mimar

İtalyan mimar. ÇEDBİK tarafından Swissotel The Bosphorus'ta 20-21 Şubat 2014 tarihlerinde düzenlenen 3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi'nin konuşmacılarından olan Mimar Carlo Ratti kimdir? İşte cevabı...Carlo Ratti - Mimar

Carlo Ratti kimdir?Carlo Ratti nerede hocalık yapmaktadır?


Mimarlık ve mühendislik eğitimi almış olan Carlo Ratti, İtalya'da çalışmakta ve SENSEable City Lab'in yürütücülüğünü yaptığı Massachusetts Yüksek Teknoloji Enstitüsü (MIT)'de eğitim vermekte. Carlo Ratti hangi okuldan mezun?


Politecnico di Torino ve École Nationale des Ponts et Chaussées mezunu olan Ratti, daha sonra MPhil ve PhD derecesini Cambridge Üniversitesi'nden aldı. Carlo'nun pek çok patenti ve 250'den fazla yayımda eş-yazarlığı bulunmakta. Carlo Ratti hangi mimarlık yayınlarında yazarlık yapıyor?


Domus mimarlık dergisine ve İtalyan gazetesi Il Sole 24 Ore'ye düzenli olarak yazan Ratti'nin yazıları, BBC, La Stampa, Scientific American ve The New York Times'ta da yayınlanmıştır. Carlo Ratti'nin işleri Venedik Bienali, Barceloa Tasarım Müzesi, Londra Bilim Müzesi, San Francisco'da GAFTA ve New York'ta MoMA gibi dünya çapında ünlü ve önemli mekanlarda sergilenmiştir. Carlo Ratti iletişim bilgileri neler?


Web: www.carloratti.com