Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Dap Yapı İzmir projesine yoğun ilgi!

İstanbul'da 4 milyar değerinde gayrimenkul projesi için çalışmalarını sürdüren Dap Yapı, rotasını İzmir'e çevirdi. Firma İzmir'de 30 katlı 2 blokta 700 konut yapacak..


Dap Yapı, İstanbul'da 4 milyar değerinde gayrimenkul projesi için çalışmalarını sürdürüyor. İstanbul dışına açılan şirket rotasını İzmir'e çevirdi. Şehrin potansiyeline inandıklarını belirten Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “İstanbul İzmir arasını 3.5 saate indirmesi beklenen otoyol projesi ve Körfez Geçiş Köprüsü İzmir’in kırılma noktası. Biz de bu projeleri görünce yatırım kararı aldık. Bornova’da 30 katlı 2 blok yapıyoruz. Yaklaşık 700 konut olacak” dedi.


Ziya Yılmaz projeyle ilgili şunları söyledi; “İstanbul’da agresif projeler yaptık. 180 derece dönen bina, Kartal sahile yaptığımız İstMarina projesi, vazo mimarisindeki Vazo Kule, Tango yapan çiften esinlediğimiz Tango Kule, Taksim’deki bal peteği görünümündeki projemiz bunlardan birkaçı. İzmir’de de yerel mimari üzerinden ilerleyeceğiz. İzmirlilerin yaşam kültürünü ve beklentilerini inceledik. Balkonlu ve teras evler yapmaya karar verdik. Proje detayları belli olmadan yoğun talep aldık. Günde 300 ile 1000 kişi arasında değişen sayıda talep geliyor. Toplam talep 13 bin 500’ü buldu” 


İstMarina’da 1611 birim yer aldığını ve evlerin yüzde 92’sinin satıldığını belirten Yılmaz bayram sonrası konut teslimlerine başlayacaklarını kaydetti. Pendik projeleri için de çalışmalarını sürdüğünü belirten Yılmaz, “ 3.500 konut, 400-500 ofis, 2 otel, özel hastane, özel ve devlet okulları yapacağız” dedi.Web: http://www.dapyapi.com.tr/Hürriyet