Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Denizli Karahayıt 69 konut başvuruları başladı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Denizli Karahayıt 258 Adet Toplu Konut Uygulaması kapsamında stoklarda yer alan 69 adet konut için başvuru dönemi başladı..


Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Denizli Karahayıt 258 Adet Toplu Konut Uygulaması kapsamında stoklarda yer alan 69 adet konut mevcut hali ile; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile Açık Satışa sunulacaktır. 


Denizli Karahayıt 258 Adet Toplu Konut Projesi kapsamında satışa sunulacak olan 80 adet konutun satış işlemleri T.C. Ziraat Bankası A.Ş aracılığıyla yürütülecek ve Temerküz Şube Denizli Akköy Şubesi olacaktır. 


Açık Satış Yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutların başvuruları bugün başladı. Başvurular en son 30 Aralık 2016 tarihinde kabul edilecektir.


26 Adet 2 oda 1 salon niteliğindeki daireler 107 bin 340 ile 124 bin 355 lira arasında, 2 adet 3 oda 1 salon tipindeki daireler 206 bin 479 liradan,  41 adet 4 oda 1 salon şeklinde daireler ise 229 bin 569 ile 267 bin 212 lira arasında değişen fiyatlarla alıcılarını bekliyor.


Denizli Karahayıt başvuruları için kaldırılan şartlar:

“Konut satın almak için başvuruda bulunanların Denizli İl sınırları içerisinde son 1 (Bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir” şartı kaldırılmıştır.


“Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve Toplu Konut İdaresinden kredi kullanmamış olmaları şartı kaldırılmıştır. 


“Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapması” şartı kaldırılmıştır.


Satış ilanı için tıklayın.