Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Dilara Gür Narinç kimdir?

İzmir TMMOB İç Mimarlar Odası Başkanı Dilara Gür Narinç oldu. Peki, Dilara Gür Narinç kimdir?


Dilara Gür Narinç, 1969 yılında Çanakkale doğumlu. Dilara Gür Narinç Orta öğretimi “Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi”nde 1986 yılında tamamladıktan sonra HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ, İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Anasanat Dalı’nda eğitimine devam etti. 


1991 yılında mezun olduktan sonra Heper İnşaat ta mesleğine başladı. Ardından 1992 yılında Egan Mimarlık Limited Şirketini kurup çalışmalarımı İzmir, İstanbul, Çanakkale, Balıkesir ve Diyarbakır gibi illerde sürdürdü.


İzmir Ticaret Odası nda “mimarlık faaliyetleri” komite grubunda 9 yıl boyunca yer aldı.Bununla paralel içmimarlık mesleğinin tanıtımı, mesleki hakların arttırılıp korunması adına  TMMOB İçmimarlar Odası  İzmir  Şubesi nde aktif görev aldı. 7-8- 9-10-11. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı seçilpe halen devam etmektedir. 


2010 yılında, kurucu ortak olarak çalıştığı Egan Mimarlık’ tan 2010 yılında ortağının vefatı ile ayrılarak “VİZYON BURO MOBİLYALARI”nda  Tasarım ekibinin başında görev aldı ve halen devam etmektedir.


TMMOB İçmimarlar Odası İzmir Şubesi olarak 2013 yılında İzmir Havagazı Fabrikası’ nda gerçekleştirilen  “Sanatçı İçmimarlar Sergisi” nde çeşitli çalışmaları sergilendi. 


İzmir Ekonomi Üniversitesi ile birlikte düzenlediği İzmir ‘de İçmimarlık Pratiği adlı bir dizi seminer çalışmasına konuşmacı olarak katılarak sektörde içmimarlığın tanımı, uygulamaları ve işleyişi ile ilgili bilgi ve deneyimlerimi paylaştı.