Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Diyarbakır Çaldıran'da yeni devlet hastanesi çalışmaları başladı!

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü'nden gelen ekipler, Diyarbakır Çaldıran'da yapılacak olan devlet hastanesi için çalışma başlattı.


Diyarbakır Çaldıran'da yeni devlet hastanesi yapılacak. Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dündar, Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünden gelen heyet 100 yataklı olacak hastane alanında incelemelerde bulundu.


Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü'nden gelen ekipler,  ilçede yapılacak olan devlet hastanesi için çalışma başlattı.  Hastanenin, Vanyolu Caddesi üzerinde bulunan 25 yataklı devlet hastanesinin yanındaki 88 dönümlük hazine arazisine yapılması planlanıyor. Yeni hastanenin bünyesinde otopark, lojman ve çok amaçlı tesisler bulunacak.


İncelemelerde bulunan Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dündar, proje ile ilgili açıklamalarda bulundu. Dündar, "Çaldıran ilçemizde 1996 yılında yılan hikayesine dönüşerek 25 yataklı bir hastane yapılmış. Bir süre sonra ilçe hastanesini devlet hastanesine dönüştürmüşler. Ancak nüfus yoğunluğunun kalabalık olduğu ilçelerden biri olan Çaldıran ilçemiz için bu yetersiz kalmaktadır. Çaldıran Kaymakamlığı ve belediyesi olarak yaptığımız kalıcı projeler arasında bir de ilçenin büyük ihtiyaçlarından olan tam teşekküllü 100 yataklı devlet hastanesi yapımı için çalışmalara başladık. Çalışmalarımız neticesinde olumlu sonuçlar alarak hastanemizin yapım mı proje aşamasına getirdik. Var olan 25 yataklı hastanemizin yanında bulunan hâzineye ait 88 dönümlük araziyi tahsis ettik" şeklinde konuştu.


Devlet hastanesinin proje çalışmalarını başlattıklarını vurgulayan Dündar, sözlerine şu şekilde son verdi: "İlçemiz Türkiye'de kış şartlarının en soğuk geçtiği yerlerden biridir. Bu şartlara uygun bir proje çalışması yaparak 100 yataklı, otopark, lojman ve çok amaçlı tesislerin kurulabileceği bir hastaneyi 88 bin metrekarelik alana yerleştirerek yem bir binanın yapım çalışmalarına başladık. Hastanemizin yapılmasıyla birlikte Çaldıran Devlet Hastanesinin yatak sayısını 100'e çıkarmış olacağız. Proje aşamasını geçtikten sonra inşallah ihale aşamasına geçerek en kısa zamanda inşaata başlanacaktır. Devletimiz bizlerı sadece halkımıza hizmet için atamıştır. Bızler halkımızın huzur ve refahı için buradayız. Halkımız hizmetlerin en güzeline layıktır. Yeter ki bizlerden hayır dualarını esirgemesinler.''Güneydoğu Ekspres