Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Doğalgaz aboneliği iptali!

Şuan da ikamet ettiğiniz taşınmazdan taşınacağınızı ve dolayısı ile doğalgaz aboneliğinizi iptal etmek istediğinizi düşünelim. Doğalgaz aboneliği iptali nasıl yapılır?


Doğalgaz aboneliği iptali!


İGDAŞ faturaları, aydan aya binanıza gelen ekipler tarafından sayaçlarınızdan alınan okumalar ile faturalandırılıyor. Eğer faturanızın fazla geldiğini ve son okumada bir problem olduğunu düşünüyorsanız İGDAŞ yetkili binalarından fatura itiraz servisine başvurabilirsiniz.


Peki, bu taşınmazdan taşınacağınızı ve dolayısı ile doğalgaz aboneliğinizi iptal etmek istediğinizi düşünelim. Doğalgaz aboneliği iptali nasıl yapılır?


Doğalgaz aboneliği iptali 

Doğalgaz Kullanım Sözleşmesi; konut abonesi iseniz şubeleye gitmeden İGDAŞ web sayfasından online olarak feshedebiliyor.


Doğalgaz aboneliği iptali için kira sözleşmesi, kimlik fotokopisi, daireye ait tesisat numarası ve bankası ile birlikte IBAN numarası gerekekiyor. 


Oluşan depozito iadesi vermiş olduğunuz IBAN numaranıza iade edilmektedir. Böylece bir defa daha depozitoyu almak için zaman harcamanıza gerek kalmıyor. 


Yeni bir daire tutulması halinde, iade edilecek olan depozitonuzu yeni dairenizin güvence bedeli yerine nakil ettirebilirsiniz.


Bunu yapmak için bir önceki tesisat numaranız ile yeni  sözleşme yapacağınız numaranızı İGDAŞ yetkilisine bildirmeniz ve nakil istediğinizi bildirmeniz yeterli oluyor. 
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com