Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Dursun Ekşioğlu – Alice İnşaat

Mütaş İnşaat, Çamlimanı Turizm ve Alice İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı’dır. 3 Kasım 2013’te gerçekleşen Fenerbahçe Kongresi’nde başkan seçilen Aziz Yıldırım’a karşı aday olan Mehmet Ali Aydınlar’ın listesinde yer alarak Yıldırım’ın listesindeki kuzeni İlhan Ekşioğlu’na rakip olmuştur. Dursun Ekşioğlu, Aydınlar’ın başkan olduğu Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti’nde üyedir.


 

Dursun Ekşioğlu – Alice İnşaat

Alice İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ekşioğlu Dursun Ekşioğlu, nasıl kuzeni İlhan Ekşioğlu ile karşı karşıya geldi?


Fenerbahçe Spor Kulübü’nde 2-3 Kasım 2013 tarihlerinde yapılan olağanüstü kongre hem adayları hem de akrabaları rakip yaptı. Kuzenler Dursun ve İlhan Ekşioğlu yakın akraba olmalarına ve sık sık görüşmelerine rağmen seçim maratonunda rakip oldular. Halen yönetim kurulu üyesi olan İlhan Ekşioğlu, Aziz Yıldırım’ı destekliyor. Yıldırım, Ekşioğlu’nu bırakmadı ve yeni yönetim listesine de yazdı.


Büyük kuzen Dursun Ekşioğlu ise Mehmet Ali Aydınlar’ın ekibinde. Zamanının büyük bölümünü seçim ofisinde harcayan Ekşioğlu da Aydınlar’ın kazanması için yoğun çaba gösteriyor. Dursun Ekşioğlu da Aydınlar’ın listesinde yer aldı.Dursun Ekşioğlu kimdir? 


1953 yılında Rize’de doğdu. İlköğretimini Rize’de orta , lise ve üniversite eğitimini İstanbul’da tamamladı. İngiltere’de İşletme Yönetimi ve Pazarlama dalında ihtisas çalışmalarında bulundu. İstanbul Harp Akademileri’nden Yedek Subaylığını İngilizce Tercüman olarak yaptı. Eşi Marmara Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta olan Ekşioğlu’nun üniversitede okuyan 2 kız çocuğu var. Ağırlıklı olarak gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerinin (4 adet) Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmakta. Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği (2 dönem) ve çeşitli dönemlerde İstanbul Ticaret Odası Meslek Komitesi Üyeliklerinde bulundu.Dursun Ekşioğlu, Acıbadem Üniversitesi’nde hangi görevde? 


Dursun Ekşioğlu, 3 Kasım 2013’teki Fenerbahçe Kongresi’nde listesinde yer aldığı Mehmet Ali Aydınlar’ın başkanı olduğu Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti’nde üye olarak yer alıyor. 


2007 yılında kanunla kurulmuş bir vakıf üniversitesi olan Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti şöyle;


Mütevelli Heyeti


Üyeler                                                                 Görevi

Mehmet Ali AYDINLAR                                   Başkan

Prof. Dr. Ahmet ŞAHİN                                   Rektör

Seher AYDINLAR                                                 Üye

Hasan ARAT                                                         Üye

Mehmet Ali BAYAR                                            Üye

Dursun EKŞİOĞLU                                              Üye

Erman ILICAK                                                       Üye

Ali KİBAR                                                               Üye

Nuri TUNA                                                            Üye

Fuat Cem UYGUN                                                ÜyeDursun Ekşioğlu, emlak medyasında hangi haberlere konu oldu? 


Alice İnşaat Feriköy'de metrekaresi 3 bin dolara rezidans satacak (Vatan Gazetesi, Nihal Yuvacan, 8 Ağustos 2008) 


Alice İnşaat Feriköy'de bu hafta yeni bir projeye başlıyor. 64 rezidanstan oluşacak bu proje, metrekaresi 3 bin-3 bin 500 dolarlık fiyatlarıyla şehre yakın inşa edilen en uygun fiyatlı rezidans projelerinden biri olacak


Samandıra'da Alice Village ve Göztepe'de Ninhotrio Konutları projeleriyle bilinen Alice İnşaat, Feriköy'de yeni bir proje başlatmaya hazırlanıyor. 15 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacak projenin en önemli özelliği, Bomonti, Mecidiyeköy, Taksim gibi merkezi bölgelere çok yakın bir mevkiide konumlandırılmış olması. 2.100 metrekare arsa üzerinde 1 hafta içinde ilk kazmanın vurulacağı projede 64 rezidans inşa edilecek. 24 ay içinde tamamlanması planlanan bu projeden 20 milyon dolar ciro beklediklerini anlatan Alice İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ekşioğlu, "Projede 1.300 metrekarelik 2 dükkan, 5 bin metrekarelik bir otopark, kapalı havuz ve fitness center yer alacak" dedi. Projede büyüklüğü brüt 65-145 metrekare arasında değişen dairelerin metrekaresi 3 bin-3 bin 500 dolardan satılacağını ifade eden Ekşioğlu, "Proje böylece bölgedeki en uygun fiyatlı projelerden biri" dedi.Maltepe ve Şerifali projeleri beklemede


Maltepe, Şerifali ve Çamlıca'da arsaları bulunduğunu hatırlatan Ekşioğlu, "Global krizin konut sektörüne olan etkisi ve yaşanan durgunluk, bizi bu bölgelerdeki projelerimizi bekletmeye itti. Sektörün durumuna göre yeni projeleri devreye sokacağız" dedi. Halen satışta olan projeleriyle ilgili bilgi veren Ekşioğlu, şöyle devam etti: "Göztepe'deki Ninhotrio ve Samandıra'daki Alice Village projelerinin inşaatları tamamlanmak üzere. 45 dairenin satışının sürdüğü Alice Village'da 165-170 metrekare dairelerin metrekare fiyatı 1500-2 bin dolar arasında. Ninhotrio'da ise 150 metrekarelik 15 dairenin satışı sürüyor."Enerji ve turizmle ilgileniyoruz


Alice İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ekşioğlu,  konjonktüre bağlı olarak inşaat dışında turizm sektöründe de şehir oteli inşa etmeyi planladıklarını açıkladı. Taksim, Beyoğlu, Şişli, Bomonti civarında uygun arsa aradıklarını belirten Ekşioğlu, "Yapacağımız oteli yabancı bir grup işletebilir. Bunun dışında enerji alanına da sıcak bakıyoruz" diye konuştu.


0216 337 12 12Dursun Ekşioğlu: Kamudan iş alan herhangi bir şirketim yok (Vatan Gazetesi, 14 Haziran 2007)


Mütaş İnşaat, Alice İnşaat ve Çamlimanı Turizm’in sahibi Dursun Ekşioğlu, dün VATAN’da yer alan “Ekşi İnşaat’ı alacaklılardan kurtarma operasyonuna Dünya Bankası’nı alet ettiler” başlıklı haberde sözü geçen Dursun Ekşi ile sadece isim benzerliği olduğunu açıkladı. Ekşi ailesinin çok geniş olduğunu hatılatan Ekşioğlu “Gün boyu almış olduğum telefonlarda arayanlar bana neler olduğunu sordu. Ben de bu yüzden açıklama göndermek zorunda kalıyorum. Haberde adı geçen firma ve şahısla isim benzerliğim dışında hiçbir bağım yoktur.” dedi. Ekşioğlu Sağlık Bakanlığı ya da bir başka kamu kuruluşu ile halen yürüyen bir işleri olmadığını hatırlatarak “Yaklaşık 10 yıldır kamu kuruluşlarından bir ihale almış değiliz” diye konuştu.