Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ekşioğlu Almed İnşaat

2000 yılında Çekmeköy’ün Taşdelen semtinde faaliyete başlamış firmadır. Sema Ekşioğlu denetimindeki Ekşioğlu Almed İnşaat, Şile’de otel projesiyle birlikte Şile Green Park Evleri projesini hayata geçirmiştir.
Ekşioğlu Almed İnşaat ne zaman kuruldu? Türkiye’nin en büyük inşaat şirketleri arasında yer alan Ekşioğlu İnşaat Grubu olarak uzun yıllar İstanbul’da yüzlerce inşaat projesine imza atıp; Ekşioğlu Almed İnşaat adıyla Taşdelen/Çekmeköy’de 2000 yılında faaliyete başladı. Firma, EKS Ekşioğlu İnşaat Mimarlık San. Ve Tic. LTD. ŞTİ bünyesinde mimarlık ve inşaat çalışmalarını sürdürüyor. Ekşioğlu Almed İnşaat’ın referans gösterdiği projeler hangileri?Avrupa Koleji/Çekmeköy, Çınar Evleri Taşdelen/Çekmeköy, Çavuşlar Apt-Selamiçeşme/Kadıköy, Çınar Evleri Taşdelen/Çekmeköy 2.Etap, Beyaz Villa Apt-Göztepe/Kadıköy, Hamdibey Apt-Erenköy/Kadıköy, Birlik Apt-Erenköy/Kadıköy, Koru Apt-Çiftehavuzlar/Kadıköy, Çam Apt-Feneryolu/Kadıköy, Altunizade Sitesi-Altunizade/Üsküdar, 3 Bloklu Site-Fenerbahçe/Kadıköy, Dükkanlar-Taşdelen/Çekmeköy, Ekşioğlu Sitesi/Maltepe, İş Merkezi/Maltepe, Taşdelen Sitesi-Taşdelen/Çekmeköy, İş Merkezi-Taşdelen/Çekmeköy ve Arca Apt-Selamiçeşme/Kadıköy. Ekşioğlu Almed İnşaat’ın otel projesi nedir? 


Ekşioğlu Almed İnşaatFirmanın internet sitesinde yer alan açıklama şöyle; 


"EKS Şile Otel projesi: EKS Ekşioğlu İnşaat tarafından Sema Ekşioğlu'nun denetiminde Nisan 2010 ayında inşaatın yapımına başlanılacak. Otelin toplam inşaat alanı 12.485. 50m2. Otel tasarım aşamasında, arazinin konumu ve imar dolayısı ile yapılacak olanın net m2 sınırları belirledi.

Yapılacak olan bina sınırlarının belirlenmesinden sonra kütlenin olası aksları belirlendi.Oluşturulan akslar dahilinde binanın çevreyle olan ilişkisi bakımından gerekli ihtiyaç duydukları boşlukların aksları belirlendi.

Oluşturulan boşlukların binanında çevreden kopmaması için yeşil alanlar olarak düşünüldü.Aynı şekilde binanında yeşil alan olarak kullanılması düşünüldü.

Şile ormanları ve yeşil alanı ile bilinen bir bölgemizdir.Binamızı yeşil alanı bozmayacak ve yeşil alanın bir bütününü oluşturacak şekilde tasarlandı.

Binamızı aynı zamanda doğaya zararı olmayan malzemelerden yapmayı düşünüyoruz.

Doğal yaşantımızda sağlıklı yaşamak için nasıl organik sebzeleri seçiyorsak, günümüzde yapılan inşaatlarda da doğaya zararı olmayacak şekilde malzeme kullanmayı seçmeliyiz.Bu şantiyemizde de bu doğrultuda bir uygulama yapmayı düşünüyoruz.

Otel 80 oda (160 yatak), kahvaltı salonları, yemek salonları, mağazalar, fitness, spa, türk hamamı, toplantı salonları, balo salonu, açık & kapalı havuz..vs..bölümlerden oluşmaktadır.Otel kongre oteli kapsamında toplantı salonları ve spa ağırlıklı hizmet verecektir.Otelin yanındaki arsa için, bu otele dahil olacak şekilde proje çalışmaları başlamıştır.

İlgilenen firmalar için; oteli işletmek üzere turizm sektöründe bulunan, Otel ismi olan bir firma aramaktayız."Ekşioğlu Almed İnşaat’ın devam eden diğer projesi hangisidir? Firma, yine İstanbul Şile’de “Şile Green Park Evleri” projesini hayata geçiriyor. EKS Ekşioğlu İnşaat iletişim bilgileri neler?Adres: Taşdelen Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Selen Sokak Çınar Evleri A Blok No:01/03 Çekmeköy/İstanbul

Telefon : 0216 429 9340

Fax : 0216 429 9913

Web Adresi: www.eks-eksiogluinsaat.com