Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Emekliye ucuz konut fırsatı!

Devlet, yoksul, bakıma muhtaç, kimsesi olmayan yaşlılar için birçok destek sunuyor. TOKİ ve Türkiye Emekliler Derneği emekliler için düşük taksitli konutlar üretiyor.


Hükümet tarafından yoksul, bakıma muhtaç, kimsesi olmayan ve kirada oturan emekliler için birçok fırsat bulunuyor.


Güneş Gazetesi'nde yer alan habere göre; Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen (TOKİ) konutların yüzde 25’i emekliler için ayrıldı. 


30 ilde ucuza sosyal konut 

Emekli maaşı ve geliri aylık net 1.200 liradan fazla olmayan emekliler, TOKİ’nin alt gelir grubuna yönelik satışa sunduğu konutlardan faydalanabiliyor. Mevcut durumda yaklaşık 30 ilde alt gelir grubu için daire satılıyor.


Başvuru yapan vatandaşlar TOKİ  tarafından ilan edilecek olan tarihte 'Hak Sahibi Belirleme' kurası çekilecek. Projede en düşük fiyat 116 bin 400 TL, başlangıç taksitleri de 388 TL. 3+1 evlerin fiyatları 170 bin 720 liradan başlangıç gösteriyor.


Türkiye Emekliler Derneği'nde ucuz ev fırsatı

Türkiye Emekliler Derneği de ucuz ev projeler üretiyor. Emeklilerin konut sorununa çözüm geliştirmek için çalışmalar yapan Türkiye Emekliler Derneği, ucuz konut projesinin ilk etabını Ankara'da inşa edecek.


Emekliler için yarı fiyatına, seçkin konumlarda ve 20 yıla varan vadelerde konut sahibi olunabiliyor. Projelerin tamamı banka güvencesinde ve en geç 18 ayda anahtar teslimi garantisiyle başlatılacak. Proje kapsamında İncek'teki konutlar için başvurular tamamlandı. Yukarıyurtçu için ise başvurular 1 Haziran itibariyle alınacak.


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016