Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Emlak Konut Çekmeköy arazisi DAP Yapı'nın oldu!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Çekmeköy’deki toplam arsa alanı 155 bin 56 metrekare olan arazinin yeni sahibi DAP Yapı oldu..


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Çekmeköy’de, toplam arsa alanı 155 bin 56 metrekare olan arazi için düzenlenen ihalenin 2. oturumu bugün yapıldı. Emlak Konut Çekmeköy ihalesinin kazananı böylece belli oldu. Pazarlık - Açık Artırma – Kapalı Zarf bölümünü içeren ihaleye 5 firma katıldı.


Arazinin yeni sahibi Eltes İnşaat ve İstlife İş Ortaklığı oldu. Dap Yapı bünyesindeki şirket 1 milyar 111 milyon 100 bin TL teklif verdi. Emlak Konut GYO’ya ödenecek bedel 355 milyon 552 bin TL olarak açıklandı.


Karma proje yapılacak

Toplam arsa alanı 155 nim 56 metrekare, toplam inşaat alanı 87 bin 509 metrekare olan arsada karma konseptli proje geliştirilecek. Ticari üniteler, konutlar, eğitim tesisi, sosyal ve kültürel tesis ile park alanlarının yer alacağı projede konut ve ticari alanların yüksekliği zemin + beş kat olacak şekilde planlanıyor. 


Ziya Yılmaz: Çekmeköy’ün yabancısı değiliz

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ihale sonucunu değerlendirdi. Emlak Konut GYO’nun Çekmeköy ihalesine özel olarak hazırlandıklarını belirten Yılmaz, "Çekmeköy, gerek ulaşım gerekse yeşil alanlarıyla İstanbul’un yükselen değeri. DAP Yapı olarak Çekmeköy bölgesinin yabancısı değiliz. 2000’li yıllarda Çekmeköy’ün tanınması ve gelişmesinde başrolü oynayan markaların başında geldik. Bu bölgede Şelale Village, Şelale Crown Center, Şelale Premium, Space Center ve Centro Futura gibi çok özel projeleri hayat geçirdik. Anadolu Yakası’nın Göktürk’ü olarak nitelendirdiğim Çekmeköy’de DAP Yapı’nın ayrıcalığını yine göstereceğiz. Şehrin merkezinde doğayla iç içe muhteşem bir eser geliştireceğiz. Geçtiğimiz hafta çok istediğimiz Nişantaşı şimdi ise Anadolu Yakası’nın en önemli lokasyonlarından olan Çekmeköy için düzenlenen ihaleleri kazanmış olmaktan memnuniyet duyuyorum. İstanbul’un karmaşasından hem uzakta hem de birkaç dakikalık mesafe ile ulaşım ağlarına yakın olan bu bölgede her zaman olduğu gibi DAP Yapı kalitesi ve konforunu yaşatacağız." açıklamasında bulundu.