Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Enver Yılmaz kimdir? AK Parti Ordu Adayı 2014

AK Parti İstanbul Milletvekili. Üç dönemdir milletvekili seçilen Enver Yılmaz, daha önce de AK Parti Ordu Milletvekili olarak 22 ve 23. Dönemde TBMM’ye girdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mevcut başkan CHP’li Seyit Torun’un karşısına Enver Yılmaz’ı aday olarak çıkardı.Enver Yılmaz kimdir? AK Parti Ordu Adayı 2014

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz...Enver Yılmaz, hangi dönemlerde milletvekili oldu?


AK Parti, Ordu'da CHP'li belediye başkanı Seyit Torun'un karşısına, üç dönemdir milletvekili olan Enver Yılmaz ile çıkıyor. 


Halen İstanbul milletvekili olan Yılmaz 1970'te doğdu. Hukukçu olan Yılmaz, 22 ve 23. Dönem Ordu Milletvekili, 24. dönem ise İstanbul milletvekili seçildi. Yılmaz, halen Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Başkan Yardımcılığı görevini de yürütüyor.Enver Yılmaz kimdir? 


Enver Yılmaz, 20 Mart 1970'te Ordu Ulubey'de doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Hamide'dir.Enver Yılmaz’ın eğitimi ve mesleği nedir? 


İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.Hâkim olarak görev yaptı. Serbest avukat olarak çalıştı.

22 ve 23. Dönem Ordu Milletvekili seçildi. 22. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevinde bulundu.


24. Dönemde Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu üyesi oldu ve KEİPA'nın Başkan Yardımcılığı görevine seçildi. Almanca bilen Yılmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır.Enver Yılmaz, Ordu’nun Büyükşehir olmasıyla ilgili TBMM’de nasıl bir konuşma yaptı? 


Meclis tutanaklarındaki o konuşma şöyle;


OYUNU BELİRTMEK ÜZERE


ENVER YILMAZ (Devamla) - Ordu ilimizin büyükşehir olması konusunda Türkiye Büyük Millet Meclisindeki bu ittifaktan dolayı teşekkür ediyorum, bütün gruplara teşekkür ediyorum, Sayın Başbakanımıza teşekkür ediyorum.

Ordu, büyükşehri hak etmiş bir ilimizdir. Şu an itibarıyla Ordu'da 772 bin Ordulu hemşehrimiz ikamet etmektedir.


ALİ SERİNDAĞ (Gaziantep) - Her şeyi anladık da Sayın Başbakanın ne işi var? Diğer genel başkanlar da buna destek vermiyor mu?


ENVER YILMAZ (Devamla) - İstanbul'da resmî 600 bin Ordulu vardır. Almanya'da, Fransa'da, Belçika ve Hollanda'da Ordulular ya 1'inci ya 2'nci göçmendir. (AK PARTİ sıralarından alkışlar) Japonya'da Ordulular 1'inci göçmendir, özelinde Fatsalılar Japonya'da 1'inci göçmendir. Avustralya'da da Ordulular 1'inci göçmendir. Dolayısıyla, Ordu'yu bir bütün olarak düşündüğümüzde, zaten 1 milyon 600 bin nüfuslu devasa bir büyük şehirdir. Bize düşen, bunun hukuki şartlarını yerine getirmekti, biz de bu amaçla buradayız. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)

Değerli arkadaşlar, şu an itibarıyla Ordu'nun bütününe 194 milyon TL para girmektedir. Bu kanun yürürlüğe girdikten sonra ve Ordu büyükşehir olduktan sonra Ordu ili genel bütçeden 340 milyon TL para alacaktır. Dolayısıyla, Ordu'nun gelirlerinde yüzde 76'lık bir artış olacaktır. Bu da Orduluların menfaatinedir.


Ben, tekrar, süreyi aşmama anlamında?


BÜLENT TURAN (İstanbul) - Aş, aş, çok güzel konuşuyorsun.


ENVER YILMAZ (Devamla) - Saygıdeğer milletvekili arkadaşlarıma, bu kanun teklifinin hazırlanmasına emek veren milletvekillerimize, Ordulu milletvekillerimize, İstanbul'daki Ordulu milletvekillerimize teşekkür ediyorum; Cumhuriyet Halk Partisine teşekkür ediyorum, Milliyetçi Hareket Partisine teşekkür ediyorum, BDP Grubuna teşekkür ediyorum.


Kanunumuzun hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, hepinize saygılar sunuyorum. (AK PARTİ sıralarından alkışlar)Enver Yılmaz, hangi kanun tekliflerine imza attı?


Milletvekilinin İmzasının Bulunduğu Teklifler 


ENVER YILMAZ  AK Parti – İSTANBUL Bulunan Kayıt Sayısı:3


Taksim/Esas No Tarihi Kanun Teklifi Başlığı ve Özeti


2/1316 06/03/2013 On Üç İlde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmi Altı İlçe Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi


2/1084 19/12/2012 Askerlik Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi


2/873 27/09/2012 Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun TeklifiEnver Yılmaz, hangi önergelere imza attı?


Milletvekilinin İmzasının Bulunduğu Meclis Araştırmaları Önergeleri 


ENVER YILMAZ AK Parti - İSTANBUL Bulunan Kayıt Sayısı : 8


Dönem Taksim/ Esas No Tarihi Meclis Araştırmaları Önergesinin Başlığı ve Özeti


24 10/ 27/06/2013 Ak Parti Grubu adına Grup Başkanvekilleri Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, İstanbul Milletvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ve 146 Milletvekilinin, 27 Mayıs 2013 tarihinde Taksim Gezi Parkında başlayan ve kamu düzenini bozucu bir nitelik kazanan olayların tüm boyutlarıyla araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.


24 10/ 07/02/2013 Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve 34 Milletvekilinin, Nüfusun yaşlanmasının önüne geçecek önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.


24 10/753 28/02/2013 İstanbul Milletvekili Osman Aşkın Bak ve 104 Milletvekilinin, Türk sporunda yaşanan doping sorununun araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.


24 10/577 03/04/2013 Ak Parti Grup Başkanvekilleri Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, İstanbul Milletvekili Ayşenur Bahçekapılı, Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ve 187 Milletvekilinin, terör sorununun çözümüne yönelik sürecin bütün boyutlarıyla değerlendirilmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.


24 10/473 16/01/2013 Ak Parti Grubu adına Grup Başkanvekilleri Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, İstanbul Milletvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ve 135 Milletvekilinin, yasadışı telefon ve ortam dinleme iddialarının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasına ilişkin önergesi.


24 10/237 04/04/2012 Ak Parti Grubu adına Grup Başkanvekilleri Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, İstanbul Milletvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ve 120 Milletvekilinin, darbeler ve muhtıraların toplumsal, siyasal, ekonomik ve hukuki alanlardaki etkilerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi


24 10/159 10/12/2011 Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ve 27 Milletvekilinin, bilgi iletişim teknolojilerindeki gelişmelerin beraberinde getirdiği imkan ve risklerin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.


24 10/156 28/11/2011 Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl ve 20 Milletvekilinin, çocuk ve gençlerin internet ve diğer bilgi-iletişim teknolojilerini kullanırken karşı karşıya kaldıkları risklerin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesi.


Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kura, Anneler günü konut kampanyaları