Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Enyap İnşaat - Bursa

Blue Residence projesini İstanbul Beylikdüzü’nde, Garden Life projesini de Bursa Nilüfer’de hayata geçiren firmadır. Enyap İnşaat, Vedat Mavuzer tarafından 1997’de kurulmuştur.
Enyap İnşaat’ın tarihçesi nedir?Vedat Mavuzer tarafından 1997'de kurulan Enyap İnşaat, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) iştiraki projelerde yer aldıktan sonra Bursa’nın Nilüfer İlçesi’nde ve İstanbul’un Beylikdüzü İlçesi’nde konut ve AVM projelerini hayata geçirdi. 


Kuruluşundan bu güne Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde değer kazandırdığı binlerce konut, yüzlerce işyeri projesi, okul, plaza, yol ve tam teşekküllü devlet hastaneleri inşaatlarını gerçekleştirdi.Enyap İnşaat’ın devam eden projeleri hangileri?Blue Residence: Blue Rezidans Enyap İnşaat tarafından hayata geçiriliyor. Blue Rezidans'ta 1+1 daire fiyatları Haziran 2013 itibariyle 150 bin lira.


Blue Rezidans Enyap İnşaat imzasıyla İstanbul Beylikdüzü'nde yükseliyor. Beylikdüzü Blue Rezidans'ta toplam 322 konut yer alıyor. Enyap İnşaat - Bursa

Blue ResidenceProjede daire tipleri 1+1, 2+1 ve 3+1 olarak tasarlandı. Blue Residence'ta daireler 71 metrekare ile 172 metrekare arasında değişen alanlara sahip.


Blue Rezidans Beylikdüzü'nde daire fiyatları; 71 metrekare-121 metrekare 1+1 daireler 150 bin TL, 131 metrekare-159 metrekare 2+1 daireler 230 bin TL, 164 metrekare-172 metrekare 3+1 daireler 280 bin TL'den satışa sunuluyor.


Blue Residence'tan daire sahibi olmak isteyenler yüzde 25 peşinat ödeyerek kalan tutar için banka kredisi kullanabiliyor. Beylikdüzü Blue Residence'ta daire teslimlerinin Aralık 2013'te yapılması planlanıyor. 


Blue Rezidans Enyap projesinin sosyla imkanları arasında, otopark, terasta güneşlenme bahçesi, masaj salonu, dinlenme salonu ve güvenlik hizmetleri yer alıyor. Beylikdüzü Blue Residence'ta daire teslimleri Aralık 2013'te yapılacak.


Blue Rezidans E-5 Karayolu'na 2 dakika, Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi'ne 5 dakika, Atatürk Havalimanı'na 20 dakika, Tem Otoyolu'na 5 dakika, metrobüs durağına 2 dakika uzaklıkta bulunuyor.


Blue Rezidans Beylikdüzü'nde dairelerin fiyatları 150 bin TL ile 280 bin TL arasında değişiyor.


Telefon: 0212 853 44 93

Web Adresi: www.enyapinsaat.comGarden Life: Bursa Garden Life Evleri'nde fiyatlar Ocak 2013 itibariyle 60 bin liradan başlıyor, projeden banka kredisi ile konut sahibi olunabiliyor.


Garden Life Projesi Bursa'da Enyap İnşaat imzasıyla 16 blok halinde yükseliyor. 2 Etaptan oluşan projede 652 konut yer alıyor. Garden Life Evleri'nde 1+1, 2+1 ve 3+1 konut tipleri bulunuyor.Enyap İnşaat - Bursa

Garden LifeBursa Garden Life'ta; 1+1 daireler 60 bin liradan, 2+1 daireler 88 bin liradan, 3+1 daireler ise 117 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


Garden Life Evleri'nde konutların yanı ısra 9 bin metrekarelik ticari alanlar yer alıyor. Bursa Nilüfer Bölgesi'nde Göçmen Konutları'nın arkasında yer alan projede havuz ve spor tesisleri bulunuyor. İlk etabının teslimlerinin gerçekleştiği Garden Life'ın ikinci etap teslimleri Şubat 2013'te gerçekleşecek.


Telefon : 0(212) 481 50 64 - 481 50 66

Faks : 0(212) 482 33 06

Web Adresi: www.enyapinsaat.comGarden Plus AVM: Çevresine sadece ekonomik canlılık getirmekle kalmayıp sosyal bir gelişme de sağlayacak olan Garden Life projesinin son etabı Garden Plus Alışveriş Merkezi,  bölgedeki AVM ihtiyacı da karşılayacak…Enyap İnşaat’ın tamamlanan projeleri hangileridir?150 Yataklı Midyat Devlet Hastanesi (TOKİ) - Midyat / MARDİN


402 Adet Konut İnşaatı (TOKİ) - Mersin / TARSUS


Elit Konakları - Merter / İSTANBUL


405 Konut ve Ticaret Merkezi İnşaatı - Siverek / ŞANLIURFA


Ticaret Merkezi - Merter / İSTANBUL


Tekstil Merkezleri - Merter / İSTANBULEnyap İnşaat hangi konularda haber oldu?Enyap, Gayrimenkul Fuarı’nda Arap yatırımcılarla buluştu! (Emlakkulisi.com, Mayıs 2013)


1990 yılından bu yana pek çok konut projesine imza atan ENYAP İnşaat, Kuveyt’te katıldığı Gayrimenkul Fuarı’nda projelerini Suudi Arabistanlı yatırımcılara tanıttı....


Enyap İnşaat projeleri Arap yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşı karşıya kalırken Enyap İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Mavuzer fuarda stantlarına Kuveytli bakanlardan, Türkiye büyükelçisine varıncaya kadar pek çok ziyaretçinin geldiğini ve Türkiye’nin tanıtımı adına katılan değerden dolayı memnun olduklarını söyledi. Halen devam eden fuarda satış beklentilerinin 50’nin üzerinde olduğunu ifade eden Mavuzer, yatırımcıların gönüllerini fethettiklerini söyledi.


Enyap İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Mavuzer, ülke ekonomisinin istikrarlı gelişimiyle yabancı yatırımcılarının inşaat sektörüne güveninin olumlu yönde arttığını belirtti.Enyap İnşaat Araplara Garden Life projesinden daire sattı! (Emlakkulisi.com, Mayıs 2013)


Bursa'da Enyap Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Garden Life projesi Kuveyt'teki Gayrimenkul Fuarı'nda tanıtıldı. Fuarda Araplar Garden Life projesinden daire satın aldı...


Kuveyt'te gerçekleşen Gayrimenkul Fuarı'nda Bursa Garden life ve Beylikdüzü Blue Residence projelerini tanıtan Enyap İnşaat, Suudi Arabistanlı yatırımcılara Blue Residence projesinden 3 günde 6, Bursa Garden Life projesinden ise 20 daire sattı.Vedat Mavuzer: KDV sıkıntısı konut alıcıları tarafından iyi değerlendirilmeli! (Sözcü Gazetesi, Mayıs 2012)


Enyap İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Mavuzer, emlakta KDV uygulamasında bir geçiş döneminin yaşandığını, her geçiş döneminde çekilen sancının da inşaat sektöründe hissedileceğini söyledi


Mavuzer, kararın yavaş yavaş uygulanmaya çalışılmasını mantıklı bulduklarını belirterek, "Aslında bu dönem konut alıcıları için iyi bir fırsat. Mesela şu an 100 bin TL'ye alınan bir konuta 1000 TL KDV ödenirken yeni dönemde bu 17 bin TL ve daha fazlasına kadar çıkabilecek. Dolayısıyla bu durum konut alıcıları tarafından iyi değerlendirilmeli" tavsiyesinde bulundu. 


Çalışmaları yapılan yeni KDV uygulamasımn sektöre bir yük getirdiğinin    tartışılamayacağını dile getiren Mavuzer, "Sektör mevcut kanunlar içinde olumsuzluklara karşı çare üretmeyi bilmiştir. Bu da zannediyorum böyle olacaktır" dedi.


Bize zaman kazandırılsın


KDV gibi mâliyeye dönük düzenlemeler yerine sektörde bürokrasinin kolaylaştırılması ve işlerin hızlandırılmasının önemli olduğunu belirten Mavuzer, "Biz kesinlikle bunu istiyoruz. Zaten inşaat yapmak başlı başına uzun uğraş ve emek isteyen bir sektör. Ayrıca bizler için zaman her şeyden daha fazla önemli. Bürokrasi kolaylığı sağlanıp bize zaman kazandırılırsa sektörün önü daha fazla açılacaktır. Ancak inşaata yönelik çıkan kanunlarla belki bürokrasinin daha da kolaylaşacağını düşünüyorum" diye konuştu.Enyap İnşaat iletişim bilgileri neler?Enyap İnşaat – Merkez Ofis


Adres : Cumhuriyet Mah. Hürriyet Cad. No:13 Esenyurt / Beylikdüzü - İstanbul


Telefon : 0(212) 481 50 64,  0(212) 853 44 93,  0(212) 853 34 77


e-mail : info@enyapinsaat.com , blue@enyapinsaat.com


Bursa Nilüfer – satış ofisi


Adres: Mehmet Akif Ersoy Cad. Hasanağa Toki Konutları Bitişiği - Nilüfer / Bursa


Telefon : 0(224) 477 00 04


Faks     : 0(224) 477 00 06


e-mail :info@enyapinsaat.com


Web Adresi: www.enyapinsaat.com


Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, Anneler günü konut kampanyaları, 3. Havalimanı