Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Erkan Kandemir kimdir?

Çok erken yaşlarda sosyal ve siyasal çalışmaların içinde yer alan Erkan Kandemir, inşaat mühendisi. Peki, Erkan Kandemir kimdir?


Erkan Kandemir kimdir? Erkan Kandemir 19 Mart 1981 yılında İstanbul-Üsküdar’da doğu. Kartal İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra 1999'da Hekimoğlu Koleji’nden mezun oldu. Aslen Rizeli olan Erkan Kandemir, Üniversite tahsilini Sakarya Üniversitesi’nde yaptı.


Çok erken yaşlarda sosyal ve siyasal çalışmaların içinde yer alan Kandemir, 2001 ‘de Ak Parti’nin kurulmasıyla birlikte aktif siyasi hayatına başladı.


2003- 2004 yıllarından İstanbul İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Kandemir, daha sonra Teşkilat Başkanlığı yaptı.


27 Haziran 2009 yılında İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na atanan Kandemir, 62. Hükümetin kurulmasıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığı pozisyonuna getirildi


1 Ekim 2014 tarihinde yayımlanan atama kararı ile Sağlık Bakanı yardımcısı olan İnşaat Mühendisi Erkan Kandemir, bu görevinden Şubat 2015'te istifa etti.