Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Erol Özmandıracı

Bay İnşaat yönetim kurulu üyesidir. 1981 yılında üniversite eğitimini almak için İngiltere’ye gitti. GYODER üyesi de olan Özmandıracı iş hayatına 1993 yılında yabancı bir şirkette yaptı.


Erol Özmandıracı


Erol Özmandıracı nerelerde eğitim gördü?


Bay İnşaat yönetim kurulu üyesi olan Erol Özmandıracı, 1967 İstanbul doğumludur. Babası Nesim Özmandıracı’dır. Şişli Terakki Lisesi’nden mezun olan Özmandıracı, Carmel College, Oxfordshire’da lise eğitimini tamamladı. 1981 yılında İngiltere’de B.A. Economics, Syracuse University’de okudu. 


Erol Özmandıracı iş hayatında neler yaptı?


Eğitimini bitirdikten sonra 1994 yılına kadar Nissho Iwai Corporation Japan Trade Co. ‘da Kimyasal Ürünler ve Metal Departmanı Satış Müdür Yardımcılığı yaptı. Esteks Dış Ticaret şirketinde 1994 ile 2001 yılında kurucu başkan ve CEO olarak görev aldı. Özmandıracı daha sonra Eralteks Komandit şirketinde Kurucu ortaklarından oldu ve yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. 1997 yılında Nesim Özmandıracı tarafından kurulan Bay İnşaat’a ise 2000 yılında girdi ve ortak oldu. 


Erol Özmandıracı nerelere üyedir?


1. Galatasaray Spor Klubü 

2. İstanbul Gsyiad

3. GYODER


Erol Özmandıracı, Bay İnşaat ile hangi projeleri hayata geçirdi?


1. Hilpark Suites İstinye

2. Hilpark İstinye

3. Bay İstinye Konakları

4. Beyza Konakları Tarabya

5. 42 Maslak


Erol Özmandıracı konut kredileri hakkında ne söyledi?


Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, konut kredi faizlerinin düşük olması sebebi ile zenginlerinde konut alırken kredi kullandığını belirtti. 


Erol Özmandıracı’nın evi nasıl?

Erol Özmandıracı


Erol Özmandıracı


Erol Özmandıracı


Erol Özmandıracı


Erol Özmandıracı ile ilgili çıkan bazı haber başlıkları:


7 Mayıs 2012/ Kanal D Emlak

Turcas Petrol A.Ş. (BİST: TRCAS) ve çatı kuruluşu Aksoy Holding A.Ş., Bay İnşaat tarafından 950 milyon TL’lik yatırımla hayata geçen 42 Maslak projesinden ofis satın aldılar. Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı ise Türkiye'nin ekonomik gelişimi paralelinde kaliteli ofis alanları ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:


"Artful Living'' konseptimiz, iş ve sosyal yaşamı sanatla zenginleştiriyor. İnşa ettiğimiz 42 Maslak, aynı zamanda bütün hukuki altyapıları tamamlanmış olarak, ve bütün güvenlik prosedürleri yerine getirilen iş ve ofis alanlarıyla büyük şirketlerin radarlarında önemli yer tutuyor. Ülkemizin enerji devi Turcas'ın da genel yönetim merkezine ev sahipliği yapmak bizlere gurur veriyor. Turcas'ın 42 Maslak'a, 42 Maslak'ın da Turcas Grubu'na ve Aksoy Holding'e değer katacağına inanıyorum.