Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ersan Öktür kimdir?

2001 yılında ARTI Mimarlık&İnşaat firmasını kuran Mimar Ersan Öktür kimdir? Ersan Öktür hangi işlere imza attı?


Ersan Öktür, 23 Nisan 1973’de Muğla’nın Milas ilçesinde doğdu.Milas Lisesini bitirdikten sonra, 1991’de Karadeniz Teknik Üniversitesi (K.T.Ü),Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Mimarlık bölümüne girdi. 1995’de, Karadeniz Teknik Üniversitesinden ,iyi dereceyle mezun oldu ve İzmir’de büyük bir şantiye’nin saha sorumluluğu görevini üstlendi.Aynı dönemde,restorasyon çalışmalarıyla da ilgilendi.


1996’nın sonlarına doğru,Bodrum’a geldi ve Kaynak Contepe Mimarlık bürosunda çalışmaya başladı.Bu dönemde, tasarım ve şantiye konularında,bir çok önemli projenin içinde aktif olarak yer aldı. Hayatının hiçbir döneminden çıkaramadığı,yazma ve yazdıklarını başkalarıyla paylaşma konusunu,Yarımada gazetesinde, ‘ Mimar Gözüyle’ adlı köşe oluşturarak, uzun süre sürdürdü.


Aynı zamanda; bir çok yerel dergiye, mesleki ve Bodrum’la ilgili yazılar yazdı. 2001 yılında; ARTI Mimarlık&İnşaat firmasını kurdu. Halen Bodrum’da,mesleki faaliyetini sürdürmektedir. Meslektaşı,mimar Sevgi Kaya ÖKTÜR ile evlidir ve Melis isminde kızları vardır.


İletişim

Atatürk Bulvarı No:15 Konacık / BODRUM

Tel : (0252) 319 2007 ‐ Fax : (0252) 319 2008

info@artimimarlik.com ‐ proje@artimimarlik.com