Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Eryaman - Ankara

Ankara’nın ilk uydu kentidir. Etimesgut İlçesi’nin mahallesi olan Eryaman, yeni konut projelerinin adresi konumundadır. TOKİ’nin buradaki 40 bin konutluk projesi Nijerya Cumhurbaşkanı’nın iştahını kabartmıştır.Eryaman - Ankara
Eryaman nerede?Eryaman neresidir?Eryaman Mahallesi’nin kuzeyinde Tunahan Mahallesi, doğusunda Altay Mahallesi, güneyinde Atakent Mahallesi ve batısında Yunus Emre Mahallesi bulunur. Ankara Çevre Yolu ve Ayaş-Ankara Yolu Bulvarı (Ayaş Yolu) bu mahalleden geçer.


Eryaman, Ankara'nın Etimesgut ilçesindeki büyük bir mahallenin adıdır. Aynı zamanda bu mahalleyi de içine alan ve 5-6 mahalleden oluşan semtin de adıdır. Türkiye'nin en modern yerleşim projelerinden biri olarak başlamıştır. 1990'lı yıllarda Turgut Özal tarafından TOKİ'ye yaptırılan semte 2005'ten sonra TOKİ tarafından yeni konutlar yapılmıştır. Etaplardan oluşur. Ayrıca genelde evler çok katlıdır. Villalar bölgesinde ise tripleks ikiz evlerden oluşan siteler vardır.Eryaman’a ulaşım ne kadar sürer?Eryaman'ın nüfusu sürekli devam eden toplu konut çalışmaları nedeniyle her yıl artmaktadır. Ankara şehir merkezine 25 km İstanbul Yolu üzerinden otomobil ile ortalama 20-25 dakikada ulaşılabilir. Etapların yapımı hemen hemen tamamlanmıştır. Bölgede gecekondulaşma yoktur.Eryaman kimlerin tercihidir?Yüksek bloklar özellikle Bilkent, Hacettepe ve ODTÜ öğrencilerinin tercih ettiği yerler arasındadır. Öğrenciler dışında memurlar da ağırlıklı olarak bu bölgededir. Eryaman daha çok orta gelirli ailelerin tercih ettiği bir bölgedir. Villalar bölgesi ise orta ve üstü gruplara hitap etmektedir.


Bu mahallede yer alan Göksu Parkı Ankara'nın en önemli dinlence yerlerindendir. Küçük bir yapay göl ve çevresinde oluşturulmuş yeşil alandan oluşur. Tam karşısında ise Göksu Alışveriş Merkezi yer almaktadır.Eryaman Mahallesi’nin posta kodu kaçtır? Eryaman’ın posta kodu şöyledir: 06930Eryaman hangi haberlere konu oldu? Sibel Can’lı açılış (Hürriyet Gazetesi, 26 Eylül 2013)


Etimesgut Belediyesi, çalışmalarını tamamladığı üç tesisi, törenle hizmete açacak. 28 Eylül Cumartesi günü saat 18.30’da gerçekleşecek açılış törenine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katılacak. Eryaman Göksu Mahallesi’ndeki Göktürk Aile Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan açılış töreninde, en sevilen şarkılarıyla Sibel Can sahne alacak.


Yapracık’ta 298 konut satışa çıktı (Hürriyet Gazetesi, 18 Eylül 2013)


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Ankara’nın yeni uydu kenti Yapracık’ta inşa ettiği konutlardan 298’ini “ön şartsız, kurasız, başvuru önceliğine göre, konut seçme ve alma olanağı” ile satacak.

Başkent’in, Eryaman’dan sonra en büyük ikinci uydu kenti olan Yapracık’ta 10 bin lira peşin 180 ay vadeyle konut sahibi olunabilecek. Konutların peşin fiyatları 78 bin liradan, aylık taksitleri ise 383 liradan başlayacak. “Ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut seçme ve alma olanağı” ile satılacak dairelerden ilk gelen istediğini alabilecek. Konutlar için başvurular Ziraat Bankasının tüm şubeleri tarafından 19-30 Eylül tarihlerinde kabul edilecek.


Bisiklete ‘park’ yasağı (Hürriyet Gazetesi, 05 Ağustos 2013)


Eryaman Göksu Parkı’ndaki, “Bisikletle dolaşmak yasaktır” uyarısına Başkentliler tepki gösterdi. Vatandaşlar, “Parkta binemezsek, nerede bineceğiz” diye sordu.


Bisiklet yolu olmaması nedeniyle eleştirilen Başkent’te, Göksu Parkı’na asılan, “Bisikletle dolaşmak yasaktır” yazılı tabela, kentin “yasaklar” literatürüne bir yenisini daha ekledi.


Parklardaki, “Çimlere basmayınız” uyarısının bir benzerinin bisiklet için kullanılmasına anlam veremediklerini belirten vatandaşlar tepkilerini, “Parkta bisiklete binmezsek nerede bineceğiz” diye gösterdi.


Göksu Parkı’ndaki bisiklet yasağının yalnızca levhada kaldığına dikkat çeken bir vatandaş, şöyle konuştu:


UYARI GELMEDİ


“Ankara’da insanların bisiklet yolu sıkıntısı zaten gündemde. Hergün yeni kaza olayları duyuyoruz. Evden Göksu Parkı’na gelene kadar bile çocuğumu bisiklete bindirmeyerek, güvenli bir sürüş için parka getiriyorum. Bize yetkililerden ‘binmeyin’ uyarısı yapanı da görmedim. Bu yüzden bu tabelalar bana anlamsız geldi.”


KABUL EDİLEMEZ


Halka açık bir parkta ilk kez “Bisikletle dolaşmak yasaktır” yazılı uyarı levhası gördüğünü dile getiren bazı vatandaşlar ise, “Su ve yeşilin bir arada olduğu ve ailecek gelerek stres attığımız bu sosyal tesiste her türlü imkana yer verilmeye çalışılırken bisikletin yasaklanması kabul edilemez. Zaten kaldırımlarda ekstra bir bisiklet yolu düzenlemesi yok. Sadece park ve yeşillik alanlarda binebiliyoruz” ifadelerini kullandı.


Nijerya Cumhurbaşkanı TOKİ’den konut istedi (TOKİ, 20 Nisan 2011)


Nijerya Cumhurbaşkanı Goodluck Ebele Jonathan, TOKİ tarafından Ankara Eryaman’da yaptırılan konutları gezdi. Konuk Cumhurbaşkanı, TOKİ’nin Nijerya’da da konut yapmasını istedi.

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak Türkiye’ye resmî bir ziyarette bulunan Nijerya Cumhurbaşkanı Jonathan, TOKİ’nin Ankara Eryaman’daki 40 bin konutluk uygulamasını ziyaret etti. Konut alanındaki sosyal donatı binasında ağırlanan konuk Cumhurbaşkanı’na Uygulama Dairesi Başkanı Orhan Yüce tarafından TOKİ’nin çalışmaları ve hedefleri hakkında sunum yapıldı.


Yapılan açıklamaları dikkatle izleyen Cumhurbaşkanı Jonathan, gördüğü konutlardan ve hayata geçirilen projelerden çok etkilendiğini dile getirerek, “bu kadar hızlı, bu kadar sağlam ve bu kadar modern konut yapmanın sırrı nedir?” diye sordu. Uygulama Dairesi Başkanı Orhan Yüce, konuk Cumhurbaşkanı’nın sorusunu “TOKİ’nin başarısındaki temel unsurlar, devlet ciddiyeti ile özel sektör pratikliğinin bir araya getirilmesi ile konusunda uzman ekipler” şeklinde özetledi.


ARSA NİJERYA’DAN KONUT TOKİ’DEN ÖNERİSİ


TOKİ’nin yaptığı işleri çok başarılı bulduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Jonathan, “TOKİ’yi ülkemize davet etsek gelir mi? Biz arsa tahsis etsek aynı uygulamaları Nijerya’da da gerçekleştirir misiniz? Çünkü konut ihtiyacımız büyük. Böylesi güzel konutları ülkemizde de görmek istiyoruz” dedi.


Uygulama Dairesi Başkanı Orhan Yüce ise konut yapımı konusunda konuk Cumhurbaşkanı’nın ortaya koyduğu öneriden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Devletimiz bize bu yönde bir görev verirse, Nijerya’da konut yapımı konusunda elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu.Eryaman’da hayata geçen markalı konut projeleri hangileridir? Ünsal Group Eryaman Concept: Ünsal Group Eryaman Concept, Ankara Eryaman'da yükseliyor. 3 etap halinde hayata geçirilen projede 1 oda 1 salon ve 2 oda 1 salon daire tiplerine yer veriliyor...


Aralık 2014 tarihinde teslimlerinin yapılması hedeflenen Ünsal Group Eryaman Concept, Ankara Eryaman'da hayata geçirildi. Projede konutların yanı sıra 100 adet ticari alana da yer veriliyor.

Ünsal Group Eryaman Concept, toplam 150 adet konuttan oluşuyor. Projede 1oda 1 salon ve 2 oda 1 salon daire tiplerine yer veriliyor.Eryaman - Ankara

Concept EryamanÜnsal Group Eryaman Concept yüzme havuzu, kapalı otopark, spor alanları ve dinlenme  alanları ile çocuk oyun alanları gibi alanlara sahip. Projedeki dairelerin büyüklükleri 63 metrekare ile 90 metrekare arasında değişiyor.

Emlakkulisi.com’un haberine göre; Ankara Eryaman Concept satılık daire fiyatları 25 Eylül 2013 itibariyle 1 oda 1 salonlarda 95 bin TL'den başlıyor ve 109 bin TL'ye kadar yükseliyor. 2 oda 1 salon dairelerde ise 159 bin TL'den başlıyor.


Telefon: (0312) 247 1 247

Web adresi: www.concepteryaman.comArya Nüans Residence: Ankara Eryaman'da Besmak İnşaat imzası ile hayata geçirilen projede daire teslimlerinin 

2013 yılının sonunda yapılmaya başlanması planlanıyor...


Banka kredisi ile taksitlendirme yapılabilen proje Besmak İnşaat tarafından konumlandırılıyor. Arya Nüans Residence, tek blokta toplam 80 adet daireden oluşuyor. Projenin teslim tarihi 2013 yılının sonu olarak belirlendi. Projede sosyal imkanlar da yer alıyor.


Eryaman - Ankara
Arya Nüans


Emlakkulisi.com’un 25 Eylül 2013 tarihli haberine göre; Arya Nüans Residence Projesi, 156 bin TL'den başlangıç gösteren satış fiyatlarına sahip. Projenin ortak alanları arasında; yüzme havuzu, dinlenme alanları, sauna, buhar odaları, spor alanları, fitness center ve kapalı otopark gibi alanlar yer alıyor.


Telefon: (0312) 280 00 55

Web adresi: www.aryanuans.com


Neopolitan Eryaman: Ankara Neopolitan Eryaman teslim tarihi Ekim 2014 olarak belirlendi, tüm konutların 4 oda 1 salon olarak tasarlandığı projeden konut sahibi olmak isteyenler banka kredisi imkanından yararlanabiliyor...

Ankara Neopolitan Eryaman projesi Eryaman 'da inşa ediliyor. Proje Fırat Life Style ve Dema Konut imzası ile yaşama geçiriliyor.


28 katlı 2 blok halinde yükselen Ankara Neopolitan Eryaman 'da 224 konut bulunuyor. Projede yer alan konutlar 4 oda 1 salon olarak tasarlandı.


Eryaman - Ankara

Neopolitan Eryaman


Ekim 2014 'te sahiplerine teslim edilecek olan Ankara Neopolitan Eryaman Evleri 'nde minimum fiyat Emlakkulisi.com’un 24 Eylül 2013 tarihli haberine göre; 350 bin lira olarak belirlendi.


Banka kredisi imkanı ile konut sahibi olunabilen Ankara Neopolitan Eryaman kapsamındaki daireler net 174 metrekare, brüt 200 metrekare alana sahip olarak tasarlandı.


Ankara Neopolitan Eryaman 'da; buhar odası, yeşil alanlar, resepsiyon hizmeti, sinema salonu, otopark, voleybol ve basketbol sahası, fitness salonu bulunuyor.


Telefon: 0312 280 28 28

Web adresi: www.neopolitan.com.tr
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016