Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ev sahibi doğalgaz aboneliği işlemleri!

Doğalgaz abonelik işlemleri, herhangi bir doğalgaz dağıtım şirketinde yapılıyor. İşte ev sahibi doğalgaz aboneliği işlemleri..


Doğalgaz abonelik işlemleri, herhangi bir doğalgaz dağıtım şirketinde yapılıyor. Ev sahibi olarak doğalgaz aboneliğinin adınıza düzenlenmesi için gerekli belgelerin de temin edilmesi gerekiyor. Akabinde abonelik bedeli ödendikten sonra doğalgaz aboneliği alınmış oluyor.


Ancak öncelikle taşınmazın yer aldığı sokakta doğalgaz hattının olup olmadığın belirlenmesi gerekiyor. Müracaat buna göre yapılıyor.


İstanbul'da doğalgaz aboneliği işlemleri İGDAŞ’ta yapılıyor. Burada yapılacak abonelik talepleri; bağımsız bölüm maliki, binanın veya tesisin sahibi ya da bunların yetkili temsilcilerince yapılır. 


Abonelik talebinin uygun bulunması durumunda talep sahibi ile Doğal Gaz Bağlantı Sözleşmesi imzalanır. 


Sokakta doğal gaz hattı yoksa;

İGDAŞ Pazarlama Şeflikleri ile görüşerek veya 153 nolu İGDAŞ Çağrı Merkezi arayarak abonelik işlemlerinizi başlatabilirsiniz.


Doğal Gaz Bağlantı başvurusu yapmış olduğunuz yerde gaz kullanımı da yapacak iseniz; bağlantı işlemi ile birlikte sözleşme işlemi için gerekli evrakları yanınıza getirmeniz takdirde Doğal Gaz Abonelik Sözleşme işleminizi de yapabilirsiniz.


Doğalgaz güvence bedeli 2016


Kombi+Ocak ve/veya Sıcak Su   443 TL

D. Gaz Sobası + Ocak ve/veya Şofben 443 TL

Kombi 357 TL/adet

D. Gaz Sobası 357 TL/konut

Merkezi Sistem 357 TL x BBS(Bağımsız Bölüm Sayısı)

Ocak ve/veya Şofben 86 TL
Işıl Seren KESKİN/Emlakansiklopedisi.com