Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Ferdi Erdoğan, Türkiye İMSAD'ın yeni Başkanı oldu!

Türkiye İMSAD'ın 35. olağan seçimli genel kurulunda Türkiye İMSAD'ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan seçildi..


Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği'nin (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanlığına Ferdi Erdoğan seçildi.


Ferdi Erdoğan kimdir?

Türkiye İMSAD açıklamasına göre, Türkiye İMSAD'ın 35. olağan seçimli genel kurulu yapıldı. Yönetim kurulunun iki yılda bir seçildiği Türkiye İMSAD’da başkanlık görevine, Kale Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Ferdi Erdoğan geldi. Başkanlık görevini Fethi Hinginar'dan devralan Ferdi Erdoğan, önceki dönemde Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyordu.


Açıklamada görüşlerine yer verilen Erdoğan, şu ana kadar Türkiye İMSAD’ın birçok proje ve yeniliğe imza attığını belirterek, İstanbul Tuzla’da yapılacak Güvenli Yapılar Eğitim Merkezi’nin çok kıymetli bir proje olduğunu ifade etti.


Erdoğan, önceki dönemde Türkiye İMSAD’ın başkanlığını yürüten Fethi Hinginar’a ve yönetim kurulu üyelerine teşekkürlerini iletti. Yönetim kurulu ve denetim kurullarını sürekli yenilemek gerektiğini aktaran Erdoğan, şu anda bünyelerine katılan 30 dernek olduğunu bildirdi.


Erdoğan ayrıca her üyenin temsil ettiği bir dernek de olduğunu aktardı. Hep birlikte yeni dönemde çok iyi işler yapacaklarını dile getiren Erdoğan, bir önceki dönemde birçok proje yapıldığını, komitelerin çalışmalar gerçekleştirdiğini vurguladı.


Erdoğan, yeni dönemde de aynı hassasiyetle çalışmaların sürmesinin sektör adına çok önemli olduğunu belirterek, "Burada ortak akıl üretiyoruz. Bu çok kıymetli, aynı şekilde devam" ifadelerini kullandı.
-"Deprem gerçeği ile yaşamayı öğrenmeliyiz"
Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunu ve depremin önüne geçilemeyeceğini belirten Erdoğan, bu gerçekle yaşamanın öğrenilmesi ve buna uygun yapıların inşa edilmesinin gerektiğini kaydetti.


Akıllı binalar ve akıllı kentlerin kaynakların verimli kullanılması olarak gördüğünü dile getiren Erdoğan "Dünya hızla kentleşiyor ve kaynakların kullanılmasında sıkıntı var. Özellikle enerji, su ve gıda bu anlamda önde. Akıllı binalarla kaynaklar verimli kullanılabilir. Sektöre bu konuda çok iş düşüyor." değerlendirmesinde bulundu.


Sektörde kalitenin, rekabet ve istihdam konularının önemine değinen Erdoğan, Türkiye İMSAD’ın bu konularla ilgili çalışmalarına devam edeceğini bildirdi.


Erdoğan, enerji verimliliğinin de çok önemli olduğunu, sektörün madencilik ve lojistik alanında çalışmalar yapması gerektiğini ifade etti.


AA