Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Galatasaray Florya arazisi 5 Nisan'da satışa çıkıyor!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) projelerinden İstanbul Bakırköy Florya Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı ihalesinin 1. oturumu 5 Nisan'da yapılacak..


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) projelerinden İstanbul Bakırköy Florya Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı ihalesinin 1. oturumu 5 Nisan 2018 Perşembe günü saat 14:30'da yapılacak. 2 oturumda gerçekleşecek ihalede kazanan yinde 2. oturumun sonunda belli olacak.


Atatürk Ormanı ile Atatürk Havalimanı'nın ortasında kalan arazi Florya sahiline yakın konumda yer alıyor. 


Toplam arsa alanı 63 bin 230 metrekare, emsale esas inşaat alanı 55 bin 98 metrekare olan Emlak Konut Galatasaray Florya arazisi üzerinde konut, dini tesis, ilköğretim okulu ve park alanları yapılacak. 


Galatasaray ile Emlak Konut arasında imzalanan sözleşmeye göre 5 Nisan'da ihale edilecek Florya arazisi gelirinin yüzde 80'i Galatasaray'ın, yüzde 20'si ise Emlak Konut'un olacak. 


Galatasaray Florya arazisi 5 Nisan


Arsa bilgisi

1- Bakırköy Şenlik A ada/parsel konut alanı olacak. Konut alanının arsa alanı 42 bin 383 metrekare, emsal değeri 1,30, emsa esala inşaat alanı 55 bin 98 metrekare. Konut alanunun bina yüksekliği Z+2 kat olacak.


2- Bakırköy Şenlik B ada/parsel dini tesis alanı olacak. Dini tesis alanınun arsa alanı 1.533 metrekare.


3- Bakırköy Şenlik C ada/parsel ilköğretim alanı olacak. İlköğretim alanı 5 bin metrekare arsa alanına sahip. Bu alanda inşa edilecek bina yüksekliği Z+2 kat olacak.


4- Bakırköy Şenlik park alanları toplamı 14 bin 313 metrekare arsa alanına sahip.


Plan notları ile ilgili bilgiler


1. Konut Alanında Yençok: Zemin + 2 Kat (Z+2kat) Olup Kaks:1.30'dur. Konut alanında hesaplanan inşaat alanının yüzde 5'i kadar alan ticari kullanım amacı ile ayrılabilir. Bu ticari birimler bir yapıya bağlı veya bağımsız olarak yapılabilir.


2. Konut Alanında yapılacak olan binalarda blok şekli, boyutları, çekme mesafeleri, bloklar arası mesafeler serbesttir. Bir parselde birden fazla yapı yapılabilir, yapılar ayrık, ikiz, blok, sıra ev ve teras ev şeklinde yapılabilir. Bu yapı nizamları aynı ada içerisinde ayrı ayrı ve/veya birlikte kullanılabilir. Aynı ada içerisinde farklı kat uygulamasına gidilebilir.


3. Konut alanlarında zemin altı otoparkları sadece çekme mesafeleri içerisinde yapılacaktır.


4. İlkokul alanında kaks:1.20, yençok: zemin+2 kat olup avan projeye göre uygulama yapılacaktır. Bu alandaki yükseklik değeri hiçbir koşulda; Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün 23.11.2017 tarih ve 118887 sayılı yazısında belirtilen deniz seviyesinden maksimum 66 metre yükseklik (çatı, baca, anten v.b. dahil zemin + bina yüksekliği) değerini aşamaz.


5. Cami alanında avan projeye göre uygulama yapılacaktır. Bu alandaki yükseklik değeri hiçbir koşulda; Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün 23.11.2017 tarih ve 118887 sayılı yazısında belirtilen deniz seviyesinden maksimum 68 metre yükseklik (çatı, baca, anten v.b. dahil zemin + bina yüksekliği) değerini aşamaz.


6. Park alanları kamunun kullanımına ayrılmış alanlar olup, bu alanlarda 50 metrekareyi geçmeyen yer altı ve yer üstü trafoları düzenlenebilir.İhale ilanı için tıklayın.


 


Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı