Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Galatasaray Riva arsa ihalesini Fema İnşaat-KLV İnşaat aldı!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Beykoz Riva Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. oturumu bugün gerçekleşti. Galatasaray Riva arsasına en yüksek teklifi Fema İnşaat-KLV İnşaat verdi..


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Beykoz Riva Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. oturumu bugün gerçekleşti.


Pazarlık - Açık Artırma bölümünü içeren 2. oturumun kazananı 1.1 milyar TL teklif ile İnşaat-KLV İnşaat İş Ortaklığı oldu. Firma arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak 1 milyar 178 milyon TL, arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak ise 3 milyar 100 milyon TL teklif verdi.


Firma ihalenin 1. oturumunda arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak 100 milyon TL, arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 400 milyon TL teklif vermişti. 


Galatasaray'ı borçlarından kurtaracak

Emlak Konut tarafından "Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" usulü ile inşa ettirilecek projenin ihale sonucunda ortaya çıkacak arsa bedelinin yüzde 80’i Galatasaray’ın, yüzde 20’si de Emlak Konut'un olacak. Galatasaray'ı borçlarından kurtaracak proje EKO-KÖY olarak tasarlanıyor. 


Emlak Konut'un Galatasaray Riva projesi ekolojik ve sürdürülebilir mimari yaklaşımlarla tasarlanıyor. Projenin toplam arsa alanı 1 milyon 157 bin metrekare büyüklükte, toplam emsale esas inşaat alanı ise 173 bin 904 metrekare büyüklükte. Projenin 2018'de başlaması planlanıyor.


Galatasaray Riva arsa ihalesini Fema İnşaat-KLV İnşaat aldı!


Galatasaray Riva arsa ihalesini Fema İnşaat-KLV İnşaat aldı!


Arsa bilgisi

1-) Beykoz Riva'daki 0 ada 3203 parsel numaralı bölüm konut imarlı. Toplam arsa alanı 869 bin 522 metrekare, emsal değeri 0,20, emsale esas inşaat alanı 173 bin 904 metrekare, bina yüksekliği ise H: 2 kat.

2-) Beykoz Riva'daki 0 ada 3201 parsel numaralı bölüm özel orman imarlı. Toplam arsa alanı 206 bin 497 metrekare büyüklüğünde. 

3-) Beykoz Riva'daki 3203 parsel numaralı bölüm ilköğretim tesis alanı imarlı. Bu parselin toplam arsa alanı 8 bin 423 metrekare.

4-) Beykoz Riva'da yapılacak park alanının toplam arsa alanı 72 bin 560 metrekare.


Plan notları

1-) Konut alanlarında uygulama mimari avan projeye göre yapılacak olup R: 0,20 ve H:2 kat (max. 7m.) ile sınırlıdır ve bina birim taban alanı emsal değerini aşmamak ve çekme mesafeleri içinde kalmak koşulu ile max. 200 metrekareyi geçemez.

2-) Özel orman alanları; rekreasyon amaçlı gezinti, yürüyüş ve dinlence alanı olup hiçbir inşaat faaliyeti yapılamaz. Bu alanların inşaat hakkı diğer alanlarda kullanılamaz.


KLV İnşaat ile Fema İnşaat hakkında

İhaleyi kazanan KLV İnşaat ile Fema İnşaat  Ankara  merkezli iki firma. KLV İnşaat'ın sahibi Mehmet Kılavuz, Fema İnşaat sahibi ise Muzaffer Şakar. 


KLV İnşaat karayolu, demiryolu, tünel, köprü, yol bakım-onarım, gölet, kanalizasyon, iletim hatları,telekom altyapısı, içme suyu hattı, osb altyapıları, bina, konut, hastane, kamu kurum binaları ,peyzaj ve çevre düzenleme işleri, avrupa birliği işleri  gibi geniş bir portföyde güçlü referanslara sahip. 


Fema İnşaat ise altyapı ve üstyapı alanlarında (otel, bina inşaatları, barajlar vs) çeşitli çalışmalar yaparak başarılı olmuş 32 yıllık geçmişi olan bir firma.