Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Galip Tözge kimdir?

Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı. Galip Tözge, Akbank Konut Kredisi denince akla gelen ilk isim.Galip Tözge kimdir?

Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip TözgeGalip Tözge eğitimini nerede tamamladı?Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu olan A. Galip Tözge, yüksek lisans derecesini İşletme dalında ABD’de Missouri Üniversitesi’nden almıştır.Galip Tözge, ne zaman Akbank’a katıldı?A. Galip Tözge, Akbank’a Eylül 2002’de Perakende Bankacılık Dağıtım Kanallarından sorumlu Bölüm Başkanı olarak katılmış ve Aralık 2007’de Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Tözge, Akbank’a katılmadan önce farklı bir özel sektör bankasında Genel Müdür Yardımcılığı yapmıştır. Galip Tözge hangi haberlere konu oldu?Akbank kentsel dönüşüm kredisi için hazırlıklarını tamamladı! (Emlakkulisi.com, Nisan 2013)


Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, riskli binalarda oturan kat maliklerini kredi kullanmak için Akbank Şubelerine davet etti


Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, yasal düzenleme sonrasında yaklaşık bir yıldır süren hazırlıklar neticesinde, bahar aylarına yaklaşırken kentsel dönüşüm kredilerinde yoğun bir talep beklediklerini belirterek, “Şubelerimize ve çağrı merkezimize gelen taleplerden, kentsel dönüşüm konusunun öneminin gün geçtikçe çok daha fazla sayıda kişi ve kurum tarafından farkedildiğini görebiliyoruz. Bu konuda müşterilerimizi doğru bilgilendirebilmek ve sağlıklı kredi çözümleri sunabilmek için Kentsel Dönüşüm kredi ürünlerimizi hazırladık. Bu krediler konusunda şubelerimiz ve bölge müdürlüklerimizdeki arkadaşlarımızı bir dizi eğitimle donanımlı hale getirdik. Geniş şube ağımız ile Türkiye’nin her yerinde Kentsel Dönüşüm kredi ürünlerimizi müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz” dedi.


Akbank’ta, Kentsel Dönüşüm kredi ürünlerinin hazırlanması sürecinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, belediyeler, müteahhitler ve kat malikleri ile çok sayıda toplantı gerçekleştirdiklerini belirten Galip Tözge, “İlgili tüm taraflar ile yaptığımız toplantılar ve çalışmalar neticesinde kentsel dönüşüme özel kredi çözümleri ürettik. Kentsel Dönüşüm kredisi kullanmak isteyen kat maliklerini ve süreçteki müteahhitleri şubelerimize bekliyoruz.” dedi.


Kentsel Dönüşüm kredisi ile ilgili Akbank şubeleri yanında www.akbank.com ve 44 44 253 Büyük Kırmızı Hat’tan da bilgi alınabileceğini belirten Galip Tözge, binası riskli olarak tespit edilen kat maliklerinin 100 bin TL’ye kadar kredi kullanabilecekleri ve konut yapımında kullanılacak krediler için bakanlıkça sağlanan %4 oranında devlet desteğinden yararlanabilecekleri bilgisini verdi.Galip Tözge: Konut kredisi için en uygun zaman! (Emlakkulisi.com, Şubat 2013)


Akbank Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, kredi faizlerinin en düşük seviyede olduğunu söylerken, konut kredisi almak için en iyi dönem olduğunu belirtti...


Bu dönemde kredi faizlerinin en düşük seviyede olduğunun altını çizen Galip Tözge; "Faizlerin düşüşüyle ev fiyatları arasında ters orantı var. Geçtiğimiz dönem satışların düşük olduğu bir dönem olduğunda faizlerin düşmesine rağmen konut fiyatları artmadı. Şu aralar konut kredisi almak için en uygun zaman gibi görünüyor." dedi. Tözge, kredi faizlerinin daha aşağı inmesinin mümkün olmadığını, bundan sonra yükseliş yaşanabileceğini söyledi.Galip Tözge ve Akbank’ın iletişim bilgileri nelerdir?Telefon: 444 25 25 / 0850 222 25 25


Web Adresi: www.akbank.com