Tebernüş Kireççi'ye SORU SOR

Gayrettepe

Eski Türk filmlerindeki replikte olduğu gibi: Gayrettepe bir zamanlar dutluktu. Bugün Beşiktaş ilçesine bağlı İstanbul'un en merkezi, en modern semtlerinden biri.Gayrettepe


Gayrettepe nerede?


Gayrettepe; İstanbul’un Beşiktaş ilçesine bağlı bir semtidir. Mecidiyeköy, Esentepe, Fulya, Balmumcu ve Dikilitaş semtleri ile komşudur. 


Gayrettepe’de bulunan sokaklar şunlardır: Ayazma Deresi Sokak, Fikri Öneş Sokak, Pazar Sokak, Bahar Sokak, Fikrigöze Sokak, Pınar Sokak, Balmumcu Deresi Sokak, Fuat Sarp Sokak, Prof. Dr. Bülent Tarcan Cad., Barbaros Bulvarı, Fulya Sitesi Çıkmazı, Rüştü Bey Sokak, Başak Sokak, Girne Sokak, Sebat Sokak, Bayındır Sokak, Göktürk Sokak, Selvi Sokak, Beyaz Dut Sokak, Gönenoğlu Sokak, Sergül Sokak, Cemil Arslan Güder Sok., Gülacara Alt Sokak, Sevgi Çıkmazı, Çakır Çıkmazı, Gülacara Sokak, Süleyman Bey Sokak, Çiğdem Sokak, Gülfem Sokak, Vefa Bayırı Sokak, Çimen Sokak, Hamidiye Sokak, Vefa Bey Sokak, Elifoğlu Sokak, Hattat Halim Sokak, Yaprak Sokak, Emirhan Caddesi, Hoşsohbet Sokak, Yasemin Sokak, Erdemli Sokak, Huzur Sokak, Yener Sokak, Erdoğan Özkardeşler Sok., Necati Alburz Sokak, Yeşil Çimen Sokak, Ertem Sokak, Okul Sokak, Yıldız Posta Caddesi, Fahri Gizden Sokak, Ovacık Çıkmazı, Fersun Sokak, Ömer Beşiktaş Sokak.


Gayrettepe tarihinde neler oldu?


Geçmiş tarihte piknik alanı, dut bahçeleri olan bir bölge olan Gayrettepe; 1950’li yıllarda kentleşmeye başladı. Göçlerin de etkisi ile hızla betonlaştı. Bu yıllarda bölgede yer alan  Baylan Çikolata Fabrikası, Türkiye'nin ilk bisiklet fabrikası (Cavit Cav) ve Erses Film Seslendirme Stüdyosu vardı. 

Yapı olarak ise tütüncüler tarafından kurulan Yapı Kooperatifi vardı. Bu yapı daha sonra Gayrettepe Sitesi oldu. Daha sonra ise Mobil Sitesi ve Emel Sitesi yapıldı. 1950’li yıllara kadar müstakil yapılı, bahçeli evlerin bulunduğu Gayrettepe’de zamanla bahçeler yıkılıp apartmanlara dönüştürüldü.  


Merkezi bir noktada olmasından dolayı Gayrettepe’ye sıklıkla oteller inşa edildi. Bunun dışında banka, iş merkezi, plazalar da yapılmaya başladı. Bölgede hayata geçirilen ilk otel yapıları şunlardır: Sürmeli, Dedeman, The Plaza.


Gayrettepe projeleri hangileridir?


Konut projeleri: Soyak Soho, Kaya İnşaat Gayrettepe konut projesi, Armoni Residence, Selenium Panorama.

Oteller: Divan İstanbul City, The Residence Gayrettepe, İstanbul Sürmeli Hotel, Point Hotel.


Gayrettepe


Armoni Residence projesinin özellikleri nedir?


MM Proje tarafından Gayrettepe’de hayata geçirildi. 1+1 ve 2+1 daire tiplerine yer verildi. 15 bin metrekare alan üzerinde inşa edildi. 63 daire ve 1 mağazadan meydana geldi. 16 katlı tek blok şeklinde tasarlandı. 


Ortak kullanım alanları içinde; fitness center, sauna, cafe, masaj odası, jakuzi, dinlenme alanları ve seyir terasları yer aldı. 


Konut büyüklüklerinin 76 metrekare ile 140 metrekare arasında değiştiği projede, 1+1 daireler için 1 araçlık otopark, 2+1 daireler için 2 araçlık otopark alanı ayrıldı. Armoni Residence projesinde 1+1 daireler 36 adet, 2+1 daireler ise 27 adet şeklinde yapıldı. 


Projede yer alan 1 adet mağaza ise satılık değil, kiralanabiliyor. Konut satışları için yüzde 25 peşinatla ödemeler yapılıyor. Kalan tutar ise anlaşmalı bankalardan kredi ile taksitlendirilebiliyor. 2013 Mayıs ayı itibari ile Armoni Rezidans Evleri'nde fiyatlar 525 bin dolardan başladı. 


Armoni Residence projesi nerede?


Adres: Fahri Gizden Sokak No:3 Gayrettepe

Telefon: 0212 2741300

Web adresi: www.mmproje.com.tr


Gayrettepe


İstanbul Sürmeli Otel’de neler var?


-203 oda ve süit

-Ala Carte Restoran

-Bar

-24 Saat oda servisi

-8 Toplantı salonu

-Balo salonu

-İş merkezi

-Sağlık merkezi

-Açık havuz


Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi ne zaman açıldı?


Gayrettepe’de yer alan hastane 1997 yılında açıldı. 11 bin metrekare kapalı alan üzerinde konumlandırıldı. 16 katlı olarak inşa edildi. Hastane içerisinde 87 hasta yatağı, 10 erişkin yoğun bakım yatağı, 5 yeni doğan yoğun bakım yatağı,15 bebek odası yatağı, 6 ameliyathane, Medikal Onkoloji Ünitesi, Radyasyon Onkolojisi Ünitesi, Gamma Knife Ünitesi, Tüp Bebek Ünitesi, Endoskopi ve Bronkoskopi Ünitesi, Nükleer Tıp Ünitesi, Radyoloji Ünitesi, Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi, Patoloji Laboratuvarı, Doku Tipleme ve İmmünoloji Laboratuvarı, Biyokimya Laboratuvarı ve Mikrobiyoloji Laboratuvarlar yer aldı. 


Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi’nde özel olarak yer alan bölümler hangileridir?


1.Gelişmiş Onkoloji Merkezi

2.Kişiselleştirilmiş Kanser Tedavisi

3.Robotik Cerrahi

4.Genetik Hastalıklar ve Tanı Merkezi

5.Tüp Bebek Ünitesi

6.Endoskopi - Bronkoskopi Ünitesi

7.Görüntüleme Hizmetleri

8.Tüm Vücut MR (Whole Body MR)

9.Nükleer Tıp Ünitesi

10.PET – CT

11.Laboratuvar Hizmetleri


Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi nerede?


Adres: Cemil Aslan Güder Sok. No: 8 Gayrettepe - İstanbul

Telefon:  +90 (212) 288 34 00

Faks: +90 (212) 288 98 12


Gayrettepe Mahallesi iletişim bilgileri nedir?


Tel: (212) 288 20 16

Fax: (212) 288 20 16

Adres: Gönenoğlu Sokak No:1 34349 Gayrettepe – İstanbul